Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elköltenétek 3 év munkájával...

Elköltenétek 3 év munkájával megkeresett pénzetek 2/3-át egy autóra?

Figyelt kérdés
3 éve dolgozom, lett 3 millió forint megtakarításom, és szeretnék venni egy autót. Igazából van autóm, amivel eljutok A-ból B-be, jó is. Viszont úgy szeretném, ha nekem is szebb és jobb autóm lenne, mint talán sok már 23-24 éves fiúnak.

2019. aug. 24. 16:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%

Ha a fizetésed 1/3-ából is vígan kijössz, nem nyomorogsz, akkor persze. (Elég jól kereshetsz ilyen fiatalon, de ez végülis nem tartozik másra.) A te spórolt pénzed, arra költöd, amire jónak látod. Szerintem még mindig értelmesebb autóra költeni, mint elinni, elcigizni, egyéb hülyeségekre elszórni.

Bár kicsit furák nekem a számok... Évente 1 milliót tudsz félretenni. Azaz havonta 83.000Ft-ot. És ez a havi fizetésed 2/3-a. Ez alapján havi nettó 125.000-et keresel. Ennek a harmadéból, azaz 42.000Ft-ból élsz havonta. Na most vagy én számoltam el valamit, de nagyon, vagy nem tudom hogy csinálod, mert szerintem ez még kajára is kevés havi szinten. És akkor nem fizettél rezsit, nem vettél ruhát, cipőt, nem közlekedtél, nem szórakoztál... De mindegy is, ez megint csak rád tartozik, nem ez volt a kérdésed.

Majd jönnek itt az okosok, akik megmondják, hogy egy "felelőtlen hülye" vagy, ha 3-6 havi nettó bérednél drágább autót veszel. Állítólag egy alap Daciához is havi millió fölötti fizetés kell...

Annak idején hasonló kérdésért én is megkaptam a magamét. Leírom hogy én hogy csináltam, ha nem untatlak vele:

17 évesen szereztem jogosítványt, de 28 éves koromig nem volt szükségem saját autóra. 23 éves koromig egyetem mellett nem tudtam volna se normális autót venni, se fenntartani. Utána 5 évig helyben dolgoztam, 15 perc, 5km busszal, amire megint csak hülyeség lett volna autóval járni. Később jóval távolabb lett munkám, akkor már kellett az autó. Az első autómat 28 évesen vettem. Ennek az ég világon semmi hátrányát nem éreztem. Abszolút nem verseny ez, hogy kinek van minél fiatalabban minél drágább autója. Az meg elég szánalmas már, ha valaki autó nélkül képtelen csajozni. De visszatérve a témához: az első autómat 10 havi nettó munkabéremből vettem. Ezt 6 évig használtam, de mivel már ez az autó is öregedett, sok km-t is beletoltam, úgy gondoltam, hogy ideje egy másikat venni. Csakis újban gondolkoztam. Az első autó vásárlásakor sem nulláztam le tudatosan a bankszámlámat, 6 év alatt pedig bőven összegyűjtöttem annyi pénzt, hogy nem okozott gondot egy közel sem alap alsó-középkategóriás új autó kp-re történő megvásárlása. Így is maradt pár millió vésztartalék a számlámon. Lakásra nem igazán gyűjtöttem, mert már volt egy örökölt lakásom + egy fél házam. Gyakorlatilag az a pénz, amit autóra költöttem, ma is céltalanul heverne a bankszámlámon. Így viszont egy új autóval az életminőségemet javítottam. Ezért szerintem abszolút nem kidobott pénz volt ez. Megérte. Ennek ellenére itt jól megkaptam a megmondó emberektől annak idején, hogy egy hülye felelőtlen agyatlan barom vagyok, aki ész nélkül szórja a pénzt, mert ők jobban tudják állítólag ismeretlenül is hogy legfeljebb egy pár százezer forintos használt autót engedhettem volna meg magamnak.

Szóval a lényeg, szerintem neked is fognak jönni hasonló beszólások. Ezeket kezeld kritikával! Nem ismerlek, nem ismerem a hosszú távú céljaidat, nem ismerem az életkörülményeidet, lakáshelyzetedet, egyéb jövedelmedet. De logikusan gondold végig, számold ki, hogy mi az ami neked belefér anyagilag és mi az ami nem. Használt autónál számolj rá jó vastagon a szervizköltségre is. Új autó abból a szempontból szerencsésebb, hogy annál jó darabig nincsenek váratlan extra költségek, mert jó pár évig garanciális, így jobban előre lehet vele tervezni. Ha úgy látod, hogy a 3 milliós autó megvétele után is, hosszú távon megoldható, hogy évente közel 1 milliót félrerakj, akkor szerintem nyugodtan vágj bele! Ha nem fenntartható ez a bevételtöbblet a következő 5-10 évben, akkor már meggondolnám.

2019. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%
eszembe nem jutna
2019. aug. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Kedves 11. hozzászóló, köszönöm a hosszas válaszod. Kiegészíteném, hogy sehol nem írtam le, hogy a fizetésem hány százalékát tudom félrerakni egy hónapban. Az általad számolt 2/3 sajnos nem igazán áll fent, inkább pont megfordítva van a megélhetés/félrerakás aránya. Sajnos.
2019. aug. 26. 16:47
 14/16 A kérdező kommentje:
Egyébként az első hozzászóló hozzászólását sem tudom mire vélni. Sok vagy kevés? (nyilván kevésre gondolsz)
2019. aug. 26. 16:48
 15/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!

"3 év munkájával megkeresett pénzetek 2/3-át egy autóra?

3 éve dolgozom, lett 3 millió forint megtakarításom"

Ebből gondoltam. De akkor lehet valamit félreértettem, elnézést!

2019. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
A 3 év alatt végzett munka fizetése nem igazán volt egyenlő végig. Én pedig a jelenlegi helyzetre gondoltam.
2019. aug. 26. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!