Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri dízelt venni rövidebb...

Megéri dízelt venni rövidebb távokra?

Figyelt kérdés
Tudom a kérdés már elcsépelt. 20 éves vagyok. Egy Citroen C5-n gondolkodom. 2008 utánin. 2.0 hdi-t nézegettem. Nagyobb városban használnám ingázásra, hétvégente meg hazajárni /50km/. Szeretném ha alacsonyabb lenne a fogyasztás. Benzinesekből kevesebbet találtam, drágán/értehetően/ viszont jóval magasabb fogyasztással.

2019. nov. 27. 14:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én anno azért vettem dízelt mert minden hétvégén mentem vele majdnem 500 km-t oda vissza utakra, hétköznap munkába járásra 15 km volt az út csak oda, télen ez idő alatt annyira nem melegedett be, viszont mivel hétvégén elég sokat mentem vele így belefért ebbe. De nekem a nepper is mondta ha csak városi használat meg napi 5-10 kmre kell arra ne vegyek dízelt mert azzal tönkre lehet tenni rohadt hamar mert nem fog bemelegedni a büdös életbe. De így hogy heti hosszú utak tervbe voltak így már merte ajánlani mert azzal úgymond "kiégetem" a kormot belőle. Meg arról nem beszélve hogy oké hogy keveset kajál, viszont a szerviz drágább, alkatrész drágább, benzinesnél ugyan ezt a pénzt elköltöd csak nem szervizre hanem üzemanyagra, dízelnél meg oké hogy kevesebbet tankolsz de több elmegy alkatrészre ha valami behalna ami bármikor bárkivel megeshet és ha 1 évre szánt pénzedet amit csak autózásra költesz teljesen mindegy mit fizetsz hogy üzemanyagot vagy alkatrészt ugyanott leszel.

Ha ilyen kis utakra kell autó akkor benzines. Az a néha 50 km-es út nem egy akkora távolság, hogy arra már dízel kelljen, ha 2-3 hetente mennél vele egy indítással úgy 150 km-ert akkor már lenne értelme a dízelnek.

De te tudod, te döntésed.

2019. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Az 50km csak oda lenne, majd 50 vissza is. 1 hétvégén 100km-re gondoltam. Csak rosszul írtam le.
2019. nov. 27. 21:51
 13/13 anonim ***** válasza:
40%

Tehát az éves futásteljesítmény a 10 ezer km-t alig érné el. Erre totál felesleges autót fenntartani, főleg egy nagy dízelt. Gondolom 90%-ban tök üres lenne, de ettől még sajnos a 7-8 litert be fogja kajálni a sok városi használatban, mert másfél tonna üresen is.


Ha nagyon szar a tömegközlekedés, akkor valami kis városi benzinest vegyél. Corsa, Polo, Yaris vagy ilyesmit.

2019. nov. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!