Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó az alábbi szempontok...

Első autó az alábbi szempontok szerint?

Figyelt kérdés

Fél millió a keret(csak az autó) rá

Főbb szempontok:olcsón fenntartható, benzin, kicsi fogyasztás és a lehető legkevésbé legyen szennyező és elférjek benne(178cm 82kg)

Legalább ezres motorban gondolkodom, mert nem csak városban használnám

Az is fontos, hogy ne a leggagyibb műanyagok legyenek az utastérben, tudom ennyiért nem kell csodát várnom de azért hátha van jobb is mint a suzuki alto féle belső:D

Mellesleg 18 éves friss jogsis vagyok, szóval lehetőleg légzsák is legyen benne:D


Köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 5. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiért sajnos nem szabad csodát várni, de egész tűrhető autókat lehet kifogni.


Mivel 18 vagy, és friss jogsis, a biztosítás rendesen nagyon durva (bőven 100 ezer felett egy évre kicsi autó esetén is). Így érdemes '98-as és annál korábbi autót választani (mint pl. az első ajánlatom), mert ezeket tudod biztosítani kedvezményesen hobbiautóként (kb a feléért) itt (nekem mindhárom kocsim itt van): [link]


Az első ajánlatom a Volkswagen Lupo, vagy olcsóbb ikertestvére a Seat Arosa, méghozzá az 1,4 literes benzinmotorral. Ezt a motort ismerem, rakták Poloba és Golfba is abban az időben, így ezt a kisebb kasztnit nagyon jól viszi, nem fogyaszt sokat, kiforrott technika, nincs vele baj. Olajat hajlamos eszegetni csupán. A kocsi minősége is rendben van, végülis VW.


Példa: [link]


Második ajánlatom, ha valami kicsit nagyobbra vágysz, az első generációs Skoda Fabia. Az 1.2-es motort érdemes kerülni, nem a legjobb. 1.4-es motorból ehhez többféle is volt, erre figyelni kell: volt a Luponál is említett 75 lóerős, ami VW-motor, azzal mint mondtam, nem jársz rosszul. Van a 68 lovas MPI motor is, ami még a Skoda 120 motorjának leszármazottja, ennek ellenére az sem rossz megbízhatóságra.


Példa (ez egy 1.4 MPI): [link]


Esetleg a műszakilag hasonló alapokra épült, szintén VW konszernes Seat Ibiza is jó választás lehet, vagy a Polo IV ami szintén testvér, de ezeket kicsit drágábban mérik szép állapotban, és nem jobb autók a Fabiánál.


Tudom még ajánlani a szokásos Opel Astra G-t, ennyiért az ársáv közepéről válogathatsz, így érdemes azért megnézni, sok a lelakott munkásautó - érdemes pont ezért a kombit kerülni. Én személy szerint nem kedvelem, mert a belső tér az Opelnek nem nagyon ment abban az időszakban, de ez szubjektív.


Példa: [link]


Esetleg Opelnél maradva a Corsa C is jó lehet, itt egy:

[link]


Ez eddig mind német. Ha kicsit keletebbre mennél, van a Daewoo Lanos. Vezetni rosszabb a többinél, semmi élvezetet nem tud adni még annyira sem, amennyire a többi, viszont ennyiért az ársáv legtetejéről tudsz válogatni, és tényleg szinte semmit nem kér ez az autó. Nekünk volt ilyenünk, én szeretek vezetni úgyhogy utáltam, de az tény, hogy sosem ment tönkre, amikor meg igen, akkor egy nagybevásárlás árából meg lett csinálva minden baja. A beltér minősége nem a legjobb, de tűrhető. Amolyan Suzuki-alternatíva ez az autó.


Ez például az egyik legdrágább, lehet hogy a km is valós benne:

[link]


Természetesen nincs használt autó ajánlás Toyota nélkül, úgyhogy tessék: Corolla van ennyiért, még a békalámpás, vagy annak a frissített változata. Toyota, mit mondjak még... nagyon nem lehet vele melléfogni. A rozsdára viszont figyelni kell, hajlamos rá.


Példa: [link]


Ha franciát szeretnél, akkor sem kell mindenképpen megijedni: van olyan, amelyikkel nincs baj.

Például a Renault Thalia. Faék egyszerűségű autó, még francia létére sem tud nagyon elromlani. Kicsit egyedi, olyan franciásan, amennyire egy budget autó tud az lenni.


Itt egy: [link]


A másik francia, amivel lehet még jól járni, de itt azért nagyobb a rizikó: Peugeot 206. Nem rossz autó, de megvannak a betegségei, cserébe ki lehet fogni olyan extrákat, amik nem jellemzőek erre az árkategóriára. 2001-2002 utáni típusok már jobbak az első évjáratoknál, azokat kerülném.


Itt van: [link]


Az eddig felsoroltak véleményem szerint elég biztos autók az utolsó francia kivételével, nem nehéz belőlük kifogni egy olyat, amire nem kell a gatyádat rákölteni rövid időn belül.


Alapvető tanácsok:

-Vigyél magaddal valakit, aki ért az autókhoz. Mindenképp legyen tesztkör, és nézzetek az autó alá.

-Ha az autó rohad, és nem csak 1-2 pöttyről van szó, hagyjátok ott, akármennyire is jó. Nagyon nehéz ma jó lakatost találni, és nagyon drágán dolgoznak pont ezért.

-Ne kilómétert vegyél, hanem állapotot. A legtöbb úgyis tekert, ami nem első tulajos.


Sok sikert! BMW-t ne vegyél ennyiért, ne kövesd el sok társad hibáját. ;)

2019. nov. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, és mindenképp olvass utána a típusnak még mielőtt döntenél, az egy dolog hogy én autórajongó vagyok és ismerem is amiket felsoroltam, de én sem vagyok az isten, tisztában kell lenni a hibáikkal. Autonavigátor.hu, totalcar népítéletek olvasása kötelező. :)

(első voltam)

2019. nov. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a kifejtett választ!
2019. nov. 6. 09:11
 4/5 Mr.Q77 ***** válasza:

Esetleg nézegess még 2. generációs (2003 tól) Fita Panda-t 1.1 1.2 es benzinnel.


Igazi kis igénytelen elnyűhetetlen gépezet és vezetni is élvezet.

2019. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem Toyota Yarisom van, 2006-os és nagyon szeretem vezetni. Mivel ugyan ilyenen tanultam, már akkor megszerettem, úgyhogy mindenképp ilyet akartam. Az enyém 1,5 millió volt, de szerintem van régebbi változat fél millió körül.


Elvileg van benne légzsák, de most egy hete volt egy balesetem és nem nyílt ki, nem értem hogyan ilyen hatalmas ütközéstől, de nem is volt rá szükség szerencsére. Hátulról belémjöttek, az enyémnek csak kicsit nyomódott be a hátulja, a másik autó eleje totálkáros lett.

2019. nov. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!