Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes venni...

Milyen autót érdemes venni városi használatra, általában rövidebb (napi 15-20 km) távokra? Benzinest vagy dieselt?

Figyelt kérdés

Mert azt olvastam, hogy a dieselnek a rövid távok károsak. Ennek am mi az oka?

Illetve a diesel kevesebbet fogyaszt, de több a gond vele emiatt a javítási díj kiegyenlíti az üzemanyag ár különbséget. Ez igaz?

És ekkora távokra mekkora motoros autókat érdemes venni, ami kedvezően fogyaszt?


Köszi a válaszokat előre is!:)


2017. szept. 3. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindegyiknek káros a rövidtáv. Időnként nem árt megzavarni.

Ha tényleg ilyen távra gondolsz egy 1.1-es Corsa bőven elég.

2017. szept. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Mert azt olvastam, hogy a dieselnek a rövid távok károsak. Ennek am mi az oka?"

Lassabban melegszik be és hidegen sokkal jobban kopik.

Illetve ha részecskeszűrős, akkor az nem tud rendesen regenerálódni.


Ekkora távra kis köbcentis szívóbenzint érdemes venni. 1.2-1.4 körülit.

2017. szept. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előzőek is írták, kicsi benzinest érdemes venni, minél kisebb, annál jobb. Méretre is jobb ha kicsi, könnyebb vele parkolni, és az esztétika legyen másodlagos szempont, ha te nem húzod meg, valaki a parkolóban egyszer tuti rád fogja nyitni az ajtót.
2017. szept. 4. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nagyjából leírták, bár a modern dízelekre már annyira nem jellemző.

Nagyobb dízelek nehezebben melegszenek.

"Illetve a diesel kevesebbet fogyaszt, de több a gond vele emiatt a javítási díj kiegyenlíti az üzemanyag ár különbséget. Ez igaz? "

Ez pedig egyenesen hülyeség. kellő körültekintéssel vásárolt dízel egyáltalán nem rosszabb anyagilag, mint a benzines, sőt. Csak ugye nálunk rengeteg a német taxi és egyéb lerúgott roncs, amit 120.000-re visszatekert órával vesznek meg.


Egyébként valami kicsi, benzines autó bőven elég neked. Tudni kellene mennyi van rá, meg mekkora is kell, Corsa, Fabia, Polo, Ibiza, rengeteg a lehetőség

2017. szept. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ennél rövidebb távra járok 1.6-tal, az is bőven bemelegszik. Igaz többet is eszik.


Dízelből ekkora távra csak DPF nélkülit érdemes. Azok meg nem tudom meddig mehetnek még szmogriadókor, az utolsó télen még járhattak.

2017. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!