Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol tehetek feljelentést?

Hol tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés

Minősíthetetlenek az utak. A váci úton ma estem a motorommal mert megcsúsztam egy hullámon, tudjátok amit a kamionok meg a buszok nyomnak ki az út szélére.

Felháborító. Külföldön nincsenek ilyenek.



2019. ápr. 11. 20:23
1 2
 1/14 anonim válasza:
54%
Gyöngyösön. En feljelentenek mindenkit.
2019. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Nyomvályu, bizony ezen óvatosan kell menni.
2019. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Itt kenyemaba is vannak ilyen utak, ergo nem igaz higy külföldön nincs ilyen
2019. ápr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 veterán vas ***** válasza:
55%

Érdekelne, hogy kit/mit akarsz jelenteni??

A Napot, mert megpuhította az aszfaltot?

Vagy a kamiont, hogy gödröt nyomott a lágy aszfaltba?

Esetleg személyesen az aszfaltot, hogy hagyta magát eldeformálni? ;)

2019. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Gondolom több százszor voltál már külföldön vezetni, így a tapasztalat beszél belőled, és nem azért próbálsz érvelni egy unalomig ismételt, demagóg frázissal, mert ennyire kotta vagy....
2019. ápr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Tipikus magyar-vagy inkább balkáni hozzáállás, az út rossz minőségéért vagy senki sem hibás vagy mindenki, a kamionostól az aszfalt összetevő elemeiig, így nincs akit felelősségre vonni.

Külföldön élve (nyugat Eu) épp valamelyik nap halottam a hírekben, hogy egy autós beperelte a várost, amiért kátyuba hajtva szétment a felnije, 850e.kártéritést kért, végűl 550 et ítélt neki a biróság.

Tehát ne halgass a sok trollra, jogos a feljelentés, hogy épp Budapesten ki felelős az utak karbantartásáért nem tudom, de egy telefonnal az önkormányzathoz ki lehet deríteni.

2019. ápr. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem meg tipikusan nyugati, libsi hozzáállás minden hülyeség miatt egyből másokat hibáztatni és felelőst keresni. Az okoskodás nagyon megy, közben meg azzal sem vagytok tisztában felnőtt ember létetekre, hogy mi fán terem például a útkezelő.


A témához kapcsolódva, szép is lenne, ha mindenért csak úgy fel lehetne jelentgetni másokat. Ha pl. extrém időjárási körülmények vagy veszélyes anyagot szállító jármű balesete miatt keletkezik egy felületi sérülés az úttesten, te pedig másnap elesel ott, akkor is rohansz feljelentést tenni?


Annyit kellene tenni, hogy a felgyűrődött aszfalt láttán óvatosabban manőverezve vezetsz. De hát könnyebb ehelyett másokat hibáztatni, balkánozni, külföldözni.

2019. ápr. 12. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 D. Brasco ***** válasza:
26%
Szerintem egyszerűen tíccssák be.....vagy monnyyon le!!!......esetleg soros......
2019. ápr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

Rendőrségen cuni. Postán nem fog menni. Mondjuk azért a nyomvályú szót nem ártana ismerni.

Igen küfődön nincs ilyen. Este hallottad az ertéelklubbon ezt?

2019. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ha balesetet szenvedek akkor mit csináljak?

Kedves 7-es.

A következő a kérdésem.

Ha van egy ismert főútvonal. Mondjuk Budapesten ilyen a Váci út.

Az egyik kereszt utcáról ellopják a stop/elsőbbségadás kötelező táblát, akkor a váci út-ra kiforduló autó a hibás ha éppen a külső sávban 70km/h-al haladó megállni képtelen autó belerongyol?

Mert ugye a vezetésben az a lényeg, hogy ne vezessünk rutinból.


Viszont

1, Nem életszerű, hogy minden kis keresztutcába benézel.

2, Igazából ezt nem is lehetne tőled elvárni, hisz Főútvonalon haladsz.

A Főútvonal tábla nem veszti érvényét a következő útkereszteződéssel, nem oldja az fel.

2019. ápr. 12. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!