Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A vezetésoktatók tényleg nem...

A vezetésoktatók tényleg nem vezetnek jobban, mint egy tapasztaltabb sofőr?

Figyelt kérdés

Ismerősömmel utaztunk.

Mostanában csinálom jogsit, és sok olyan dolgot ő értetett meg velem, amit a vezetésoktatóm nem tudott megfelelően elmagyarázni. Az oktatómat elég jónak tartják a környéken.


Elég jól vezet, és mondta, hogy igazából a vezetésoktatók nem vezetnek jobban, mint egy régebb óta vezető átlag sofőr, illetve mint a tapasztalt sofőrök többsége, csak jobban tudják az elméletet maximum.

Ebben van igazság?



2019. okt. 3. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Nagy igazság van benne. Ők is csak emberek, itt a tapasztalat a mérvadó.
2019. okt. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Így van, csak az elméletet tudják jobban, illetve pontosan, mert követik az esetleges kresz változásokat is.


Az oktatóm nekem se magyarázott el jól sok mindent, sőt sok mindenre én magam jöttem rá...

2019. okt. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Persze, ők se versenyzők, csak az elméletet tudják jobban.
2019. okt. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
65%
Nyilván ismerni kell a szabályokat. De a jó vezetéshez nem elmélet kell, hanem készség és gyakorlat. Úgy nem lehet sőt lehetetlen vezetni és vezetni tanulni sem, hogy az elméletre figyelsz. Én még nem csináltam egyetlen balesetet sem 60 éves koromra, és kva jól vezetek de lehet, hogy vizsgán megbuknék, miközben nyilvánvalóan csapnivalóan vezető emberek átmennek. És tényleg nem jobbak az oktatók. Hány oktató mondja el például, hogy ha hátramenetben akarsz beállni valahova, akkor a hátsó kormányzatlan kerekeket pozicionáld be a helyükre, mert anélkül megette a fene az egészet?
2019. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Sokan elfelejtik, hogy vezetési oktatóként tanári vénával is illene rendelkezni.
2019. okt. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem valószínű, de lehet. Esetleg szabálykövetőbbek. Nekik ugye napi szinten visszaköszön a Kresz elméletben és gyakorlatban is.

Valószínűleg azért nem tudja elmondani rendesen, mert nincs benne tanári ambíció, készség az oktatáshoz. Ettől függetlenül jó oktató lehet, és vezethet jól, csak nem tud magyarázni.

2019. okt. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Tényleg nem akarom magamat magasztalni, viszont én sokkal jobban elmagyarázok valamit vezetés szempontjából egy kezdőnek, mint az oktató. Csak annyi a különbség, hogy én vezetni akarom megtanítani az illetőt, az oktató pedig vizsgázni és a kettő nem ugyanaz.

Én még tanulókoromban vesztem össze, vagyis inkább csak vitatkoztam az oktatóval azon, hogy az előzésnél miképpen kell irányjelzést adni. Manapság már magasról teszek rá, belenézek a tükörbe és kész. Azonban egy kezdőnek nem rosszul kellene megtanítani.

Amikor elmondtam neki, hogy egyszer jelezzük az előzés megkezdését, továbbá a felezővonal átlépését, majd index vissza, ugyanis a folyamatot nem jelezzük fölöslegesen, majd az ismételt sávváltás, továbbá az előzés befejezését tekintve ismét bekapcsoljuk. Persze egy hülye tanuló ne mondja már meg, úgyhogy nem így van, ellenben akkor értettem meg, hogy a magyarok miért szeretnek össze-vissza vagy fölöslegesen indexelni, mert már az alapoknál baj van...

2019. okt. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem hogy nem vezetnek jobban , de egy napi szinten autózó akinek az a foglalkozása sokall jobban vezet, rutinosabb.

Egyb oktató alig vezet , mindíg a jobb 1-ben ül, szinte alig gyakorol.

Az lehet hogy az elméletet jobban tudják mint más sofőr.

2019. okt. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Alex Fly ***** válasza:
69%
@8: csak éppen az oktató a jobb1-ből is ugyanúgy elvezeti a kocsit, mint más a sofőrülésből.
2019. okt. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Gyakorlat kell hozzá, de mivel ők a napi 12-13 órájikat az autóban töltik, így azért megtanulnak odafigyelni mindenre, de nem lesznek tőle schumacherek...
2019. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!