Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsis vagyok, milyen...

Friss jogsis vagyok, milyen autót kellene vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

17 éves friss jogsis vagyok,jelenleg még a jogosítványom kiküldésére várok!

Egy éve dolgozom+mellette suliba járok.

Sikerült összekaparnom egy kis pénzt,de nem akarok olyan hatalmas összegben magamnak kocsit vásárolni ezért fordultam ide.Tapasztalt esetleg nem tapasztalt emberek segítségét kérném olyan dologba hogy milyen autót ajánlanátok 6-700 ezer körül?

Magasabb összegbe nem merek gondolkodni se,mert mégis egy első autóról van szó!

Márka teljesen mind1,de azért mégis csak legyen valami formája az egész autónak,tudom ilyen árba kevés az ilyen de azért mégis csak na.:D

Ki milyen autót vásárolt/akart vásárolni/akar vásárolni ebbe a korba,amihez tudja hogy az alapköltségeken kívül nem lesz halálos problémája?

Kicsit hosszúra sikeredett,de mindenkinek megköszönném a válaszát amivel segítetek ilyen ügybe!



2019. aug. 5. 21:55
1 2
 11/14 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Audi A3 8P

Lexus IS200

Nissan Primera P11


A Nissan (volt) a nagy kedvenc, de eljárt felette az idő. Hosszútávra tervezve sok pénzt és időt kellene a kasztnijára fordítani, jelenleg más a priorítás (garázs, házbővítés, gyerek). Valószínűleg a Lexus fogja átvenni a "kiskedvenc" szerepét.

Az Audira vár egy motorfelújítás és ha sikerül akkor esélyes hogy megszabadulok tőle amint csak lehet. Ez az a helyzet amit említettem, megveszed egy aránylag magasabb összegért és nagyobb hiba esetén a szerelés vagy az áron alul eladás miatt buksz rajta.

2019. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

10.

Igazad van.

És a vw se egy rossz ötlet,csak elvileg sok a "csík endzsin". :S


11. Mind gyönyörű.

A nissant azt sajnálom imádom mind,az A3 ról ne is beszéljünk.

Legelőször azt akartam,de lebeszéltek róla.

Nemtudom hogy sajnos vagy nem sajnos de igazuk volt talán.

Problémás autó?A motorfelújítás az viszont gondolom eléggé húzós lesz.

Mennyi a fenntartása?

Megnéztem a lexust és most fáj a szívem hogy mennyire megtetszett és nem vehetem meg magamnak.

Voltak húzós költségei?Mennyi az átlagfogyasztása és az autó fenntartása?

Előre is köszi ha válaszolsz nekem. :)

2019. aug. 6. 23:53
 13/14 Beviz Elek ***** válasza:
100%

A Nissan 6 éve van meg (előtte is Primera volt csak 1.6-os).

Az SR20 motor örök élet+1 nap. Kicsit csipegeti az olajat, de egy 22 éves, 375ezret futott autónál ez megbocsájtható, főleg úgy hogy nem vagyok az olajfogyasztásra fenyőgyantát elv híve, 5w40et rakok bele.

Olyan műszaki hiba nem volt hogy ne tudtam volna vele menni, nagyon megbízható autó. A futómű elég kényes, de azt hallod hogy kopog, ráérős hétvégén ránézel, kicseréled amit kell, ettől nem rohadsz le az út szélén. Gyárilag elég bután néz ki, de a GT felszereltség, azt esetleg megspékelve ültetéssel, szebb kerekekkel már kifejezetten jó tud lenni.

Műszaki problémákra nem igazán kellett költeni, inkább kerékre, zenére stb fordítottam a pénzt.

Fogyasztása 6,5 (1000km pálya) és 10 (város, rövid távok) között van.


Az Audit 3 éve vettük a páromnak. Kívül-belül jól néz ki, nagyon minőségi érzete van, jó a zajszigetelése, az összeszerelés minősége, érzed hogy egy prémium autóban ülsz. Sajnos az 1.6osok típushibája hogy zabálják az olajat (nagyon), a 2.0 BKD hengerfeje reped, tehát motorikusan elég hanyag munkát végeztek. A megvásárlás után folyamatosan újabb és újabb hibák jöttek ki, sosem vagyok benne biztos hogy elérem az úticélom, egyáltalán nem érzem megbízhatónak. Az elektronikai rendszere túl bonyolultan lett megcsinálva, mindent különböző modulok vezérelnek.

Külföldön élünk, a szervíz aranyárban, a használtautó ára pedig a béka segge alatt van. Ha szétszedés után sikerül összerakni a motort és 2-3 hónap tesztüzemet kibír akkor nem bukom a kocsi árát, ha nem sikerül akkor pedig megy a bontóba/vastelepre.

Kényelmesen vezetve nem fogyaszt sokat az 1.6-os (7kb), városban jó kis közlekedőedény de pályára nem ideális.


A Lexus valamennyire véletlenül jött. Régóta szemeztem velük, de nem akartam lecserélni a Nissant. Az Audi lerobbant és venni kellett egy ideiglenes kocsit a páromnak amíg megcsinálom, ez pedig pont akkor került fel a netre olcsón. 2 hetet sem használta, mondta hogy inkább véglegesen megtartaná az Audi helyett. 1 éve vettük rossz kuplunggal és fűtésvezérlővel. Mindkettőt anyagárban megcsináltuk, eddig semmilyen más probléma nem jelentkezett. Kényelmes, jó, a motorja ismeretesen nagyon megbízható, egyetlen hátránya hogy 6 sebességes és a fokozatok nagyon rövidek, ebben sokkal jobb a Nissan.

A fogyasztása elég magas köszönhetően a sor6,os elrendezésnek és a hátsókerék meghajtásnak, kisvárosban 10liter nálunk és egyáltalán nincs hajtva.

2019. aug. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

A nissanra akaratod nélkül nagyon rábeszéltel.

Talán pont nekem való egy autó lenne,gondolok itt a pénzügyi dolgokra és hogy elég jól néz ki még a GT felszereltségek nélkül is,persze az ültetés és a felni se maradna el ahogy te nálad. :D


Az audihoz nem tudok sok mindent hozzá fűzni sajnos,max annyit hogy egy álom tört össze bennem,és szomorú vagyok hogy így megjártátok vele. :(


A lexussal én is szemeznék szívem szerint,de azt inkább egy későbbi időpontban teszem amikor úgy gondolom hogy kiérdemlem.

A fogyasztása tényleg kellemetlen de ez legyen a legnagyobb baja.


Köszönök minden információt amit megosztottál velem. :)

2019. aug. 7. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!