Közlekedés - Gyakori kérdések

Keresés közlekedés - biztosítás, papírmunka témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
Nemzeti közlekedési hatóság időpont foglaló rendszerén mikor lehet időpontot foglalni?

5 hétig be van telve minden hely. Utána meg szürkén mutat mindent, nem lehet foglalni. Melyik napokon lehet foglalni, mikor frissül?

1
Hova tegyem az adásvételit?

Sziasztok! Hova tudnám tenni az adásvételim amikor az smkp-n utazok? Unom már a nagy táskát és az irattartót. Esetleg valaki tudja hogy össze hajthatom e vagy valami ötlet valakinek? Előre is köszi!

17
A SUR-RON LIGHT BEE S elektromos motort lehet használni a tömegközlekedésben?

Mindenki mást mondott nekem valaki azt mondta persze lehet jogsi nélkül is meg hogy csak biztositást kell rá kötni és lehet menni..mi az igaz?

1
Sikeres elméleti vizsga után hogyan tovább?

Az autósiskola intézte a jelentkezést, ők jelentettek be elméleti vizsgára. Ők kapnak értesítést a sikeres vizsgáról és majd szólnak hogyan tovább a gyakorlattal, vagy ekkor is nekem kell majd szólni hogy sikerült?

5
Az új gépjárműveket is le kell műszakiztatni?

Vagy a nullkilométeres új gyártású járművek forgalomba helyezéskor automatikusan kapnak négy év műszaki engedélyt?

5
Rendőr megbüntet ez esetben? Ez szabálytalan?

Április elején kezdtem intézni a 13 ezer forintos kedvezmény a NAV Gépjarműadóval kapcsolatban. Múltkor jött a postával megkaptam a kedvezményt. -13 ezer forint Csekket nem küldtek, így most nincs fizetve elvileg a maradandó összeg! Igényeltem csekket...

10
Mennyi idő, mire megjön a határozat?

Sziasztok! 2-3 napja volt egy balesetem aminél totálkárra tört az autóm. Akkor a helyszínen egy másik sofőrt hoztak ki egyelőre hibásnak de még tart a vizsgálat, hogy pontosan mennyivel mentem én meg hasonló dolgokról. Elmondásuk szerint érkezni fog egy határozat a...

1
Baleset utáni értékcsökkenés – ki fizeti az ügyvédet?

Nemrég balesetet szenvedtem, amelyben egyértelműen a másik fél volt a hibás, ezt a biztosítójuk is elismerte. A javítás költségeit megtérítették, viszont mivel egy szinte új autóról van szó, és a kár jelentős volt (3,6 millió forint), szeretnék értékcsökkenési...

5
Használt jármű keresésénél a lejárt külföldi okmányokkal rendelkező járműveket legjobb elfelejteni?

Problémásabb üzembe helyeztetni mint egy érvényes külföldi rendszámmal rendelkező járművet? Vagy szimplán csak egy műszaki kell majd rá eredetvizsga mellett és ennyi?

2
A kategóriás jogsival ki mennyi idő alatt végzett?

Illetve mennyi idő volt belőle az elmélet illetve a gyakorlat.

11
Ha lejárt a műszaki, mennyi idő van újraműszakiztatni a járművet?

Ha rendelkezik érvényes műszakival a jármű amely lejár, utána mennyi idő áll rendelkezésre hogy ismét sikeres műszaki vizsgát tegyen a jármű? Például hobbi jármű és így nem sürgős a tulajnak azonnal leműszakiztatni hanem akár 1-2 év múlva, azt megteheti? Vagy lejárt...

2
Hivatalosan forgalomba helyezhető 50-es smk-ból átalakított motorkerékpár?

Ugye 50 köbcenti alatt nem szükséges a rendszám a forgalmi engedély, felette viszont igen. Ha valaki egy 50-es motorban (például Aprilia RX50) kicseréli a blokkot mondjuk egy 70 köbcentisre, akkor azt hivatalosan forgalomba lehet helyeztetni? Vagy ugyanúgy mint az...

1
A rendes chiptuningosok a papírmunkát is elintézik?

A megbízható, hivatalosan működő chiptuning műhelyek (Réti, Rigotech, stb) a tuning utáni papírmunkát, gondolok itt a forgalmi átírását is elintézik? Vagy ez után külön futnia kell egy kört a tulajnak?

4
Jól gondolom? Közlekedhetek?

5 hónapig fogok Magyarországon tartózkodni, az Egyesült Államokból jöttem, hoztam a saját autómat is. Olyan államból utaztam ide, amelyikben nem kötelező az első rendszám, így az enyémen sincs. Kérdésem, közlekedhetek-e így 5 hónapig Magyarországon? Tekintve, hogy itt...

8
Pontosan akkor melyik KGFB visszaigazoló levéllel bizonyíthatom esetleges rendőri igazoltatásnál, hogy él a biztosításom?

Netrisken kötöttem egy biztosítást online átutalásra, két e-mail jött: -egy "megrendelés visszaigazolása" címmel amely ezt a szöveget tartalmazza: "A megrendelés tényét és tartalmát ezúton visszaigazoljuk." -valamint egy "ajánlat továbbítás visszaigazolás" című...

7
Milyen (pénzügyi) igényeim lehetnek egy nem általam okozott baleset esetén?

Új autómmal (2023) közlekedési balesetem volt, és nem én voltam a felelős. Ezt a másik fél biztosítója is megerősítette, és ők fedezni fogják a javítási költségeket. Személyi sérülés nem történt. Nem bagatell kár. Nagyobb javítás szükséges, de nem...

7
KGFB kötés hogyan is van?

Online megkötöm és attól a perctől kezdve él is, viszont a csekket csak napokkal később küldik ki postán?

6
Segédmotoros kerékpárnál milyen átalakítások engedélyezettek?

Nyilván a motort "megpiszkálni" nem szabad(na), de esztétikai szempontból mik a kritériumok? Szín megváltoztatása, másik karosszériaelemek (lámpa, index, stb) cseréje megengedett? Nyilván forgalmi nincs, de egy éles szemű rendőr kiszúrja mi gyári a motoron és mi nem.

1
Van egy utánfutó műszaki érvényessége egy hét múlva lejár, viszont akinek a nevén van ma elhunyt. Ilyenkor mit érdemes tenni?

Gyorsan leműszakiztatni vagy várni míg a hagyatéki ceremónia véget ér és majd az új tulajdonos műszakiztassa le?

2
Külföldön autó váráslár hogyan?

Ha valaki vesz egy használt autót Ausztriában vagy Németországban, akkor ugyanúgy egy német nyelvű adásvételit kell kitölteni mint itthon?

2
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!