Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen helyzetben mi a szabály/...

Ilyen helyzetben mi a szabály/ bevett szokás?

Figyelt kérdés

Kezdő jogsis vagyok, és van egy problémás helyzet, amivel már többször szembesültem, az oktatóm erről nem mondott semmit, viszont tudni akarom hogy mik a jogaim, vagy hogy én rontok el nagyon valamit?

Szóval: ha parkolóhelyet keresek és jön utánam valaki de megállok, aztán miután mindenki megállt hátramenetbe teszem a kocsimat hogy kigyulladjon a tolatólámpa, akkor miért lesz extra bunkó az aki mögöttem van?

Ilyen helyzetben nekem mégis mit kene tennem hogyha találtam egy ideális helyet, de mögöttem vannak?

Ma például az utcánkban tortent ilyen és mögöttem a kocsi ahogy meglátta a tolatólámpát villogott, aztán meg mikor beparkoltam lehúzta az ablakát és valamit mutogatott nekem, én meg majdnem kiszóltam neki hogy nagyon udvarias vagy te kisp...cs. Nő vagyok és látott engem szóval eleg undorito huzas volt hogy ennek ellenére is pofazott egy ilyenért.

Volt már ilyen munkásokkal mondjuk tőlük nem is várok mást... de hat na.

Ilyen helyzetben mi a helyes? Vagy ez csak hungarikum, és nyugodjak bele hogy ilyen sok a tahó?



2019. dec. 6. 20:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem írtad, indexeltél-e. Ebből fogják tudni, mi a célod.

Másrészt, nekem úgy jön le az írásodból, hogy már túlhaladtál a parkolóhelyen, mikor megállsz - ezáltal tolatásra kényszeríted a mögötted lévőket.

A parkolóhelyet illik előbb észrevenni, minthogy elhaladsz mellette. Ott megállsz, index, akár kicsit be is húzhatsz az üres helyre, ahogy elgurulsz mellette - ha ebből nem érti meg a mögötted lévő, hogy neki megállj van, akkor le kell szarni.

Úgy általában igaz az egyébként, hogy le kell szarni az ideges barmot.

2019. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon egyszerű a megoldás, amire nem is gondolnál: állj be orral, nem kell tolatgatni.
2019. dec. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Szerintem még egyszer nem jártam így, szerencsére. Én ha helykeresésben vagyok, akkor index ki balra, lassítok és ha találok helyet, megállok, majd tolatva beállok, párhozamos parkolás esetén. Merőlegesen parkolva áthúzom a másik sávba az autó elejét, mintha neki akarnék menni az ott álló autónak és onnan tolatok vissza, de ezt forgalmas utakon nem szoktam csinálni, inkább csak bevásárlóközpontok parkolóiban. Azonban legtöbbször ilyen helyre orral előre állok be, aztán induláskor kitolatok.

Esetleg próbáld azt, hogy a hely előtt megállsz (aztán mások is), majd néhány másodperc múlva elindulsz előre, de az indexed folyamatosan villog, majd tolatva beállsz. Ha erről nem fogja föl és ordít, akkor hülye az illető. Megállás, index balra a szabad hely felé, aztán toltatólámpa, ennél egyértelműbb jelzés nem sok van.


Ha már itt vagyunk nem a kérdéshez kapcsolódik, de engem a lassan vezetők bosszantanak nagyon nem azok, akik nem hagynak parkolni. Én szeretnék és tudnék is haladni, de előttem ráérős 40-el kullognak, kifordul elém, de csak azért, hogy feltartson... fel tudnám rúgni. Ha én kimegyek valaki elé, akkor nyomom, ne tartsam fel. Na mindegy. Ma több lassú autót is megelőztem, az egyiknél fogyott a hely, de bőven volt még helyem visszamenni a sávomba a szembe jövő autós elől, erre az mit csinál? Felnyomja a reflektort. Ezaz, még vakíts is el, inkább dudáljon rám, azt megértem, de minek vakít el? Kinek segít ez?

Na meg a mai másik. Egy átlagos kereszteződés, spontán nagy forgalommal, nem lámpás. Előttem két autó, a legelől lévő vagy két percet várt, mire kifordult JOBBRA! Eszem megáll, meg a balra lévő zebránál álltak meg az autók, hogy elengedjék a gyalogosokat, ez meg várja, hogy 100 méteres körzetben senki ne legyen az úton. Az előttem lévő azthiszem egyenesen, én pedig balra mentem, de másodpercek alatt elhagytuk a kereszteződést, pedig a forgalom nem lett kisebb.

Közben és utána szidtam az illetőt, az ilyen és hasonlók után a másik parkolási szándékát nem értő emberrel van a legkevesebb problémám.

2019. dec. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

Megállás előtt kirakod az indexet, lassítasz és úgy helyezkedsz, hogy be tudj tolatni a kiszemelt helyre. Ebből már az autósok 99%-ának leesik, hogy mit akarsz és hagy helyet. A maradék 1% meg türelmetlen idióta, ilyenkor ha tud kikerül, ha nem, akkor keresel másik helyet.


