Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen helyzetben mi a szabály/...

Ilyen helyzetben mi a szabály/ bevett szokás?

Figyelt kérdés

Kezdő jogsis vagyok, és van egy problémás helyzet, amivel már többször szembesültem, az oktatóm erről nem mondott semmit, viszont tudni akarom hogy mik a jogaim, vagy hogy én rontok el nagyon valamit?

Szóval: ha parkolóhelyet keresek és jön utánam valaki de megállok, aztán miután mindenki megállt hátramenetbe teszem a kocsimat hogy kigyulladjon a tolatólámpa, akkor miért lesz extra bunkó az aki mögöttem van?

Ilyen helyzetben nekem mégis mit kene tennem hogyha találtam egy ideális helyet, de mögöttem vannak?

Ma például az utcánkban tortent ilyen és mögöttem a kocsi ahogy meglátta a tolatólámpát villogott, aztán meg mikor beparkoltam lehúzta az ablakát és valamit mutogatott nekem, én meg majdnem kiszóltam neki hogy nagyon udvarias vagy te kisp...cs. Nő vagyok és látott engem szóval eleg undorito huzas volt hogy ennek ellenére is pofazott egy ilyenért.

Volt már ilyen munkásokkal mondjuk tőlük nem is várok mást... de hat na.

Ilyen helyzetben mi a helyes? Vagy ez csak hungarikum, és nyugodjak bele hogy ilyen sok a tahó?



2019. dec. 6. 20:31
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#19! Felénk még hó sem volt, nem hogy jég, még 80-nál sem szálltál volna el az útról (persze ezt nem kellene városon belül erőltetni), teljesen jól lehetett közlekedni. Nem a kötelező, hanem a max, ami oké, de íratlan szabályként a legtöbb helyen mégis 50, sőt inkább 60-al mennek, tehát felveszik a közlekedők a forgalom ritmusát. Erre pedig jön a 40-el közlekedő és nem zavarja a mögötte kialakuló hatalmas kocsisor.


A #16-os válaszadóval teljesen egyetértek. Azért mert valaki nő, ugyanúgy vonatkoznak rá is a szabályok, nem élvez mentességet, csak azért mert nő. Viszont a legtöbb lassan hajtó, bizonytalankodó, kifordulni nem merő sofőr nő. Direkt meg szoktam nézni, mikor előzők, aki feltartja a forgalmat, az szinte mindig nő. A férfiak valahogy tudnak közlekedni, de azért vannak a kivételek, hogy erősítsék a szabályt. Sokan nemtől függetlenül nem tudnak vezetni és inkább lassan mennek, mert abból baj nem lehet. De miért a 15 másik közlekedőnek kell alkalmazkodni és lassan menni, mikor elég lenne annak az egynek megtanulni vezetni, aki feltartja a sort.

2019. dec. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Gondolom te a tipikus női sofőrök táborát erősíted.

Az ilyen kellemetlenségek elkerülése végett, ha meglátok egy parkolóhelyet, nem kezdek el beletolatni a másik szájába, hanem tovább megyek és keresek másikat.

2019. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Figyu úgy csináld hogy: Gurulsz és ha meg látod a parkolóhelyet akkor úgy állj meg indexelve hogy a parkoló helyen NE GURULJ TÚL. Aztán ha meg álltak mögötted akkor GURULJ túl a helyen és tolass be. Olyan ez mint a zebránál a gyalogos, miért csak akkor lép le ha koppra megálltam? Mert f0$ik (én se lépnék le). Viszont mióta úgy csinálom hogy 10méterrel a zebra előtt már csak lassan gurulok, érdekes módon átmegy anélkül hogy koppra meg kéne álljak.
2019. dec. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!