Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Esélytelen ilyen fizetéssel...

Esélytelen ilyen fizetéssel párt találnom? 26/F

Figyelt kérdés
Pályakezdő gimnáziumi tanár vagyok, nettó 145 ezres fizetéssel. A nők ahogy meghallják, hogy tanár, máris menekülnek. Értem én, hogy arra vágynak, hogy gazdag pasijuk legyen, de tényleg nem jó senkinek egy tisztességesen dolgozó, lelkiismeretes, egy idegennyelven beszélő, gyerekekhez is értő férfi?

2021. nov. 14. 15:38
1 2 3 4 5
 21/42 anonim válasza:
Köszönöm 18.21es! Látom valahol még helyén van az értékrend.
2021. nov. 15. 18:53
 22/42 anonim válasza:
#20as vagyok. Hát, szívesen. Szomorú, hogy néhány "nő"társam ennyire haszonleső 😊
2021. nov. 15. 19:06
 23/42 anonim válasza:
Tényleg szomorú. Annál jobb látni egy-egy pozitív kivételt. :)
2021. nov. 15. 20:33
 24/42 anonim válasza:

19-es

Ezt a sok elb@#zott incelnek is magyarázd meg akik itt picsognak!

2021. nov. 15. 22:32
 25/42 anonim válasza:
Szánalmas a tanárok panaszáradata. Nem sírni kell, hanem ott kell hagyni a közoktatást. Piaci alapon kell gondolkodni. Döntsd el, hogy mennyit ér a munkád! Ha 145 ezret, akkor maradj és dolgozz annyiért. Ha úgy gondolod hogy többet, akkor menj oda, ahol többet fizetnek. Ha tanárként 145-öt kapok, kukásként meg 300-at, akkor megyek kukásnak sorry. Az hogy még nincs családod, egy kiváló lehetőség arra hogy pályát válts, akár csak egy időre is. Az, hogy egy családos, középkorú vagy nyugdíj előtt álló pedagógus nem tud vagy nem akar váltani még érthető. Egy pályakezdő lazán megteheti. A sírásért és panaszkodásért nem adnak több pénzt a munkaerőpiacon. Ahol viszont munkaerőhiány van, ott emelik a béreket. Lépéskényszerbe kell hozni a döntéshozókat. A tanároknak csak annyit kéne csinálni, hogy tömegesen felmondanak, és elmennek akárhova máshova. Sírással csak a kisgyerekek tudják az érdekeiket érvényesíteni anyucinál. A munkaerőpiacon más törvények uralkodnak.
2021. nov. 15. 23:08
 26/42 anonim válasza:
#25 hivatástudat akadályozza őket, hogy váltsanak.
2021. nov. 16. 06:48
 27/42 anonim válasza:
Igen, ez manapság a karrierista, pénzimádóknak persze ismeretlen fogalom. Elég elkeserítő...
2021. nov. 16. 11:14
 28/42 anonim válasza:
Szép dolog a hivatástudat, szépen ki is használják. Nem nevezném pénzimádónak azt, aki a munkájáért tisztességes bért szeretne kapni. Vagy aki a 145 ezres fizetésre 6 év egyetem után azt mondja, hogy ne röhögtessenek már, az egy ronda karrierista pénzimádó? Ennek a duplája lenne a reális a mai árszínvonal mellett. Ugyan ne legyünk már álszentek! Mindenki pénzből él, hivatástudattal nem lehet fizetni a boltban. Én csak leírtam a tényállást. Ha van tanár 145 ezerért, akkor jól van az úgy a döntéshozóknak. Nem fognak többet fizetni, vagy majd valami jelképes 10-20 ezer forintos alamizsnát dobnak és néhány évre le is van tudva a dolog. Ahhoz hogy változzon a helyzet az kéne, hogy senki ne vállalja el ezt a munkát ennyiért.
2021. nov. 16. 15:53
 29/42 anonim válasza:
Az kéne hogy végre valódi tüntetések legyenek és megértessék a sok bárgyú barommal, hogy pedagógia nélkül halott a jövő. És ez vonatkozik a rendfenntartásra és az egészségügyre is. És akkor talán nem menne minden második ember fölöslegesen programozónak. Mert az milyen nagy pénz. És képzeld valakinek fontosabb a hivatás tudat mint a pénz. Nyilván az nem is sekélyes pénzhajhászokkal fog összeállni.
2021. nov. 16. 16:04
 30/42 anonim válasza:
A nők közül sokan családra, gyerekekre vágynak, és részben emiatt anyagi biztonságra is. Ez teljesen racionális gondolkodás. Lehetsz te szerethető, intelligens, okos és jóképű, senki sem vágyik a nélkülözésre. A pénz csak akkor nem számít, ha van elegendő. Az állandó pénzügyi bizonytalanság még egy jó kapcsolatot is fel tud őrölni. Ha csak nincs nagy vagyonod vagy nem számíthatsz jelentős támogatásra a szüleidtől, esetleg nem találsz egy gazdag nőt, akkor ilyen fizetésre a nulláról nem nagyon lehet családot alapozni. Persze biztosan lesz aki megcáfol, de én ennyi pénzből még magamat sem tudnám eltartani. És a gond az, hogy később sem lesz ez sokkal jobb a jelenlegi rendszer alapján. Persze lehet mellékállásokat vállalni, különórákat tartani csak akkor semmi szabadidőd nem marad.
2021. nov. 16. 16:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!