Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit lehet alkudni egy...

Mennyit lehet alkudni egy szalonban?

Figyelt kérdés

Ha valaki szeretne rendelni például egy Honda Civic Type R autót aminek az értéke 12 millió forint, de pluszban az extrák még rá tesznek 2,5-3 milliót, akkor az extrák árát legalább le lehet alkudni? Vagy többet is lehet? Vagy semmit? Konfigurátorban durván plusz 3 milliót pakoltam rá, de minden tetszik ami hozzá kérhető külsőleg és belsőleg.

Még mielőtt írná valaki, hogy menjek be szalonba, pont azért nem megyek, mert tapasztalatom nincs. Látná rajtam az eladó, hogy bizonytalan vagyok, nem jó üzletelő.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat a kérdésre!



2019. okt. 2. 02:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
2-300 ezret.
2019. okt. 2. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Listaarhoz képest 2 misit minimum, gond nélkül.
2019. okt. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Hondanal nem nagyon lehet max par szazezret
2019. okt. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Honda, Mazda alig enged, de ha élelmes vagy kérsz több helyről, sőt akár blöffölhetsz is. Mi annak idején több helyről kértünk ajánlatot emailben, az adott kocsira a legolcsóbb ajánlat 6,6M volt, a hozzám közeli szalonban 6,8M. Fogtam a 6,6M ft-os ajánlatot, átszerkesztettem 6,3M-ra kinyomtattam és bevittem. Mondtam, hogy ezt egy 200km-re lévő szalonból kaptam, de ha még tudnak engedni a 6,8M-ból, akkor itt vennénk meg a kocsit. Végül a 6,8M-t leengedték 6,4M-ra.
2019. okt. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

Hondát nem ismerem. Más márkát vettem. Ennél az alaptípushoz képest bő 4 milliónyi extrát pakoltam még rá. Az így összeállított konfigurációt elküldtem minél több szalonnak árajánlat kéréssel. Néhány helyről válaszra sem méltattak, de a legtöbben hamar válaszoltak. A kapott árak között elég nagy szórás volt. A legolcsóbb az ország túlsó végén lett volna. Ezt kinyomtattam és ezzel a kezemben elmentem személyesen helyben a három legolcsóbbhoz, mondván ha helyben tudnak hasonló árat biztosítani, akkor tőlük rendelnék inkább. Nekem hazudozni, dokumentumokat hamisítani nem volt képem. Lehet hogy így vesztettem pár százezret, de engem úgy neveltek, hogy lopni, csalni sem ildomos, még ha anyagi előnnyel is járna.

Szóval, helyben a 3. legolcsóbb szalonban nem voltak túl szimpatikusak. Elég lekezelően, kioktatóan beszéltek velem. Meg akarták magyarázni, hogy nekem nem is kell az a motortípus amit kiválasztottam, hanem bőven megfelel a 3 hengeres 1.0-s is. (Hozzáteszem, autópályás 200km-es ingázásokra kerestem autót.) Majd azzal váltunk el, hogy meg kell beszélni a főnökkel is, hogy mehet-e ennyiért az autó és majd ők keresnek. Ez persze a mai napig nem történt meg. (Nem is nagyon csodálkoztam ezen.) Én meg úgy gondoltam, hogy ha nekik nem kell a pénzem, nem fogok utánuk futkosni, hogy a zsebükbe tömhessem.

2. helyben legolcsóbb: hosszasan kedélyesen elbeszélgettünk, megkínáltak kávéval, sütivel. Átbeszéltük az ajánlatot, majd megmondták, hogy ők nem tudják ennyiért adni, mert amit kaptam máshol ajánlatot állítólag kb a beszerzési ár, így nekik nem éri meg ennyiért adni. Oké, legalább megmondták, korrektek voltak.

1. helyben legolcsóbb: megmutattam az ajánlatot. Elvittek az értékesítési vezetőhöz. Ő előkapta a számológépét, tollat, papírt és számolgatott, majd azt mondta, hogy oké, mehet ennyiért + fel tudnak ajánlani ajándékba egy gumiszőnyeg garnitúrát, kresz-csomagot, egy ingyenes nyári-téli kerékátszerelést + 2 év kiterjesztett garanciát.

Úgyhogy megrendeltem utóbbinál az autót. A listaárhoz képest lényegesen olcsóbban vettem meg. Számokat szándékosan nem írok, mivel nem Honda, így nem lényeges. De a fenti módszert talán érdemes lejátszani. Én bő 10 év múlva tervezek megint új autót venni, valószínű ugyan így járnék el.

2019. okt. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom milyen lopás,csalás dokumentum hamisításról beszélsz. A kapott ajánlatok mindegyikében szerepelt a következő mondat:


A kalkuláció nem minősül hivatalos ajánlatnak és nem jár kötelezettségvállalással, az kizárólag tájékoztató jellegű.


Simán lehet, hogy mire odaértem volna, más ajánlatot kaptam volna, így gyakorlatilag egy fiktív ajánlatból csináltam egy másik fiktív ajánlatot. Ha annyira elrugaszkodott lett volna a valóságtól az amit én adtam be nekik, elküldtek volna a francba.

2019. okt. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

# 6, látom a mondanivalóm lényege "nagyon" megragadt...

Kár magadra venni, személyeskedni. Én nem ítélkeztem senki felett. Ha neked jobban tetszik úgy, akkor a "hamisítás" szót cseréld ki "adatok önkényes megmásítására".

Van akinek ez belefér, hogy előnyhöz jusson, van akinek nem. Én az utóbbi csoportba tartozom. Ennyi és nem több, felesleges ezt túlragozni.

2019. okt. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de engem konkrétan a Honda érdekel. Tehát necces lesz 2 misit le alkudni belőle...
2019. okt. 2. 10:41
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A japán autóknál nem igen lehet alkudozni, meg az olcsóbb szegmensben sem (bár ez téged nem érint).
2019. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

Ha a szakmáját nem szerető 220 nettőért gyárban más munkát végző szakács vagy, akkor kattanj már le erről az autóról.

Ha a barátnőd is elfogadhatóan keres, és hazavisz ugyanannyit mint te, akkor lesz 440 ezretek. Lakni kell, egy jobb albi legalább 100, de inkább 120. Ha naponta ketten megesztek bő 3000 forintot akkor az még egy százas. Az albit is kell fűteni, fogyasztasz áramot, még 20, a háztartásba is kell ez meg az, öltözködni is kell...

Ha _nagyon_ jól gazdálkodtok, és se egy buli, se túl sok mozi vagy ilyesmi, akkor havonta esetleg egy 100-ast félre tudtok tenni. Havi 100 megtakarítással ne nézegess 10-12 milliós új autókat, mert nincs realitása. A másik kérdésedre már írtam, hogy mire összerakod az árát, a Honda nem fog belsőégésű motoros járművet gyártani.

Lehet utálni, de a realitás ilyen helyzetben 2 év spórolás után 2 milláért valami használtan. Ha ez a valami nagyon Honda akar lenni, akkor nincs nagy választék, régebbi fapadosabb Civicek, Jazzek jönnek a képbe.

Ébresztő, üdv a való világban!

2019. okt. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!