Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teherautó sofőrként dolgozom,...

Teherautó sofőrként dolgozom, de most rossz az autó és rakodoként segítek, és az volna a kérdésem hogy a korongra így végig ágyat húzzak vagy húzhatok munkát is?

Figyelt kérdés

#teherautó #sofőr #tahugráf
2019. aug. 28. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:

De ha rossz az autó akkor nem gk vez vagy hanem rakodó munkás.

Vagy hogy érted ezt?

Mert gk vez vagy és rakodsz közben akkor azt hiszem az a hivatalos ha egyéb munkavégzésre van állítva, de pihenőre szokták állítani a legtöbben.

Vagy ettől függ a fizetésed?

2019. aug. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy ígyis írjam a korongokat mert tgk ként vagyok bejelentve és ha 28 napra visszazik ellenörzéskor akkor megbüntetnek ha nem írom.
2019. aug. 28. 17:39
 3/9 A kérdező kommentje:
Vagy akkor húzzam be az ágyat és kész?
2019. aug. 28. 17:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez így nem szabályos. Ha rossz az autó, akkor rossz. Akkor se nem pihenőn nem vagy, se nem máson. Ilyen nincs. Rakodómunkásként dolgozol addig, nem sofőrként. A rendőr se hülye, látja hogy napokig nem mozgott az autó így is úgyis. A céged akar palira venni az a helyzet.
2019. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm szépen
2019. aug. 28. 18:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Ágyat semmiképp, hisz az nem számít munkaidőnek. Vezetést sem írhatsz, mert nem vezetsz céges járművet, legalábbis nem tachográf köteleset. Csakis pihenőt írhatsz, hisz sofőrként is azt írsz, amikor autót szerelsz, rakodsz, miegymás.

Bár ennek sok értelme nincs, mert akkor sem kell írnod, amikor szabadságra mész.

Viszont a korongon van egy járatszám, vagy sorszám nevű rubrika, azzal bizonyíthatod, hogy nem hiányzik egy korong sem a sorból.

2019. aug. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen hasznos válasz volt.
2019. aug. 28. 19:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Teherautó sofőrként el kell tudnod számolni az időddel. Ha netán beültetnek egy autóba sofőrnek és vezetned kell, akkor el kell számolnod az időddel, ezért simán húzhatod a munkaidőt a korongon. Amikor végeztél a napi munkával, akkor pedig ágyat. A céged egyáltalán nem hülye, telephelyellenőrzés esetén a te korongjaidat kérni fogja a kpm, akkor is, ha most éppen mást csinálsz, mert a bejelentés alapján sofőr vagy.
2019. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem már megoldódott/nem aktuális a dolog, de azért írnék ide néhány gondolatot.

Ha te rakodómunkásként dolgozol az adott teherautón, attól még nem kell külön korongot vezetni számodra. Hiszen nem négykezes járatot csináltok. Írjatok tevékenységigazoló lapot, van rajta két pont ami rád vonatkozik


- a 17. pont, ha a gépjárművezető olyan munkát végzett, amely nem tartozik az 561/2006/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet vagy az AETR megállapodás hatálya alá,


- a 18. pont, ha a gépkocsivezető a járművezetésen kívül egyéb tevékenységet végzett.


Én annak idején, mikor az első és a második munkahelyem közti váltáskor eltelt 3 hét /mármint ez idő alatt nem voltam állományban sehol, ezért egyik munkahelyem sem nyilatkozhat erről az időszakról/, írtam egy saját nyilatkozatot, hogy nem vezettem tachográfos járművet, és 28 napig magamnál tartottam.

2020. máj. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!