Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a kevésbé rossz?...

Melyik a kevésbé rossz? Nyáron téli gumit lejárni vagy kopott nyári gumival közlekedni?

Figyelt kérdés
szimpla kérdés,csak arra lennék kíváncsi ha nagyobb útra kellene indulni és nincsen pénz, idő, új nyári gumit beszerezni akkor melyikkel lehet "biztonságosabb" elindulni, tudom egyikkel se de melyik a kevésbé rossz?

2019. aug. 2. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a téli.

Az elkopott gumi nem csak a rossz tapadás miatt veszélyes, hanem az elvékonyodott réteget könnyebben átszúrja éles, hegyes tárgy, akár egy éles kő is okozhat defektet

2019. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire kopott az a nyári. Mondjuk 3-4mm-es még a profil vagy már teljesen a kopásjelzőn van? Az időjárási viszonyoktól is függ. Ömlik-e az eső, vagy száraz kánikula van-e.
2019. aug. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
mondjuk a jövő heti időjárás a balatonon
2019. aug. 2. 15:36
 4/10 A kérdező kommentje:
max 30 c° egy kis esővel és többnyire napos idővel
2019. aug. 2. 15:38
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Spóroltok, hogy legyen hekkre meg borsodira pénz?
2019. aug. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 veterán vas ***** válasza:
17%

Ne autóban gondolkozz, hanem a önmagadban.

Számodra melyik a kevésbé rossz: nyáron strandra menni hótaposóban, vagy sétálni a hóviharban vietnami papucsban?


Ugye hogy mekkora hülyeséget kérdeztél? ;)

2019. aug. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokáig én is úgy gondoltam, hogy biztos jó a téligumi nyáron, kis kompromisszum, sokan használják így. Errefel valamelyik nap elég sokat kellett mennem olyan 28-30 fokban egy téligumis autóval: hát az valami hányinger, féltem vezetni. Már egy enyhe zöldlámpás elindulásnál csikorgott a gumi, enyhe kanyarokban kenődött mint a sz*r, tapadás zéró. Pedig jó, fiatal gumikról van szó. Ettől százszor jobb télen a nyárigumi, régen nagyon sokat jártam nyárigumival télen, igazából csak akkor van baj, ha havas, jeges az út, de ha száraz vagy vizes, akkor a nyárigumi tökéletesen tapad télen is, akkor is ha -10 fok van.
2019. aug. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 imnard ***** válasza:
Kérdés, mennyire nagyobb az az út. És itthon, vagy külföld. Gumi fajtájától, korától is függ. Van olyan téli gumi, ami szinte ráolvad nyáron a forró aszfaltra, de van amelyik bírja. Pl.autópályán 130-al nem mennék télivel, csakis főúton 90 alatt. Illetve sok téli gumi nem valami jó vizes úton, csakis havason. Viszont egy elöregedésnek indult, kopott nyári is tudja ugyanezeket produkálni, mint a téli. Én inkább a télivel mennék óvatosan. És lehetőleg kerülve a nap csúcspontját. (mellesleg ha valaki nagyobb útra akar elindulni, de gumira sincs pénze,....?)
2019. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"mellesleg ha valaki nagyobb útra akar elindulni, de gumira sincs pénze"


Hagyjuk már ezt, nem ez az oka. Egyik haverom pl. téligumival jár egész nyáron, pedig ott van a garázsban neki a fiatal szett nyári. Lusta volt elmenni a gumishoz. Van ilyen, nagyon sok.

2019. aug. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 imnard ***** válasza:
9-es Az eredeti kérdésben szerepel ez is: "ha nagyobb útra kellene indulni és nincsen pénz,..."
2019. aug. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!