Forgalmi - Gyakori kérdések

Keresés közlekedés - biztosítás, papírmunka témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Múlt hónapban változott a lakcímem, köteles vagyok új forgalmit kérni?

Most jutott eszembe, hogy új lakcím gyanánt változik a forgalmiban is a lakcimem . (Fő lakcím változott ) A lakcím kartya már megvan, mennyi időm van új forgalmit kérni és mi ennek a menete? Mennyibe kerül ? Egy leasinges gépjárműnél vagyok üzembentartó ....

2
Milyen dokumentumok kellenek a forgalmiba íratáshoz?

Szeretnék venni egy használt állítható lengéscsillapító készletet, és érdkelne hogy ehez milyen papíroknak kell meglenni a bejegyzéshez. Szerelővel kell beszereltetnem és ő ad a beszerelésről papírt, eddig tiszta, de más kell-e? TÜV? Műbizonylat? stb

7
Érvényes külföldi forgalmis motor honosítása és átírása milyen sorrendben kell?

Viszont ami bonyolítja a dolgot, hogy lábon hoznám el az eladótól. Ilyenkor mit és hogyan érdemes csinálni? Az adásvétel után helyben kössek rá biztosítást (még magyar rendszám híján) alvázszámra? Utána hogyan tovább? Eredetvizsga gondolom mindkettőhöz kell. Illetve ha...

3
Új gépkocsi totálkára esetén a biztosító hogyan határozza meg a forgalmi értéket?

3 hónapos (1800 km-t futott) új autómat totál károsra törte egy kamion utánfutója. Csak remélni merem hogy ilyen esetnél a bíztosítók által meghatározott forgalmi érték az új autó beszerzési értéke! Cascóra vagy a károkozó kötelezőjére érdemes elkezdeni a kárrendezést?

1
Autó eladás hibásan kitöltött forgalmival?

Van egy autóm, amit el szeretnék adni és most vettem észre, hogy átíráskor az érvényességhez nem a valódi érvényességet írták, hanem az utolsó vizsga időpontját, tehát a forgalmi szerint már régen lejársz a műszaki. JSZP-n lekértem, a rendszerben jó dátum szerepel,...

4
A kérdés az, hogy elég bemenni az okmányirodába, hogy mégsem jött létre az adásvétel, vagy újra végig kell csinálni mindent (eredetvizsgálat, új forgalmi,stb.)?

2 hete eladtunk egy használt autó, de visszahozza a vevő. Visszavesszük a béke kedvéért. Mi mint eladók már leadtuk az adásvételit, de ő még nem.

4
Elhagytam az autóm papírjait. Mit kell tennem?

Szóval elbasztam. Se forgalmi, se adásvételi, se törzskönyv. 04.30-ig van műszakim. Mi a teendő?

3
Motor fojtása A2 kategóriára, mi a menete?

70kW alatti motor, így lehetséges lenne A2 kategóriára korlátozni, teljesítmény-tömeg aránnyal sem lenne gond. Nem új motor, érvényes magyar forgalmival amelyben az eredeti teljesítmény szerepel. Mi a menete, hogy hivatalosan is le legyen fojtva a teljesítménye 35kW...

2
Lehetséges C kategóriából átminősítés B-be vagy lakóautóvá?

C kategóriás, 4,6 t-s 4wd furgont ami jelenleg 2,8 t súlyú át lehet minősíteni 3,5 t-ssá? Ha igen, itthon lehetséges vagy inkább szomszédos országokban jobban járnék pénben, ügyintézésben, stresszben és időben? Más fúrumokon láttam olyat, hogy pl. Csehországban tudtak ilyet könnyen végigvinni.

8
Gépjármű vásárláskor, ha neten megkötöm a biztosítást a netrisk.hu lapon, akkor ráérek 30 napon belül fizetni? Addig is érvényes a biztosítás?

Vettem egy használt kocsit. Biztosítást a neten kötné rá. Elég 30 napon belül fizetnem a biztosítást, addig is érvényes? Tehát mehetek vele eredvizsgáztatásra? Utána meg az okmányirodába, forgalmi cserére?

3
Van egy egyedi gyártmányú 47 LE Perkins motoros traktorom.Mivel egyedi ( nincs gépkönyv, forgalmi,de van egy adásvételi szerződésem akitől vettem)...

25 km/h nem haladja meg a sebessége, természetesen jó műszaki állapotban van, jó a világítás, jók a fékek.Talajmaró van felrakva rá."A" helyszínből kellene eljutnom "B" helyszínre és ezt csak közúton tehetném meg. Megvalósítható-e az okmányirodában a rendszám kiadása vagy nem?

2
A forgalmiban miért nincs feltüntetve az, hogy milyen méretű gumi/felni való az autóra?

Érdekes ez számomra, hogy minden egyes dolog szerepel rajta csak ezt az egyet hagyták le róla.

16
Ha hosszú ideig (kb 6-7 évig) nem hosszabbítom meg a jogosítványom újra kell vizsgáznom kreszből?

Ha egyszer már megszereztem a jogosítványt de nem hosszabbítattam meg akkor tényleg újra kell csinálnom a kresz- és a forgalmi vizsgát? Előre is köszönöm a válaszokat!

5
Hivatalosan forgalomba helyezhető 50-es smk-ból átalakított motorkerékpár?

Ugye 50 köbcenti alatt nem szükséges a rendszám a forgalmi engedély, felette viszont igen. Ha valaki egy 50-es motorban (például Aprilia RX50) kicseréli a blokkot mondjuk egy 70 köbcentisre, akkor azt hivatalosan forgalomba lehet helyeztetni? Vagy ugyanúgy mint az...

1
A rendes chiptuningosok a papírmunkát is elintézik?

A megbízható, hivatalosan működő chiptuning műhelyek (Réti, Rigotech, stb) a tuning utáni papírmunkát, gondolok itt a forgalmi átírását is elintézik? Vagy ez után külön futnia kell egy kört a tulajnak?

4
Autókereskedésből vásárolnék egy kocsit. Mennyibe kerül összesen a papírok, full elintézése? (Forgalmi, biztosítás, eredetvizsga..stb).

Úgy tudom ezt a kocsit ideiglenesen kivonták a forgalomból. De, magyar rendszámos volt. Tehát a visszahelyezési költség is hozzájön. 1,2-es kis autóról van szó. Mennyibe kerülne összesen? (valószínű a telepen mindent elintéznek).

2
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!