Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell elképzelni az...

Hogyan kell elképzelni az első vezetés órát úgy hogy az ember egyáltalán nem tud vezetni?

Figyelt kérdés
Az oktató házhoz megy felvenni a diákot?
2019. szept. 16. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Hát ez elég változó, de inkább megmondják hogy te hová és mikorra menj.
2019. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Ez iskola és oktató függő. Az iskola kijelöl neked egy oktatót, vagy te választasz magadnak. Aztán az oktatóval egyeztetsz hogy hol fogtok találkozni. Nekem 8km-ert kellett buszoznom a másik városba, ott egy bizonyos parkolóban találkoztam az oktatóval minden alkalommal. De mondom ez suli és oktató függő.Nem fog szerintem érted menni :)
2019. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Max akkor megy házhoz, ha az ház praktikusan közel van. A tanulók egymást váltják, és a kettő között nem fog üresen autózni a saját pénzén és idejéből.

Olyan cserehelyet szoktak megadni, ahol késlekedés nélkül tud váltani. Óra végén rövid értékelés, következő alkalom egyeztetése. Tanuló kiszáll, másik máris ül a helyére.

Ritka, hogy egyik helyről átmenjen egy másik pontra.

2019. szept. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Beülsz az autóba és csinálod azt, amit az oktató mond. Ennyi.


Megbeszélés kérdése. Nagyobb városokban valami jelentősebb tömegközlekedési csomópontnál szoktak találkozni, mivel az előző tanulónak is haza kell valahogy mennie.

2019. szept. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
71%

Nálam az első alkalommal házhoz jött. Kimentünk a város határába egy kis forgalmú mellékútra, ahol helyet cseréltünk.

Megmutatta mi micsoda meg hogyan, aztán elindulás, váltás, mondott mindent, mit csináljak. Nála meg ugye ott voltak a pedálok szintén, úgyhogy nagy hülyeséget nem tudsz csinálni, mert közbetud lépni.

Mondta mit csináljak, aztán megkérdezte élvezem-e a 90es sebességet :D

Első alkalommal elég menő volt :D


A következő órára a rutinpályán került sor, oda busszal mentem.

2019. szept. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Mindig az autósiskola előtt vesz fel az oktató, oda kell menni nekünk tanulóknak, és oda is érkezünk vissza.

Az első pár órát mi pl Tesco parkolóban töltöttük, ott kellett megtanulni egyáltalán elindulni, meg a helyes kormányzást, meg slalomozni pl.

Ezután a város kevésbé forgalmas része jött (kertváros), ezután meg már mindenféle.

2019. szept. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor vett fel háznál, ha éppen arra járt egy másik tanulóval, úgy útba esett. Egyébként egy buszállomás melletti parkolóból indultunk, ott volt a legpraktikusabb, hiszen csak buszról le- és kocsiba beszálltak a tanulók. Első óra vizsgapályán zajlott (bólyákat kerülgettünk, elindultunk-megálltunk) majd az utolsó 10-15 percben egy forgalomtól távol eső útszakaszon vezettünk. Aztán utána már a városban kellett.
2019. szept. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Értem mindig házhoz jött, első alkalommal elmentünk két falu közé egy kis forgalmú útra, helyet cseréltünk, aztán mentem. Nem volt semmi fogáspontkeresés meg elindulás, megállás, csak hazavezettem jó nagy kerülővel falvakon keresztül. Utána meg városban vezetgettünk, rutinpályán csak akkor voltam, amikor vizsgaútvonalakat mentünk. Mondjuk lehet nem ez a legjobb módszer egy olyan embernek, aki még be se indított egy kocsit életében, de azt mondta, hogy nem hiszi el, hogy nem vezettem előtte, olyan jól ment.
2019. szept. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!