Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak Mercedes W124...

Első autónak Mercedes W124 vagy BMW E34 jobb választás?

Figyelt kérdés
Első autónak Mercedes W124 vagy BMW E34 lenne jobb választás? Van rá pénzem,fenn tudom tartani,tudom tankolni,negatív kommentek meg kezd Swiftel nem érdekel!

2019. nov. 28. 21:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%
Szerinzem is 30 éves lefingott mercit ew bmwt kell venni, autoszerelo vagyok hallgassarok ram, cdak ezeket vegyete, ea persze majd hozzam hozzatok szervizelni legalabb lesz sok melóm
2019. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
49%

"De ha "Van rá pénzem,fenn tudom tartani,tudom tankolni" akkor miért csak ezek jöhetnek szóba?"


Mert ezt tetszik neki? Nekem is tetszik az E34, az álmom az E38. Egy jó E38 áráért vehetsz már 0km-es kisautót is.. :)

2019. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%

Hát figyelj, amelyik jobban tetszik. Swiftet én se vennék, csak azért mert nem tetszik. Nekem is a BMW tetszett, így az lett. Ha valaki okosabbnak tart mást venni akkor az az ő dolga, de én nem vezetnék örömmel egy corsát vagy egy swiftet amit nem akartam de rám tukmálták. Nem azért mert szar lenne, de ha nem erre vágyok ne mondja már meg nekem senki.


Én is hasonló dilemmában voltam. BMW-t választottam. Szidják sokan, de nem bántam meg. Azt tudnod kell hogyha régi autót veszel akkor azzal foglalkozni kell. BMW-ről írnák mert azzal van tapasztalatom. Régi BMW-hez ha tudod hol kell beszerezni akkor a közhiedelemmel ellentétben nem drága az alkatrész. Sőt kimondottan olcsó. Annyi hogy nem mindent egy helyről kell megvenni. Általánosságban véve könnyű rajta dolgozni. Diagnosztika szopó, főleg ha 98 előtti és nem OBD2-es. Szophatsz az IMPA-val meg a többi szépséggel. 96 előtti meg nem is OBD1-es, szóval az ott még nagyobb szopó. De diagnosztikán kívül szög egyszerű hozzányúlni. Nem véletlen van minden faluban 3 hátsókert szaki aki délután alatt motort cserél benne neked rutinból kis pénzért. Szög egyszerűek ezek még szerkezetileg. Viszont ha nem tudsz dolgozni rajta mert tudásod/lehetőségeid nem engedik meg akkor drágán nyúlnak hozzá a szervizben.

Amivel szívni kell azok a korból adódó dolgok. Berohadt csavarok mindenhol amivel álmodni is fogsz. Műanyag alkatrészek elöregednek és törnek. Értsd ide a klíma alkatrészeket, ajtókárpitot, vízpumpát, hűtőradiátort meg még pár dolgot.

Ha már hűtőradiátor és azt mondod hogy van pénzed, akkor nagyon sok fejfájást megspórolsz magadnak hogyha megvétel után az első megvétel utáni nagyszervíznél berendelsz külföldről egy aluminium hűtőradiátort a műanyag helyett.

Ha már a láncos motort veszed akkor azok masszívak. Váltó-difi szintén. Én régóta nyúzom és hibamentes. Motor olajat, vizet nem eszi (nekem legalábbis, de külföldi fórumon sokan panaszkodnak erre is).


Annyi hogy tényleg ezt nem elég tankolni. Ez idős. Ehez hozzá is kell tudnod nyúlni. És nem feltétlen anyagi értelemben. Erre kell keríteni néha alkalmat hogy alámenj, kicserélj 1-2 dolgot. Ezzel számolj. De ha ezt elfogadod, értesz hozzá vagy hajlandó vagy beletanulni akkor nagyon nagy élmény.

Meg abba bele kell törődni hogy te csak egy "BMW-s köcsög hülyegyerek" leszel minden frusztrált f asz szemében autómatikusan.

Rozsdára figyelj nagyon, és vidd el szakemberrel átnézetni. Azon a 10 ezer forinton ne múljon.

2019. dec. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
49%

Ameddig nem az olcsó és rossz alkatrészekkel, hozzáértő szerelőnél van szervizelve egy ilyen autó, addig nem lesz vele sok munka, és nem lesz nagyobb a szervizigénye, mint bármelyik garancián kívül eső autónak. Én főleg a BMW-k technikáját ismerem, azokat szerelem, tisztában vagyok vele hogy a magyar állomány ezekből az autókból gyötrelmes, de ez azért van, mert az emberek kis zsebből akarnak új korukban 10-15 milliós autókat fenntartani. Ez nem tud működni, így tudnak ezek lerohadni, és megbízhatatlan szemétkupaccá változni. Ha megadja neki az ember, ami kell, és kulcsfontosságú: MEGELŐZŐLEG szervizel, nem amikor már ég a ház, akkor bizony ezek nagyon is megbízható autók.

Az a nem mindegy, hogy milyet veszel, kitől veszed, és mindenképpen legyen reális képed (számlák, vezetett szerviztörténet, láthatóan fanatikus magánszemély eladó) az autó múltjáról. Így van esélyed elkerülni a sz0pórollert, és ha sikerül, lesz egy olyan autód, ami még most is hatalmas élvezetet tud okozni, és megbízható tud lenni.


-#7

2019. dec. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
57%
Nekem w124 volt az első autóm, amit 2 nyár alatt dolgoztam össze, és gimnázium mellett minden hétvégén jártam dolgozni hogy fent tudjam tartani, krvra nem volt egyszerű! Ne érts félre nagyon jó autók (nekem jelenleg is w124 van) csak hát világ pénzét rá lehet költeni.. Maradj inkább valami kiskobcentis japán szaladgalosnal, ami nem feltétlen Swift... Lehet akár egy civic vagy egy régebbi corolla.
2020. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!