Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik azok a helyzetek, amelyekb...

Mik azok a helyzetek, amelyekben gyenge az 1.6-os dízel motor?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasni, hogy pl Skoda Octavia és Volkswagen Jetta gyenge az 1.6-os motorral. Viszont sehol nincs kifejtve, hogy pontosan hogy kell ezt érteni. Előzésnél nagyobb tempóba, megpakolva?


Vagy egyszerűen csak nagyobb a fordulata adott sebességnél a 2.0-áshoz képest, és annyi?


Ültem már 1.6-os dízelbe, úgy gondolom elegendő ez a motor is akár sportos közlekedéshez is.



2019. okt. 8. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
130-as autopálya tempohoz tökéletesen elég, max német pályán lehetne gond felvenni a forgalom 16-18 körüli tempoját belső sávokban
2019. okt. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Skoda Octaviánk van, igazából jó autó, de én az 1.3-as, benzines Mazda 2-esem után előfordul, hogy lefulladok vele, mármint a Skodával! Ami elég gáz, és nem az én részemről, mert mindenki szokott ilyet csinálni vele. Egyszerűen furcsa, hogy nagyobb gázfröccs kell neki, mint egy benzinesnek.
2019. okt. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
39%

Minden viszonyítás kérdése, Trabant 26 le is jó volt a közlekedésre

Ma mindenki rohanni akar...

2019. okt. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

VW-eket nem ismerem, nekem sosem volt. De jelenleg is 1.6-os dízel autóm van. 1,3 tonna, 160 ló, 350 Nm, amiből 320-at már 1250-es fordulaton lead.

Nem versenyzésre használom, nyilván vannak erősebb autók is az utakon. De normál közlekedésre szerintem bőven elegendő. Volt már hogy 5-en ültünk benne nyáron klímával. Ekkor érezhetően kevésbé virgonc, kanyarokban, körforgalmat lendületesebb tempóval véve pl túrja az orrát rendesen. De kifejezetten lomhának még így se mondanám.

A váltóhangolás sem igazán pörgős. Dízelhez képest szerintem átlagos. 130km/h-nál 6.-ban kb 2300-2400 körüli a motorfordulat. Egy 2.0-s sem hiszem, hogy lényegesen kevesebbet forogna.

2019. okt. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Pl egy octavia kombi vagy golf, megpakolva 4-5 emberrel 150-es tempó felett már nem fog emberkedni, ha ezt valaki el tudja fogadni, mert amúgy se megy gyorsabban (pl külföldön) és ritkán van teli a kocsi, akkor felesleges nagyobb motor.
2019. okt. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Ha az én autómat veszem alapnak (307sw 1.6hdi 109le),akkor

bőven elég.Maga az autó közel 1.5t két személlyel full megrakva 140km/h-nál még bőven van tartalék emelett a fogyasztása nevetséges.

Gondolom a Skoda még erősebb.

2019. okt. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősömnek 1.9 tdi 5-ös Golfja van (105 lóerő, 5 sebesség). Viszonyítva egy Volvo 2.0 tdi 150 lóerős (6 sebességes) autóhoz, az autópályás tempója az ami elsőre különbözött. Pl 130nál többet pörgött a Golf 5-ből, mint 6.-ból a Volvo. Nyilván pont erre van a 6. sebesség. De fogyasztáson kívül van más hátránya, hogy nincs 6. sebesség?
2019. okt. 9. 16:51
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Más a karaktere. Nekem konkrét összehasonlításom van G4 1.9pd 116ló és idei évi modellű 1.6CR Octavia kombi szintén 116ló viszont csak 5gang.

Érzetre gynegébb az 1.6CR, illetve az 1.-2.-3. kicsit furán áttételezett, de főúton és autópályán nagyon kellemes használni. Végáttétele ugyan az a két autónak tehát a golf 6. ban az octavia 5. ben forog 2000-et 110-nél. Az octavia már egy nagyon új autó, magátol adja elindulásnál a gázt, így ha leugrasz a kuplungról akkor sem fullad le, a visszaváltasz akkor is nyugottan le lehet ugrani a kuplungról nem fog az autó bebólintani. Normál közlekedéshez elég, de ha nagyon sietsz "németországban" akkor a 160-180-as utazó tempó az tartható.

Nyilván a 2.0CR pályán jobban autózható ha a belső sáv szerelmese vagy.

2019. okt. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én csak normálisan szeretnék közlekedni, megpakolva, akár 5 személlyel is.


Jelenleg egy 4-es Golfom van, 1.6 ccm, 105 lóerő.

Sokszor van, hogy sima közutakon közlekedek, megpakolva, 4 személlyel az autóban, és nem tudom eldönteni, hogy merjek-e előzni, vagy várjam a következő lehetőséget, hátha akkor nagyobb táv lesz a szemben jövővel.


Sőt, ilyenkor klíma ki, vissza 4-esbe, és csak úgy mehet az előzés, akkor is padlózva.


Az ilyen szituációkat szeretném elkerülni, amikor nem kell azon gondolkodni, hogy vajon meglesz-e az előzés vagy sem. Tehát erre gondolok, hogy elég-e az 1.6-os motor.

2019. okt. 9. 21:40
 10/14 A kérdező kommentje:
Mármint, 1.6-os dízel motor elég-e.
2019. okt. 9. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!