Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogos volt a feljelentés?

Jogos volt a feljelentés?

Figyelt kérdés

A tegnapi nap folyamán a frissen összerakott simson segédmotorommal mentem hazafelé este 10-11 óra környékén, amikor a rendőrök igazoltattak. Mint kiderült a hátsó lámpám nem világított, ami még a kissebbik gond. A simsonon egy rezo kipufogó volt, amin a barmok el kezdtek kötekedni hogy nem gyári stb, és "engedély nélküli átalakítás" miatt valamint a nem működő hátsó lámpa miatt feljelentést tettek,amit a helyszínen alá is kellett írjak. (nem múltam el 18 és így helyszíni bírság nem szabható ki csak feljelenteni tudtak) a bökkenő itt abban van, hogy a jogszabálynak utána olvastam az eset után és ott azt írják hogy ez a szabálysértést akkor valósítható meg ha egy olyan járműről van szó melynek hatósági engedélye és jelzése (rendszáma és forgalmija van) ez pedig a simson (segédmotor) esetében nem így van,és tudomásom szerint egy segédmotort úgy alakít az ember ahogy akar, ameddig nem növeli a teljesítményt. Egyébként a nem működő hátsó lámpával sem értek teljesen egyet, hiszen bármikor tönkre mehet és már nem kötelező sem másik izzót hordani magamnál sem a szaktudás el sajátítása az izzó vagy bármi más javításához.

Mire számítsak az eset után? A feljelentést alá írtam mert meggyőző volt, viszont szerintem lehet fel kéne lebbezni ha mégis nekem van igazam. Egyébként az urak egyáltalán nem értettek a dologhoz, a sisakomon keresték az "E" jelet hogy szabványos-e, pedig nem csak az E jelenti a szabványt (fel is van tüntetve a sisakon hogy európai szabványoknak megfelel, rá kerestem neten is) a simson adattabláján nézegették benne van-e hogy CM50(benne volt, de tök lényegtelen az egész mert az összes simson segédmotor már csak a yard úr le van maradva) Szóval hosszúra fogva, ilyenkor mi a teendő és mire kell számítsak?



2019. okt. 7. 22:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos érdemi választ nem tudok adni, ezt a kérdést inkább a jogi kategóriában tedd fel, ott valószínűleg épkézláb választ fognak adni a dologra.


Mi itt inkább azt tudnánk elmagyarázni hogy kell (kéne) az izzót kicserélni :)

2019. okt. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyébként valami gyújtás hiba miatt nem világít a hátsó lámpa, izzó csere meg volt de így sem világít, 2 hónapja így használtam egyébként de sose szóltak érte, ezeket a rendőröket nyár elején láttam utoljára de akkor ha akartak volna se tudtak volna megbüntetni.
2019. okt. 7. 22:46
 3/15 A kérdező kommentje:

A jármű átalakítása már forgalomba helyezett (magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel ellátott) jármű olyan megváltoztatása, amely a típusbizonyítványban, az összeépítési engedélyben vagy a korábbi átalakítási engedélyben meghatározott adat, illetőleg közlekedésbiztonsági vagy környezetvédelmi jellemzői módosulását eredményezi, valamint a gépkocsi alvás nak (at alváz szerepét betöltő, az alvázszámot viselő szerkezeti elemének) cseréje.


Ezt írja az NKH az engedély nélküli átalakításról.

2019. okt. 7. 22:49
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom olvasásra a 6/1990 KöHÉM rendeletet. :)


Csak egy példa a jóváhagyási jelhez:


"A segédmotoros kerékpárra vonatkozó további műszaki feltételek

115. § (1) * A segédmotoros kerékpárnak a külső zajra (elhaladási zaj), valamint a hajtómotor kipufogógáz szennyezőanyag-tartalmára vonatkozó jóváhagyási jellel kell rendelkeznie.


(2) * Segédmotoros kerékpárra csak jóváhagyási jellel ellátott fényszórót, helyzetjelző lámpát és irányjelző lámpát szabad felszerelni. Segédmotoros kerékpáron mind a segédmotoros kerékpárhoz mind a gépjárműhöz jóváhagyott lámpák alkalmazhatók.


