Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon összehozható...

Magyarországon összehozható az álom autó?

Figyelt kérdés

12 millió ft + Honda Civic Type R GT = ❤️


Semmi másra nem vágyom az életben hosszú évek óta. Se gyerekre, se lakásra, csak erre az autóra. Van egy szakács szaklevelem, illetve egy érettségim, de a szakmámat nem szeretem. Viszont minden álmom már hosszú évek óta ez az autó szalonból úgy, hogy én konfigurálom össze olyanra amilyenre szeretném elvégre hosszú évekre tervezek vele. Lízinget és banki kölcsönt nem szeretnék. Gondolkoztam még ausztriai melón, de akkor is ott az albi, rezsi, kaja, stb... Barátnőm pedig nem szeretne menni velem. Tanácstalan vagyok. Mondjak le az álmomról? Vegyek kaparósat?



2019. szept. 30. 17:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hitelbe egyébként nem merek bele vágni. Mindig is a hideg futkározott a hátam, ha valakinek tartoztam. Ami meglehetősen ritka volt.
2019. szept. 30. 21:30
 12/18 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ha a szakmádban dolgozni nem akarsz, más szakmád nincs, akkor mire így meglenne a rávaló, a Honda nem fog már belsőégésű motoros autókat gyártani.
2019. okt. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A szívemből szóltál, nekem is ez az álomautó! :)

Én sem vágyom gyerekre, karrierre, csak utazásra és erre az autóra.

Mondom én mit csinálok a cél érdekében;

Dolgozom mint a hülye. Van egy állandó munkahelyem heti 40-50 órában, plusz a szabadidőmben még két alkalmi munkát is bevállaltam. Így is minimum 3-5 év lesz mire összejön a pénz. Nekem nem kell új, használttal is beérem. Addig is vettem egy kis japán méregzsákot, foglalkozom vele, lakatolgatom, extrákkal felszerelem. Különben imádom is. Addig tervezek vele, amíg önerőből ezt a Civicet megtudom venni.


De sajnos ahogy írták előttem is, dolgozni kell, nem fog az öledbe hullani. Szakácsként itthon is lehet jobban keresni (sokkal több munkával, magánélet nélkül) így én a helyedben kimennék külföldre. Egyrészt sokkal jobban keresel, megismered az adott országot, és rengeteget tanulsz, mind nyelvet, mind kultúrát, mind a szakmádban. Albi, kaja, rezsi mindig lesz, itthon is, ezzel számolnod kell. Barátnő kérdésben nem tudok segíteni, nem ismerem a kapcsolatotokat. De hidd el, előbb vagy utóbb de a külföld lesz a megoldás. Itthon ilyen fizetésekkel, tisztességes munkával még nagyon sokáig nem lesz ilyen autód.

Addig is, egy picit engedd el és próbálj meg egy közelebbi célra koncentrálni.


Sok sikert!

2019. okt. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

Beszélgettem erről a barátnőmmel tegnap, és azt mondta, hogy amikor együtt fogunk élni, és ő is fog dolgozni, be segít nekem az álmom elérésében. Tehát közös munkával hoznának össze. Egyébként én most fogok kezdeni egy gyárban Győr-Moson-Sopron megyében, nettó 220 ezerért.

2019. okt. 1. 10:52
 15/18 anonim ***** válasza:
Melyik ez a gyár?Én tudok jobbat kezdés nettónak és még megszakadni sem kell!:D Én is abban a megyében lakom.
2019. okt. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Újat ne vegyél, aval rengeteg pénzt veszíthetsz. Várj egy két évet(nem mintha lenne más választás ahogy látom) és 25.000€ alatt biztos fogsz kapni használtan. Nézd az FK2-t, az is már 10k vesztet az árából. Már most vannak 32-33.000-ért. Igaz ~37k-nál kezdődik de extrákkal kicsivel 45.000 euró alatt van ha jól tudom.


Külföldon tuti hamarabb megszerzed azt a pénzt. Nem tudom mennyit kap ott egy szakács, de tuti 1500-2000 eurót legalább kap egy hónapra. Akkor is ha fele elmegy lakás meg kajára, 2-3 év alatt megvan. Ami még mindig sok, de megvalósítható.


Amúgy egyszer probáld ki, nehogy az legyen hogy egy csomót dolgozol érte és akkor csalódott vagy, hogy nem az amire számítottál.


Miért nem építesz te egy autót? Elvégre az ilyen autókat legtöbször csak autóbvzik veszik, és ha az vagy akkor miért nem építesz egy 350 lovas turbos EG vagy EK-t. Fele annyiba se kerülne és ha kell még gyorsabb is lenne, mert könnyebb. Ha meg kell az infotainment beraksz egy tabletet s ott van. :D

2019. okt. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Azért kell szalonból, mert sanszos, hogy a hátsó ülésen huncutkodtak már benne, és egyebek, illetve mindenféle extrát tudok bele kérni. Például kilincs világítás. Nézzétek csak meg. Vagy ezeket utólag is bele szereli a szalon?
2019. okt. 2. 18:35
 18/18 anonim ***** válasza:
79%
Van amit bele tud szereltetni, igaz, horror összegekért.
2019. okt. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!