Nem tudom feldolgozni?

Figyelt kérdés
16 hónapja vetéltem el a babánkat. Nagyon vártuk. A tudat,hogy nem leszek többé terhes,a tudat hogy ez volt az utolsó kudarc és próbálkozás elveszi a maradék élni akarásomat is. Mert hogy nincs tovább...Nem tudok túllépni rajta.. nem tudom elfogadni a helyzetet.. pedig nagyon akarom,és rengeteget beszélgetünk erről a férjemmel,és a nagylányommal is. Ki mikorra heverte ki a kudarcot? A fájdalom elmúlik valaha? A vágy a baba után... Nagyon kész vagyok megint. 2 napja került szóba..zokogva közöltem a férjemmel,hogy én nem tudok tovább lépni egyedül...vigyen orvoshoz,nem tudom,de ebbe megy tönkre a házasságunk.Pedig remek ember,férj,Ő a nagy Ő... nem szeretném elveszteni.
2017. aug. 2. 18:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
7-es. Egyik nagymamám 2x volt abortuszon,és elvesztett egy 1 éves gyereket is.. a másik nagymamám majdnem belehalt a szülésbe, 2 hétig volt kómában.. anyám szintén vetélt egy fiú testvéremet vesztette el.. még a nevét is elárulta,azóta se hagy nyugodni. Szóval minden ami a gyerek vállalás körül forog,az szinte csak negatív irányba mozog nálunk... ok örüljek,hogy apám,anyám még is csak megszülethetett,hogy világra jöttem én is, a tesómmal ellentétben.. és hogy nekem is van gyerekem.. de..........
2017. aug. 2. 20:06
 12/21 anonim ***** válasza:
92%
Örökbefogadás?
2017. aug. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, melyen okból nem lehet több, de ha ennyire akarnám, nem fogadnám el ezt a váladzt egyelőre, hanem másik orvost keresnék. Ha máshol is ezt mondják, akkor elkezdenék foglalkozni az örökbefogadással, vagy az elengedéssel. Attól függ, mit szeretnél.
2017. aug. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Először is 1hatalmas ölelést küldök neked! Tudod, én úgy gondolom,hogy egyedül te tudsz magadon segíteni, neked kell eldönteni mit akarsz! A fájdalom elmúlik-e? Ha a gyermeked elvesztése miatt fájdalomra gondolsz, nem, nem múlik el, és ez így természetes. Úgyanúgy fog fájni és hiányozni 30év múlva is, mikor már mindenkinek feledésbe merült, mint az első nap. Ha arra a fájdalomra gondoltál, hogy te kudarcként éled meg azt, hogy nem szültél és nem szülhesz gyereket, na ez már csak rajtad múlik mikor szűnik meg! Én úgy érzem, hogy ez utóbbi téged jobban bánt. A kiutat kell keresni és nem belezuhanni a problémákba. Nem vagy gyenge szar alak, ahogy magadról írtad!! Nem! Tessék jó dolgokkal feltölteni magad, itt a nyár, napozz, strandolj, hallgass zenét, biciklizz, olvass vicceket, menj el pszichológishoz vagy gyászfeldolgozóhoz vagy írd ki magadból, ami jól esik. Ne a férjedet kérd, hogy vigyen orvoshoz, menj el te magadtól! Kívánom, hogy mihamarabb felépülj! (csak hogy tud, én pár hete a terhességem végén veszítettem el a kisbabámat)
2017. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Megpróbálnám mindenképp a családállítást. Lehet, semmit sem fog használni. Nem tudom, milyen jellegű - gondolom testi - problémád van, ami miatt nem lehet több gyermeked, de hacsak nem vették ki a méhedet (ahol növekedni tudna a baba és ahonnan meg tud születni), vagy nem távolították el mindkét petefészkedet (tehát van miből reprodukálódni, mert még vannak érett petesejtjeid), én még próbálkoznék.


Valahogy sejtettem, hogy felmenőid között problémás volt a gyermekvállalás. Ha sikerül újból gyermeket vállalnod, ha nem, egy családállítás a lelkednek mindenképpen jót tenne. Nálam családállításon olyan dolgokra derült fény, amikre anyukám csak utólag, nagy nehezen tudott visszaemlékezni, hogy jé, ez tényleg így volt. A terhét viszont én hordoztam.

2017. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Tudom mit érezhetsz most. Pont ma 3hete ,hogy az egyik uh.n mondta a doki a 17 hetes babámra,hogy nincs szivhangja élettelen a magzat.van 2gyerekem, 3éve akartuk a 3.at.a kicsi lányom minden nap kérdezi,hogy a kistesó majd visszajön az angyaloktól? Nem tudok mit mondani... Probàlunk a férjemmel egymáson segíteni, most lefoglalt a 2gyerek de minden nap bőgők ha nem lát senki,kicsit segít. Nem ez volt az első ,sajna már 3babat vesztettünk,de mind korai vetélés volt,megviselt de nem annyira mint ez most. Nem tudom ,hogy tudok e még teherbe esni, de nem merem vállalni ,nem szeretném se magamat de a gyerekeket s a férjemet kitenni mégegyszer ennek. Piszok egy érzés, de most az a lényeg,hogy ne magadat hibáztasd. Én már próbálom 3het után elhinni,hogy nem miattam van. Nem tudom mi okból nem vallalhatsz több babát ,de keress meg több orvost. Hátha...
2017. aug. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Annyit még,hogy tényleg keress fel egy pszichológust. Ölelés.
2017. aug. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Fogadd őszinte részvétem és sok erőt kívánok a veszteség feldolgozásához.

Én is a családállítást javasolnám, tavaly voltam. A családom miatt olyan dolgokat hordozok magamban, amit azt gondolom , hogy a családállítás segített. Pl. anyám gyerekellenessége ( neki pl egy gyereke van, én és számtalanszor megkaptam, bár meg sem születtem volna).Ilyenek miatt mentem el és mindent érzésemet visszaigazolta , amit anyámmal kapcsolatban érzek, mit gondolhat rólam.

Most én is kismama vagyok, éppen félidős. Aggódok, hogy minden rendben legyen.

2017. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező:

Nagyon nagyon sok idő, mire fel dolgozod. Két vetélésem volt, aztán egy kis magzat 32 hetesen halva született. Ezeket nem lehet fel dolgozni, Mivel él, és dobog a szíve, igaz? Tudom. Soha nem szülök gyermeket, ezt el döntöttem. Van két csodaszép gyermekem a tragédiák előtt születtek, előző házasságomból. Tudod, mi vigasztal? Apukám, álmomban fogta őket az ölükben, és azt mondta_ vigyázok rá, amíg nem jössz.

Így könnyebb, de a gyász mindíg megmarad. Idővel jobb lesz. Kitartás.

2017. aug. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Van két csodaszép gyermekem a tragédiák előtt születtek, előző házasságomból"


Utolsó, minden bántás nélkül: nem lehet, hogy jelenlegi házasságod nem jó, és ezért nem akaródznak megmaradni jelenlegi párodtól született gyermekeid?

2017. aug. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!