(3) * A segédmotoros kerékpárt fel kell szerelni két, egymástól független vezérlésű üzemi fékszerkezettel, melyek közül az egyik az első, a másik a hátsó kerékre hat.


(4) * A segédmotoros kerékpár vázán vagy a vázon rögzített adattáblán beütéssel kell feltüntetni


- a gyártási számot a gyártónak,


- az azonosítási jelet a gyártónak, a forgalmazónak vagy a közlekedési hatóságnak."

2019. okt. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

18 év alatt is szabhat ki rendőr helyszíni bírságot.

Legalább is nálam kb fél éve egy a biztosítási papírban félregépelt karakter miatt sikerült egy helyszíni 5000 forintos bírságot a rend éber őreinek kiszabnia 17 éves korom ellenére.

Nem működő hátsó lámpánál meg rakj fel egy bicikli lámpát és senki nem szólhat érte egy rossz szót se xd

Viszont szerintem a rezó kipufogó nem okés szerintem sem... Rendszámos gépeknél beíratod a forgalmiba, és ha nem tér el hangkibocsátásban a gyáritól +5 dB-nél többel, akkor legálisan lehet használni a gépezetet vele.

2019. okt. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként a nem működő hátsó lámpával sem értek teljesen egyet, hiszen bármikor tönkre mehet és már nem kötelező sem másik izzót hordani magamnál sem a szaktudás el sajátítása az izzó vagy bármi más javításához."


Ez így igaz. Ettől függetlenül nem közlekedhetsz sötétben nem működő lámpával. Vagy trélert hívsz vagy eltolod a szervizbe. Teljesen jogos a bírság.

2019. okt. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A lámpához annyit, hogy nem közlekedhetsz úgy, hogy nem működik a lámpa. Még akkor sem, ha az adott pillanatban nincs szükség rá (napközben). Nem túl életszerű, de elvileg le kéne szállnod a motorról és hazatolnod, vagy otthagynod, ha elromlik a világítás és nem tudod megszerelni.

Az, hogy nem kötelező értened az izzócseréhez, kissé vicces. Tényleg nem kötelező, haza is tolhatod 20 km-ről vagy ott is hagyhatod. A te érdeked, hogy ne kelljen ezt tenned és a rendőr se büntessen meg.


Mondjuk, ha két hónapja rossz volt a világításod, és még nem csináltattad meg (de közben használtad a motort), és nem érdekel az sem, hogy jön az ősz, akkor azért azt mondom: kellett neked ez a feljelentés, hogy kicsit a fejedhez kapj.

2019. okt. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
@7.- természetesen egyet értek azzal hogy a lámpa nyilván nem működött és ez este elég gáz, viszont a motort tegnap vittem el haveromhoz hogy rakjuk össze végre. Előtte 2-3 hétig az udvarban pihent, a lámpa annyira nem is érdekel csak a kipufogó téma... Szóval azzal van itt a baj hogy a város teli van rezos simsonokkal,kamu akrapovich dobos endurokkal, stb reggelig lehetne sorolni a dolgokat de pont engem találtak meg ezzel a baromsággal hogy akkor feljelentés (előtte soha senkit a környéken). Viszont amire én gondoltam, fel tenni egy gyári kipufogót és ki venni belőle az összes létező folytást, hasonló eredmény lenne hangra szerintem, viszont mivel gyári nem lenne átalakítás.
2019. okt. 7. 23:27
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval azzal van itt a baj hogy a város teli van rezos simsonokkal,kamu akrapovich dobos endurokkal, stb reggelig lehetne sorolni a dolgokat de pont engem találtak meg ezzel a baromsággal..."


A többiek nem mentek éjszaka világítás nélkül. Ennyi a titok.

Nem voltam ott, de feltételezem, hogy a lámpa hiány miatt állítottak meg és utána neked állt feljebb, hárítottad a felelősséget és ezért kezdtek el csesztetni a többivel (sisak, kipufogó, stb.)

2019. okt. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Legalább gagyirezó? :D
2019. okt. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!