Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Szenvedélybeteg (drogfüggő)...

Szenvedélybeteg (drogfüggő) lányokkal ismerkednék - akik elhatározták magukat az életmódváltás mellett? (35/F)

Figyelt kérdés

35 éves vagyok - fizikailag nem vagyok csúnya - és Fejér megyében lakom.

Sajnos drogfüggő vagyok 18 éve - évek óta próbálok leállni ezzel az életvitellel, de ez a jelenlegi helyzetemben egyszerűen lehetetlennek tűnik.

Szociális fóbiám van - ami miatt nem tudom végigcsinálni a bentlakásos rehabot.

Így jelenleg szüleimmel élek - viszont itt a múltam, és a környezetem miatt nem tudok változtatni a függőségemen. Van hogy hónapokig is tiszta tudok maradni, de előbb-utóbb mindig vissza-esek.

Az egyetlen megoldás az lenne ha el tudnék költözni, és máshol új életet kezdeni - viszont jelenleg még munkám sincs, és úgy látom hogy egyedül ez máshol sem menne túl jól. Mivel eddig még olyan munkát sem találtam, amit boldogan csinálnák hosszabb távon is. (Van egy szakmám is, de abban nem túl sokat dolgoztam.)

Tehát elköltözni így azért nem tudok, mert annyi ideig is képtelen lennék "tiszta" maradni amíg erre a célra összegyűjteném a pénzt.

Mindezek mellett súlyos önbizalom hiányom is van - és csak párkapcsolatban éreztem eddig azt hogy egyáltalán ér valamit az életem.


Nekem nagyon fontos lenne egy társ (valaki) aki miatt úgy érzem érdemes lenne egyáltalán felkelni reggelente, és küzdeni komolyabb célokért ebben a világban.


Azt belátom hogy súlyos a helyzetem, és mivel úgy tűnik beleragadtam a saját csapdámba a megoldatlanságaim végett - ezért olyanokkal szeretnék első körben barátkozni - akik lányok/nők és hasonló helyzetben vannak. (Tehát szintén le akarnak állni - csak egyedül nem megy.)



2020. nov. 6. 12:30
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

10

Na de pont hogy le akarok állni!

Viszont a szoc. fóbiám miatt nem tudok rehabra menni - inkább akkor leszek újra csöves és múlok ki egyedül békésen egy erdőben. (Kb ilyen szintű a szociális fóbiám - mivel szinte egész életemben egyedül voltam.)

Eddig 2 barátnőm volt életem során - és csakis így tudtam bárkihez is közel kerülni/megnyílni. Csak ezekben a kapcsolatokban éreztem azt is hogy igazán élek, és fontos vagyok, illetve azt hogy "más" lehet még nálam is fontosabb.


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


én voltam a 4-es


Itthon ahol most élek (itt nőttem fel) a drogos barátok, környezet, és a szüleimmel való viszonyom az, ami miatt nem tudok leállni.


Azért írtam ki a kérdést is hátha van pont valaki, aki hasonló helyzetben van.

Mert "normális" lányokkal nem akarok ismerkedni - mert pont attól félek hogy újra tovább terjed a függőségem.

Tudom erre kb akkora az esély mint az 5-ös lottóra - de azért 1 próbát ez is megér.

Magam miatt nem tudok leszokni, ez már eddig kiderült. Így ez az egyetlen kis halvány remény maradt még számomra. Legalábbis jelenleg ezt érzem...

2020. nov. 6. 14:34
 12/32 anonim válasza:
Utállom a drogosokat.
2020. nov. 6. 14:36
 13/32 A kérdező kommentje:
12, Akkor minek válaszolsz a kérdésre? Már az elején tök egyértelmű volt :)
2020. nov. 6. 14:39
 14/32 anonim válasza:
Menny elvonóra,
2020. nov. 6. 14:43
 15/32 A kérdező kommentje:
14, Ha lesz kiért - akkor azt is bevállalom. Magam miatt azonban erre nem vagyok képes.
2020. nov. 6. 14:45
 16/32 anonim válasza:
Akkor te már nem vagy Ember sem.
2020. nov. 6. 14:46
 17/32 A kérdező kommentje:
16, Rendben. Elfogadom hogy te így látod ezt. Köszönöm az értékes válaszaid ;)
2020. nov. 6. 14:48
 18/32 anonim válasza:
Tényleg nem ember, de még lehet újra az! Hajrá! ;)
2020. nov. 6. 15:27
 19/32 anonim válasza:

Elhiszem, hogy az kifejezetten motiválna a leszokásban, ha lenne egy társ melletted. Biztosan könnyebben és gyorsabban menne.

DE, ha valamiért később vége lenne a kapcsolatnak, utána mégmélyebbre süllyednél, mivel tőle függtél teljesen lelkileg.

Magad miatt szokj le, ne más miatt! Hidd el, hogy értékes ember vagy és tartozol magadnak annyival, hogy leszoksz. Nehezebb így tudom, de ennek lesz igazán tartós eredménye.

Ne függj egy párkapcsolattól!

Aztán, ha sikerült a leszokás akkor megerősödve mehet a párkeresés:)

Sok sikert Neked!

2020. nov. 6. 15:30
 20/32 A kérdező kommentje:

19,

Értem amit írsz, de ha egyedül nem tudok kitörni a komfort zónámból - akkor nem tudok ennél jobbat.

Tudom hogy ha vége lenne - akkor mélyre süllyedhetnék - de egy ilyet már 1x kibírtam.

A napokban sokat gondolkodtam ezen. Kerestem a megoldást, és csak ezt a lehetőséget találtam - aminél el tudnám képzelni hogy sikerülne.

(Lehet hogy valamikor leszek olyan erős hogy önmagam miatt is sikerül - vagy elérek egy olyan mélypontot ahonnan el tudom majd határozni magam. Minden esetre jelenleg nem érzem magam ennyire erősnek.)

Köszönöm a választ.

2020. nov. 6. 15:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!