KGFB - Gyakori kérdések

Keresés közlekedés - biztosítás, papírmunka témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Miért drágul jelentősen a KGFB?

Tavaly vettem meg az első autómat. A0-ban kezdtem, 56 ezer volt rá a biztosítás. Most B1 lesz az autó, és a következő évre 73 ezer lesz a biztosítás rá. Miért? Nem okoztam kárt, az autó sem változott 1 év alatt. Lehet elszámoltak valamit?

10
Honnan tudom melyik biztosítónál van a KGFB-m a gépkocsira?

Az igazság az, hogy 2025.09 hóban lejárt a műszaki a kocsiról és szeretném vinni műszakira viszont én egy ideje nem fizettem akarattal biztosítást..aztán lehet véletlen kifizettem de a lényeg; nem tudom melyik biztosítónál van a kötelező gépjármű biztosításom. A...

3
Normális az, hogy a KGFB fordulónap után úgy egy héttel még mindig nem kaptam semmilyen értesítést a biztosítótól?

Netrisk-en keresztül kötöttem meg abban a periódusban, amikor a lemondást sem kell intéznem. Generalinál éves bankkártya fizetést választottam, és várom, hogy küldjenek valamit levelet, amiben online tudok fizetni.

3
Allianz kgfb+casco (Allianz autóm Max csomag) nektek 1 vagy 2 szerződésként jelenik meg?

Nekem a profilomban 2 külön szerződés számot mutat egyik a Komfort másik a Max. Azt mondják a Komfort a Max része, de akkor miért külön szerződésen van?

0
Ha autót cserélek és pár hétig két autó van a nevemen, utána átvihetem a bónuszt az új kocsira rögtön, vagy csak évfordulókor?

Új autót veszek, szalonból. A régi kocsiért nem adnának túl sokat, így szeretném inkább kézhez eladni, de nem biztos, hogy sikerül, mire átveszem az újat. Azt tudom, hogy ilyenkor párhuzamos üzemeltetéssel, A0-ban tudom megkötni a KGFB-t. A kérdés, hogy miután...

2
Miért van ilyen szórás a KGFB árakban?

Közel 5 éve vettem meg az első autómat. 2000-es gyártmány, 1.6-os, 100 Lóerős átlagos szedán. A legelső évre kötött biztosítás 59 ezer Forint volt. Aztán a következő évben 61 ezer, a 3. évben 62 ezer, a 4. évben 60 ezer, az 5. évben 61 ezer. Az 6. évi még nem jött meg,...

2
Az Uniqa biztosítónál van károkozói pótdíj?

40 éves jogosítvánnyal életemben először okoztam kárt. Jelenleg a Uniqa biztosítónál vagyok, márciusban esedékes lenne az évfordulós váltás. Számíthatok a jelenlegi biztosítómnál pótdíjra, vagy csak a B10-es besorolás esik vissza B8-ra és emiatt lesz több a díj?

8
Biztosító váltás esetén nem 60 nap a befizetési határidő?

Én most azt kaptam határidőnek, hogy december 31.-e a határidő! De szerintem ez nem reális.

5
Baleset okozás után mennyi idő elteltével köthetek kötelező biztosítást?

Baleset okozás után mennyi idő elteltével köthetek kötelező biztosítást? Hogy B0 ról induljak újra?

3
Mi a tapasztalat a SIGNÁL biztosítóval kapcsolatban?

minden irányú vélemény érdekel Kgfb vel kapcsolatban

4
KGFB-t akarok kotni, tapasztalat az Ominimo biztositoval? vagy inkabb a KOBE

holnap mennek kocsit venni, biztositasokat most nezegetem csak, ezt a kettot talaltam ami jo arkategoriaba van ( egyik 83 masik 103) melyiket erdemesebb ? ominimorol nem hallottam meg

5
KGFB-t akkor most le kell mondani eladás esetén vagy sem?

A Netrisken valahol azt írják, hogy nem kell, mert ha az új tulaj köt rá akkor automatikusan megszűnik az enyém. Viszont kérdés ugye hogy mi van ha az új tulaj nem köt rá.

