Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsis vagyok, milyen...

Friss jogsis vagyok, milyen autót kellene vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

17 éves friss jogsis vagyok,jelenleg még a jogosítványom kiküldésére várok!

Egy éve dolgozom+mellette suliba járok.

Sikerült összekaparnom egy kis pénzt,de nem akarok olyan hatalmas összegben magamnak kocsit vásárolni ezért fordultam ide.Tapasztalt esetleg nem tapasztalt emberek segítségét kérném olyan dologba hogy milyen autót ajánlanátok 6-700 ezer körül?

Magasabb összegbe nem merek gondolkodni se,mert mégis egy első autóról van szó!

Márka teljesen mind1,de azért mégis csak legyen valami formája az egész autónak,tudom ilyen árba kevés az ilyen de azért mégis csak na.:D

Ki milyen autót vásárolt/akart vásárolni/akar vásárolni ebbe a korba,amihez tudja hogy az alapköltségeken kívül nem lesz halálos problémája?

Kicsit hosszúra sikeredett,de mindenkinek megköszönném a válaszát amivel segítetek ilyen ügybe!



2019. aug. 5. 21:55
1 2
 1/14 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
73%
Ha 600 - 700 ezred van akkor kb 500 ezer legyen max a kocsi, a többi atíras, első szerviz. Kutass a totalcar. Hu oldalon, ott okosabbak írnak mint én
2019. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

6-700 ezer úgy hogy marad még pár százezer ha valami baj lenne.

Egyébként köszi ránézek! :)

2019. aug. 5. 22:28
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
először is gratulálok, hogy ilyen fiatalon már ennyi pénzt tudtál megtakarítani! Másodszor: ennyi pénz nem olyan kevés egy autóra, lehet válogatni is, szóval csak körültekintően! Egy 90 -es évek végi Toyota jó lehet, pl.
2019. aug. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Beviz Elek ***** válasza:
26%

Én elsőnek egy Swiftet vettem 19 évesen 180ezerért.

Arra hogy a kezdőként előforduló hibákat elkövessem, nyúzzam, Schumachernek érezzem magam (2009-ben volt) amikor leesik a hó, arra tökéletes volt.

Pénzt az árából fakadóan nem igazán tudtam bukni, tökéletes az első 1-2 évre míg az ember rájön hogy miről is szól fenntartani egy kocsit. Ez az a kategória amin izzó és olajcserén kívül nem érdemes mással foglalkozni.


A 600-700ezres kategória sem rossz, viszont az már az a szint aminél komolyabb meghibásodás esetén sokat buksz ha eladod/drága lehet javíttatni, tehát a kora/márkajelzése miatt súlyos 100ezreket vehetsz ki a zsebedből az első, valószínűleg rövidebb távra szóló autódnál.


Míg egy olcsót lelaksz, addig vagy elkap az autób ziság vagy nem, el tudod dönteni hogy milyen jellegűt akarsz milyen kategóriában, szereled vagy szerelteted és mit engedhetsz meg magadnak.

2019. aug. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

A mostani eszemmel peugeot 206 ot vennék kb 4-500000ért. 1.6 109 le vagy a 2.0 gti 136 le. Ennyiből lehet 3 vagy 5 ajtós és akad belőle cabrió is. Kinek mik az igényei. Nagyon megbizhatók, és komfortosak, fenntartása viszonylag olcsó. Nem jellemzó rá a rozsda se, de azért osztrákot nem javaslom.

Az átírásos és karbantartós szervizek után megmaradt 1-200000et meg tedd félre, ha esetleg lenne vele valami komolyabb probléma. Nekem dieselem van és 500000 van tartalékba csak a kocsira. Így nem kell gyűjtögetnem soha, és legrosszabb esetben is 1-2 napon bellül ismét csapathatok vele.

2019. aug. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Harmadik.

Köszönöm!Az igazság az hogy néztem ezeket az olcsóbb,régebbi toyotákat és egész jó autóknak tűnnek.

