Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Úgy döntöttem hogy autót...

Úgy döntöttem hogy autót szeretnék váltani! Szerintetek melyik lenne a jobb választás? Opel Astra 1.6 16v VS Suzuki Swift 1.6 16v?

Figyelt kérdés

2019. szept. 24. 18:45
 1/8 Beviz Elek ***** válasza:
49%

Én a Suzukit venném. Volt régi Swiftem, bármilyen fapados, én szerettem.

Több Opelt is vezettem, nekem nem jött egyik sem.

2019. szept. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Suzuki/Toyota/Honda ezek jó autók.

H Astra általában orrán-száján ereszti az olajat a hibakódokkal kell szarakodni egyszer engem keresett meg az egyik lakó hogy tudnék-e valamit mondani róla, nekem japán gépeim voltak és lesznek is amíg vannak jók, ebből kifolyólag számomra ismeretlen az olyan hiba amit nem tudok megoldani, ha közlekedésre kell autó akkor a Suzuki jó megoldás, lehet vele tervezni, ha megkap egy minimális törődést pl jó olaj, kopó alkatrészek cseréje, akkor lesz egy szerethető autód.

2019. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem hibakódmentes volt a H Astrám és egy deka olajat nem fogyasztott. Igaz az dízel volt.

Jó lenne tudni, hogy melyik generációról van szó. 1.6-os 16 szelepes benzines volt F Astrától K-ig. Swiftből szintén nem egy generáció volt.

2019. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudni melyik generáció, így nehezebb választ adni.

Viszont az Opel mindig is igényesebb autókat gyártott mint a Suzuki.

Anyagminőség, hangszigetelés, kényelmi felszerelések stb. az Opelben jobbak mint a Suzukiban.

Nekem 2002-es G Astrám volt régen, családtagomnak egy 2005-ös Suzuki Ignis. Na a Suzuki a megbízhatóságon kívül mást nem nagyon mutatott, rossz volt a kuplung, gyenge a fék, 90-nél süvített a menetszél... Most 2019-es Opelom van, a céges autók GLX Vitarák, 1.4 turbós mindegyik. Továbbra is megvan ez a különbség, bár a Suzuki sokat fejlődött, de érezni rajta hogy olcsó. Az úttartása sem a legjobb. Viszont kegyetlenül megy mert a motor erős.

Ha közlekedőedény kell akkor Suzuki is megteszi, viszont ha autószerű élményt (az igazi autózás nem egy mezei Astránál kezdődik) akar valaki, akkor inkább Opel, bármelyik generációról is legyen szó.

2019. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a szwift szedan, vagy sport? egyébként mindegy, mindkettő tökéletes.


Az Astra nagyobb, jobban pakolható.

2019. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 4-essel abszolút egyetértek!

Nekem most egy 2018-as Opelem van, de közvetlen ismeretségi körömben van egy 2018-as Vitara. Ugyan ezeket a különbségeket tapasztalom én is, amiket ő leírt.

2019. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
F Astra Szedán,vagy "miautónk" Suzuki Szedán(amit 1990-2003 közt gyártottak),na ezek közül egy 1.6 16v,nekem eddig ezres Swift,Édesapámnak 1.3 8v Swiftje volt,most 1.4 16v G Astra van neki,szereti/szerette őket,de szerinte a Suzi megbízhatóbb volt,és én ezért gondoltam hogy megkérdezem,Opelből nyilván több van csak azok híresek arról hogy zabáljál az olajat!,Ezért is inkább a Swift felé hajlok,1.6 16v motor,nyitott rendszer,Maikuni karbisor,meg még ilyen finomságok amikkel tuningolni akarom!
2019. szept. 24. 21:43
 8/8 anonim ***** válasza:

az 1.6 os swift nem karburátoros:)


Amugy ha nem rohad nagyon jó autó

2019. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!