4
Mennyivel fog növekedni a biztosításom?

Tesco parkolóból tolattam ki balra hátra, mikor a mögöttem lévő sorból is pont ugyan ezt csinálta egy fickó. Az autóink sarkai értek össze. Az én autómban kb. 20 ezer Forint kár keletkezett, az övében kb. 15 milliós. Ismeretségének köszönhetően elérte azt, hogy csak én...

3
A KGFB évfordulós felmondást nem fogadta el a korábbi biztosítóm, én meg kötöttem és kifizettem az újat egy másiknál, ilyenkor mi történik?

Automatikusan törli a korábbi biztosító nem fizetés miatt majd idővel? Megszűnik az új is ilyenkor?

3
Mennyi idő mire a befizetett KGFB-t lekönyvelik?

Pár hete levélben kiküldték a csekket, de a levélben szerepelt hogy hova és hogyan tudom átutalással kifizetni. Ez meg is történt tegnap, és ma van a KGFB-évforduló, ma jár le az eddigi éves biztosítás. Ha én átutalással kifizettem a megfelelő közleménnyel, mennyi idő...

1
Új gépkocsi totálkára esetén a biztosító hogyan határozza meg a forgalmi értéket?

3 hónapos (1800 km-t futott) új autómat totál károsra törte egy kamion utánfutója. Csak remélni merem hogy ilyen esetnél a bíztosítók által meghatározott forgalmi érték az új autó beszerzési értéke! Cascóra vagy a károkozó kötelezőjére érdemes elkezdeni a kárrendezést?

1
Tapasztalat az Allianz KGFB mellé nyújtott ingyenes assistance szolgáltatással?

Pár ezer forinttal lenne több mint a legkedvezőbb ajánlat az Allianz ajánlata, csak itt említik hogy ha lerobbanok ingyen elvontatnak illetve ingyenes helyszíni javítás is tartozik a kgfb mellé, gondolom kisebb műszaki hiba esetén. Az lenne a kérdésem ez mennyire...

1
Elrontottam a KGFB fordulót?

Most lesz a fordulóm, szeretnék váltani, de benéztem a forduló napját. Véletlenül 1 nappal későbbet jelöltem be, tehát van a biztosítás X napig, én meg véletlenül egy nappal utána írtam be. Az új szerződés meg egy nappal későbbtől kezdődik. Vissza fogja így dobni a...

1
Mikor kell fizetni a negyedéves KGFB-t a Groupama Biztosító esetében?

Befizettem az elsőt, de semmi visszajelzés, és lassan lejár az első negyedév, de semmi értesítés a fizetnivalóról. Küldenek valami értesítést? Vagy tartsam én számon?

2
Mi történik ,ha kevesebb/ több lesz az éves futásteljesítmény?

1. Téma: Tavaly évi 10-15000km-re adtam meg a futást,de csak alig 6000lett. Gondolom ilyenkor lefelé nem kapok vissza pénzt(kisebb futásnál kevesebbet kell fizetni). Ha több lenne azt nyilván egyből észrevennék és küldenék a feláras csekket. Illetve figyelik...

4
KGFB ilyen esetben mi a teendő?

Párom a mai napon neki tolatott (épp csak megérintett) egy autót. Az ő autóján éppen egy halvány karc van, a másik autó pedig tele van sérülésekkel (30+ éves, csavar fogja a lökhárítót..stb: nincs egy épp eleme). A másikat autó tulaja váltig állítja hogy párom miatt...

4
Kgfb valtással kapcsolatban segit valaki?

Jó napot! En egy alkusz oldalán közöttem biztosítást 24.04.06-al, es most evfordulora kotottem egy masikat is ami joval kedvezobb. Viszont nem tudtam sehol lemondani a biztositast, majd par napja lettem figyelmes arra, hogy megis fel tudom mondani. Bekuldtem egy...

7
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!