Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondjátok sokan hogy a...

Miért mondjátok sokan hogy a manuális váltóval élmény a vezetés?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha kispolgárnak elérhető lenne 8 hengeres izomautó vagy terepjáró ami csak automata akkor is a manuális kellene 1.4 vagy 1.6 motorral?

2019. szept. 27. 18:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
60%

Vezettem már régi amcsi izomautót...


5.2-es Magnum V8! Állat volt, olyan hangja volt mint ha szana-szét lett volna rohadva a kipufogórendszere pedig nem...


Viszont nekem nagyon sokat elvett a vezetési élményből az automata váltó... nem volt rossz de na! Sokkal élvezetesebb lett volna manuálisban az a hangorgia :)

2019. szept. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"Aki szeret vezetni annak nem nyűg a váltó" imadok vezetni de mivel kulfoldon elek es napi 1 orat toltok a 6 savos autopalyan ugy, hogy elore kicsit, fek, elore kicsit fek, elore kicsit, akkor aldom a szakembereket, akik az automata valtot kitalaltak es az lenne a nyug, ha allandoan kuplung vissza ketto, kuplung fel harom, kuplung vissza ketto...


"Az automata váltó szerintem gagyi, mindig a targoncák, elektromos szarok jutnak eszembe" mert nem jartal meg a vilagban es nem lattal V8as, 5.6 lityis Hemi motorral felszerelt gyonyoru izomautot, ami minden gazadasnal kirakja a farat ha nem figyelsz oda!

2019. szept. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
60%
Aki vezetési élményre megy, annak manuális kell, aki meg csak arra használja az autót, hogy eljusson A-ból B-be, annak jó az autómata. Illetve aki nem ült még olyan autóban, amiben jó a váltó, élmény vele a kapcsolás, az se értheti ezt. Egy Mazdát vagy Hondát tessék kipróbálni, aztán rájössz, hogy élmény a váltás. De persze csak akkor, ha tudsz vezetni és számodra nem csak egy kényszer, hogy elmész ide meg oda.
2019. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Az a baj az antiautomatásokkal, hogy nem is tudják milyen az automata. Úgy mondanak véleményt, hogy fogalmuk nincs milyen érzés azt vezetni. Dilettánskodnak! Elmesélem, hogy egy robotizált automata tiptronic váltó a hidrokuplunggal úgy belerak az ülésbe, hogy csak lesel és kézi váltóval esélyed nincs úgy elindulni. 50 lóerővel erősebb kézi váltóssal nincs meg az az érzés! Tapasztalat. Nem beszélve a tiptronik szekvenciális fokozatáról ami olyan lökdösős mint a raliba he! Olyat lehet vele cspatni mint az állat! Ha meg egy dsg a kormányon van az már a magömléshez közelít. Nemrég vezettem egy rs oktáviát kormányváltós volt majdnem mint a trabi. Még most is kiráz a hideg!
2019. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Mert nagyobb befolyásod van vele a vezetésre, mint egy automatával. (Heel-toe nélkül unalmas lenne az élet... :D)
2019. szept. 28. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Én soha nem éreztem azt hogy az automatával ne tudnám befolyásolni az autót ahogy én akarom. Nem a nyomatékszegény alulmotorizált kocsikat kell kipróbálni automatával hanem valami erősebbet. Vezettem 9 évig manuálisat és egyáltalán nem hiányzik.
2019. szept. 28. 09:30
 17/23 anonim ***** válasza:
47%

Nyolcasnak!


"Nem fullad le az autó , nem ránt meg és a váltásokra se kell figyelni."


Az nem a váltó hibája, ha nem tudsz vezetni :)


----


Egyébként én egyszerűen szeretek váltogatni, játszani a kuplunggal, ilyesmi. De lehet, hogy 20 év múlva, már unni fogom.

2019. szept. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16: Nem azt mondtam, hogy automatával nincs befolyásod az autóra, hanem azt, hogy manuálissal _nagyobb_ befolyásod van. Van, akinek ez élményt jelent, másnak nyűg, megint másoknak meg tök mindegy.
2019. szept. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Mégegy kérdés a dilettánsokhoz. Vezettetek már automatát huzamosabb idejig? Ugye, hogy nem! Nézz körül. Aki vezetett annak tetszik. Ennyi a többi csak gyagyás találgatás. Biztos rosszabb lehet. Bújjatok már el azt majd meg lesztek keresve.
2019. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Lupi, figyu már, ajánlom újbóli elolvasásra az eredeti kérdést. Aztán gondold végig, hogy neked szólt-e. :D
2019. szept. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!