Persze az éremnek két oldala van: sokan azt csinálják, hogy mindenféle jelzés nélkül megállnak az út közepén én megállok mögötte, majd ezután pár másodperccel villan a tolatólámpa. Na, ez az amivel nem tudok mit kezdeni, az ilyen kedvéért egy centit sem fogok hátratolatni. Ha te se raktad ki időben az indexet, akkor valószínűleg ezzel bőszítetted fel a csókát.


"Nő vagyok és látott engem szóval eleg undorito huzas volt"

Ki a francot érdekel, hogy nő vagy? Ugyanolyan járművezető vagy, mint bárki más. Én a kisgyerekes anyukát is elküldöm melegebb éghajlatra, ha életveszélyesen vezet. Az, hogy luk van a lábad között nem jogosít fel arra, hogy indokolatlanul akadályozd a forgalmat vagy veszélyeztess.

2019. dec. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

“Én a kisgyerekes anyukát is elküldöm melegebb éghajlatra, ha életveszélyesen vezet. Az, hogy luk van a lábad között nem jogosít fel arra, hogy indokolatlanul akadályozd a forgalmat vagy veszélyeztess.”


Ehhez csak gratulálni tudok, anyád is biztos erre tanított téged. Csak aztán nehogy majd egyszer kiszálljon valaki a kisgyerekes anyuka mellől.. Egyébként indexeltem, és annak ellenére csinálta ezt. Tudtommal nem veszélyeztettem semmit, a veszélyeztetés az tényleg gáz, de az nem jogosít fel senkit sem arra hogy mutogasson, hogy kicsit tolatnia kell.

2019. dec. 7. 07:54
 16/23 anonim ***** válasza:
93%

"Ehhez csak gratulálni tudok, anyád is biztos erre tanított téged."

Igen, arra tanított, hogy ilyen kérdésekben ne tegyek különbséget férfi és nő között. Gondolom a te anyád meg arra tanított, hogy konfliktus helyzetben dobd be a "nő vagyok" kártyát és onnantól semmi felelősséged nincs, jogod van hülyének lenni.


Egyébként szerintem totál félreértettél. Nem konkrétan a te esetedre utaltam (mivel nem voltam ott), hanem ezt a mentalitást ("nő vagyok, nézz el nekem mindent") kritizáltam.


"a veszélyeztetés az tényleg gáz, de az nem jogosít fel senkit sem arra hogy mutogasson, hogy kicsit tolatnia kell."

Csak hogy tisztázzuk: Bárkinek van joga arra, hogy kifejezze a nemtetszését akár szóban, akár mutogatással a nemedtől és a gyerekeid számától függetlenül. Neked meg jogod van elengedni a füled mellett. Viszont arra nincs jogod, hogy tolatásra kényszerítsd a mögötted lévő autóst.

2019. dec. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgy történt a dolog, hogy megláttad a parkolóhelyet, indexeltél, megálltál és betolattál


vagy


megláttad a parkolóhelyet, megálltál, indexeltél, és utána tolattál be?


Az első teljesen oké, a másodikkal nekem is ki van a faxom, mert nem tudom az illető miért állt meg először, aztán ugye kirakja az indexet és nekiáll tolatni. Ezzel az a probléma, hogy nem tudja senki, hogy alapból is az volt a célja, h beálljon, ilyenkor kezdődik az, hogy mindenki neki áll tolatni a sorban, hogy ő beférjen, mert nyilván alapból nem 10 méterrel mögötte állok meg, ha nem tudom, hogy parkolni akar. Na ezért szoktak kva anyázni.

2019. dec. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

"Viszont arra nincs jogod, hogy tolatásra kényszerítsd a mögötted lévő autóst."

Komolyan? o.O

2019. dec. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Én szeretnék és tudnék is haladni, de előttem ráérős 40-el kullognak,"


Az 50 nem azt jelenti, hogy kötelező annyival menni, hanem hogy annyi a megengedett MAXIMUM. Ezen felháborodni, pláne télen amikor jegesek az utak, elég nagy balgaságra vall :)

2019. dec. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Oké, hogy indexeltél, de mikor?!


Engem az oktatóm úgy tanított, hogy ha már látom a helyet, már akkor, amikor látom a helyet, ahova be szeretnék állni, indexeljek a parkolóhely irányába, hogy tudják mit akarok.

Azt már én is észrevettem, hogy jellemzően úgy csinálják sokan, hogy megállnak és csak akkor indexelnek. De gondolom, ha így csináltad (márpedig a reakcióidból ítélve így csináltad), se fogod bevallani most már.


Eddig még egyszer sem szólt be nekem senki, pedig “friss jogsis vagyok és nő”, és nincs kint a T betűm sem.

2019. dec. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!