Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor ki a hibás?

Ilyenkor ki a hibás?

Figyelt kérdés

Pár napja az egyik barátomnak balesete volt. A következő a felállás:

Lakott területen belül, egyenes jól belátható úton ment. Utolért egy dobozos autót, aki kb. 25 km/h-val közlekedett. Elkezdte szabályosan megelőzni. Közben a dobozos autó sofőrje elkezdett jobbra indexelni majd bekanyarodni az előtte a jobb oldalon lévő mellék utcába. Ebből az utcából eközben elkezdett kikanyarodni egy másik autós balra, abba a sávba amiben az említett barátom éppen tartózkodott előzés céljából. Össze is ütköztek. Ilyenkor ki a hibás?

A haverom szerintem nem szegett meg semmilyen szabályt, az előzés kezdetekor még nem jelezte a kanyarodási szándékát a dobozos (nem tudom mi a hivatalos kifejezés) autót vezető személy.

A kikanyarodó autósnak elsőbbségadás táblája volt, jobbról nem jött senki, balról meg abba az utcába kanyarodást kezdte volna meg a dobozos autós, aki pont kitakarta az előzőt.

Ez tényleg így történt, a vezetők és az ütközést is látó gyalogosok is ugyanezt mondták.


A legmeglepőbb az volt, hogy a barátom lett a hivatalos jelentés szerint a bűnös, holott ez szerintem nincs így. Szerintem ilyen esetben senki sem hibáztatható, pont rosszkor voltak rossz helyen típusú eset.


Fellebbezni fel tudna, de előtte tudnia kellene hogy egyáltalán van-e alapja neki (ezért is kérdezem itt most én ezt), bár értelme nem lenne neki, az egész eljárás annyiba kerülne mint amennyi bírságot kapott...



2017. jún. 8. 18:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Tilos előzni útkereszteződésben és közvetlenül előtte, kivéve: ha a forgalmat rendőr vagy lámpa irányítja és az előzés során nem kell az úttest menetirány szerinti bal oldalát igénybe venni. Ha olyan úton haladunk, ahol tábla jelzi, hogy a kereszteződésben alárendelt útról érkeznek a járművek. Körforgalmú úton. Ha a járművet csak jobbról szabad előzni. Ha gépjárművel egy nyomon haladó járművet előzünk
2017. jún. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kikanyarodo auto nem gyozodott meg elegge arrol, hogy szabad a palya.
2017. jún. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, a kikanyarodó volt a hibás, mert nem győződött meg arról, hogy valóban szabadon kihajthat. Ha akkor kanyarodsz ki, mikor a melletted lévő sávba épp bekanyarodnak, akkor mindig számolni kell azzal, hogy valakit épp kitakarnak és nem veszed észre.
2017. jún. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is a kikanyarodó volt a hibás. Főleg ha ilyen dobozos autók vannak, szerintem azt sem látta, hogy utána van-e valaki.

De ki szerint lett a barátod a hibás? Hívtatok rendőr? És a rendőrök szerint?

2017. jún. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Azért sokat segítene a pontos helyszín.

Másrészt a szabs. előadó nem nagyon szokott tévedni, kivéve ha a helyszínelő úgy adja le az ügyet, vagy ha a helyszínelőnek már eleve kamuzott valaki.

2017. jún. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ilyenkor elvileg attól függ, hogy főútvonal volt-e vagy volt-e alárendelt utat jelző tábla azo az úton, amin haladt a barátod.

Szóval, ha volt valamelyik ezek a táblák közül, akkor nem a barátod a hibás:

[link]

[link]

2017. jún. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen, a rendőrség szerint lett ő a hibás.

#1: A barátom nem szerzett tudomást arról, hogy ott útkereszteződés van. A balesetkor és még utána is jó pár percig azt hitte, hogy a dobozos autó azért ment lassan mert előtte épp meg akart fordulni az autós akivel ütközött, csak utána mondta neki hogy ő abból az utcából hajtott ki.

Tábla nem jelezte előre hogy ott van egy útkereszteződés és nem főútvonalon történt a baleset.

A pontos helyszínt megkérdezem tőle, hátha az még felfed valamit.

2017. jún. 8. 19:09
 8/19 anonim ***** válasza:

"Tábla nem jelezte előre hogy ott van egy útkereszteződés és nem főútvonalon történt a baleset."

Ez esetben sajnos biztosan a barátod lesz a hibás, mert nem előzhetett volna a kereszteződésben. Szívás, mert ha először jársz arra, nem tudhatod, hogy ott van-e útkereszteződés.

2017. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hát ebben van valami, bár nekem pont fordítva tűnne logikusnak, ha lett volna tábla hogy ott útkereszteződés lesz és így is előz akkor lehetne szerintem hibás.

Ha minden igaz itt történt az eset (telefonból ezt értettem meg, de majd holnap megnézi ő is, hogy jót értettem-e): [link]

Amerre néz itt a kép, arra haladtak, majd kb. mikor a dobozos autó eleje a villanyoszlopnál volt akkor kezdte meg az előzést.

Így ezt látva, szerintem a dobozos autósnak is kellett volna hamarabb indexelni-e, bár nem tudom hány méterrel kell előre jelezni.

2017. jún. 8. 19:45
 10/19 anonim ***** válasza:
Mindenképp a kikanyarodó volt a hibás. A védett úton jövőnek elsőbbsége van akkor is, ha szabálytalanul előz. Egy esetben lehet okozó: ha olyan gyorsan megy, hogy nem észlelhető időben.
2017. jún. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!