Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ütközés. Ki a hibás?

Ütközés. Ki a hibás?

Figyelt kérdés

Tegnap történt egy eset velem. Autómmal haladtam főúton, 40Km/h-val kb. Követési távolságot betartva. Előttem egy BMW, üvöltött benne a minimal, tető nem volt a kocsin, ezért jól láttam, hogy egy kigyúrt ember a barátnőjével/feleségével veszekedik.


Egyik pillanatban az út közepén nyomott egy satuféket és megállt. Én is satuztam, de egy kisebb koccanás történt. Az Ő autóján semmi nem látszik szinte, nekem viszont megrepedt rendszámtábla, meghorpadt lökhárító.


Rendőrt akartam hívni, de a kigyúrt embernek állt feljebb, veszekedett, hogy ne merjek rendőrt hívni, ordenáré szavakat dobált hozzám.


Rendszáma felírva, térfigyelő kamera van a környéken, nem is egy.



Mit tudnék tenni ebben az esetben? Egyáltalán ki mondható hibásnak. Én, vagy az előttem lévő autó, aki satuzott az út közepén, minden ok nélkül. Zebra nem volt, ember nem volt az úton, hirtelen jött az egész. Nem számítottam rá.



2019. aug. 29. 17:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Te, nem tartottad be a követési távolságot
2019. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Mindig az a hibàs aki belemegy hàtúlról az elötte lévőbe. Pont ezért van a követési tàvolsàg kitalàlva, hogy ha az elötte lévőnek vlmi miatt fékeznie kell, akkor ne menyj belé!
2019. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
A KRESZ elég egyértelműen fogalmaz: olyan követési távolságot kell tartani, hogy az előtted haladó hirtelen fékezése/megállása esetén is biztonságosan meg tudj állni. Szerintem hanyagold a dolgot, örülj, hogy nem történt nagyobb baj.
2019. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
Igazából mindketten. Te nem tudtál megállni, ő meg ok nélkül satufékezett.
2019. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Csak te vagy a hibás, mint már írták a követési távolság be nem tartása miatt.

AZt amit előttem írták hogy mindketten, na ilyen nincs !

" Nem számítottam rá ".

Hát itt a baj, mindíg mindenkor számítani kell váratlan eseményekre is.

2019. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

"(3) A jármű sebességét hirtelen fékezéssel csökkenteni csak abban az esetben szabad, ha ezt a személy- vagy vagyonbiztonság megóvása szükségessé teszi."


SZóval ő is hibás. A kérdező is.

A #4 voltam.

2019. aug. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Te biztosan hibás vagy, de helyzettől függően lehet, hogy ő is.
2019. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha nekimentél hátulról akkor nem tartottad be a követési távolságot(vagy lassan reagáltál) így te vagy a hibás
2019. aug. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Megosztott, olyan nincs, hogy gondolunk egyet csak úgy nyomunk egy satuféket.
2019. aug. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%
De van!
2019. aug. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!