Mindig tetszettek a japán autók és olvastam is hogy sok probléma nem nagyon van velük,viszont ha van akkor az megeszi a gatyómat is. Gondoltam itt 2ezres évek fölé.

De egy 90s körülivel nem hiszem hogy hatalmas káosz lenne.Majd meglátom mi lesz még. :)


Negyedik.

Igen a swift.

Talán a legmegbízhatóbb autó és arra tényleg tökéletes amiket leírtál hozzá.

Én is maximum addig akarom használni a most vásárolt autómat míg nem kapok egy kis rutint az egészhez és tudok magamra legfőbbképp másokra vigyázni az úton.

Suzukit semmiféle képp nem szeretnék nem azért mert rossz,mert tényleg egy király kis autó,de nem az én izlésvilágom,szerintem csúnya.(a mostani modellek annyira nem vészesek de annyi pénzért se suzukit vennék.:D)

Barátnőm is mondta hogy ő mindenben támogat,de imádkozott hogy csak ne egy 1.3as suzukit ami a nagyapájának van.

És tudom a 6-700 ezres kategória kicsit veszélyesebb dolog de megmerem kockáztatni,lehet valami jó sül ki belőle.

Ha nem akkor benyaltam sajnos.


Ötödik.

Peugeot nem is olyan vészes egy autó,1.6 os motorral főleg.

Ha ilyen hasonló évjáratu autót veszek akkor mindenképp 1.6os motorral tenném már csak azért is mert jó páran ajánlották és meg is indokolták hogy miért.

Remélem a te autód problémamentes marad és azt a maradék pénzt se kellesz az autóra elköltened.

2019. aug. 6. 09:57
 7/14 Beviz Elek ***** válasza:
100%

A hangsúly nem a Suzukin van, hanem inkább a kategórián.

Egy 1995 körüli dízel Cordoba is jó lehet, az az 1.9es motor örök élet+1 nap. Legyen rajta olyan kasztni ami 1-2 évig nem esik ki alólad és lehet egy "jó" első autód.

Ide sorolnám még az 1.4 Almerát, régi Accordot, Corollát, Coltot, esetleg ha kifogsz egy épkézláb Golfot.


Amúgy nem értem ezt a Suzuki utálatot, nekem most van egy Nissanom, egy Lexusom és egy Audim, de sokat gondolkodtam hogy visszaülnék egy Swiftbe, akár régi, akár az újabb, kifejezetten szép emlékeim vannak vele.

2019. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a suzuki utálat abból ered, hogy olcsó, nincs presztízse de mégis nagyon megbízható autó és mindenki dicséri.


Míg más megveszi a több milliós német csodát aztán nem győzi rá költeni a pénzét :)


Kérdező: hol használnád az autót illetve mennyi ideig akarod megtartani az első autódat?


Csak mert ha szinte városban akkor én a helyedben első autónak egy olcsóbbat vennék, valami kis benzinest, megtartanám 2 évig, addig meg tanulod a vezetést és az autót sem kell félteni, hogy meghúzod vagy ilyenek...

2019. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7. A seattal még úgy ki is vagyok békülve elég jó autónak tűnik.

Mindenképp rákeresgetek a többi autóra amit ajánlottál,lesz mit böngészgetnem. :D

Pontosan milyen audi,lexus és Nissanod van? :)


8.

Első két mondatoddal talán mindent elmondtál!

Kérdésedre válaszolva legfőbb képp városba havi kétszer pedig autópályán kb. 200-250km re.

De természetesen nézem a 2-3-4ezres kategóriát is,ahol egész jó kis autók találhatóak.

2019. aug. 6. 14:01
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A kis autó is ugyanúgy bírja a pályázást csak azzal nem "illik" 130-al repeszteni hanem inkább 90-100al :)


A 2-300e-es példányokkal az a baj, hogy rohadnak már, persze ha friss műszakis és nem is akarsz rá még majd ha letelt akkor 2 évig jó tanulóautónak egy suzuki swift, opel corsa, vw polo stb is...

2019. aug. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!