Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Előfordulhat, hogy nem jó a...

Előfordulhat, hogy nem jó a kilóméter óra?

Figyelt kérdés

Mai napon megtettünk egy hosszabb utat 2 személyautóval...

Úgy volt, hogy én mentem elől, ismerős pedig mögöttem másik autóval...

Amikor megérkeztünk azt mondja nekem, hogy te aztán nem félsz a sebességtől.. Áhh, mondom 105 nem nagy sebesség egy ilyen úton... Erre azt mondja nekem: "milyen 105?.. 135"

Mondom milyen 135? Az óramutatóm alig volt kicsivel 100 fölött...

Erre azt állította, hogy nem láttam, hogy hogy távolodtak a fák? az ő mutatója már 130 felett járt és még így is jóval előtte jártam...

Utána mondtam neki hogy menjünk a városban is egy kört és nézzük mi a helyzet.. Ügyeltem, hogy 60 al óra szerint többel ne menjek, viszont ismerős azt mondja, hogy ő mutatója szerint ez 75 volt...

Ilyen létezhet??



2019. nov. 30. 23:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Inkább gumishoz vidd...
2019. dec. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Milyen gumi és felni van rajta, és milyennek kellene lenni azt tudd meg.

Az autód 60-at mutatott, a gps meg 72-t ??

Ott biztos van elektronikai hiba is.

Viheted szervizbe , de ha megtanulod hogy mikor mit mutat, akkor lehet úgy is menni vele.

2019. dec. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha van OBD csatlakozó, akkor egy eszközzel ki kellene olvasni azt a sebességjelet, amit az ECU megkap, mert ez lehet műszerhiba, de akár ABS jeladóhiba is, már ha van benne ilyen, és nem spirálos a műszer. Ekkora különbséget gumiméretbeli eltérés elég extrém esetben okozhat, de azért érdemes lenne megnézni, hogy tényleg gyári méretről van-e szó. Milyen aut amúgy?
2019. dec. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Holnap mindenképp elviszem gumishoz/szervízbe és megnézetem aztán megírom mi volt a gond...


Egyébként 2002-es Opel Combo 1.7 tdi - ről van szó..

2019. dec. 1. 17:18
 15/19 imnard ***** válasza:
Sokkal nagyobb kerék/gumi nem is fér el szerintem, kanyarodásnál beleérne a dobbetétbe. Én B Corsáknál vettem észre, hogy sokkal többet mutatnak, mint a valóság. 100-nál már 120-at. Ez mondjuk az ellentéte az itt leírtaknak.
2019. dec. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ma voltam a gumisnál, a gumi mérettel nem volt semmi gond, úgyhogy holnap irány a szervíz...
2019. dec. 2. 19:25
 17/19 A kérdező kommentje:

Haza küldtek a szervízből is...

Annyit mondtak csak, hogy most ezzel ők nem tudnak mit kezdeni, közlekedjek GPS sebessége szerint...

Tehát leráztak...

2019. dec. 3. 13:49
 18/19 anonim ***** válasza:

Borzasztó jó szerviz lehet az.

Egyébként menj gps szerint aztán megfogod tanulni, rögzülni fog hogy mikor mennyi az annyi és tudsz menni úgy.

2019. dec. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Úgy lesz

Másnem átmatricázom😅😅😅

2019. dec. 3. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!