Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tönkreteszi az E10 es benzin...

Tönkreteszi az E10 es benzin a 6. generációs honda civicet?

Figyelt kérdés
2019. dec. 29. 16:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
31%

#8

Az OMV és MOL 100-as biztosan ETBE-s, Shell-t nem használok így azt nem néztem. Az OMV és a MOL 2016 óta nem használ etanolt a 100-as benzinekhez, ez egészen biztos.

2019. dec. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, higy tönkre teszi, de én amíg lehetett etanolt tankolni, kb. fele-fele arányban tankoltam. Nem szólt érte a kocsi azóta sem.
2019. dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#8

Nem hagyott nyugodni amit a Shell 100-asról írtál. Elvileg minden 100-as benzinnek ETBE-t kellene tartalmaznia etanol helyett. Csodálkoznék ha a Shell-nél nem így lenne. Megnéztem a német honlapot:


Werden bei Shell V-Power Kraftstoffen Ethanol oder Biodiesel zugemischt?

Nein, bei Shell V-Power Racing wird kein Ethanol zugemischt8 und Shell V-Power Diesel wird ohne Zumischung von Biodiesel hergestellt.


Tehát csak jól tudtam, nincs etanol a 100-as V-Powerben, legalábbis Németországban. Két lehetőség van, vagy rossz a magyar honlap, ezt tartom valószínűbbnek, vagy lebukott a Shell hogy gagyit árul a keleti piacokon ugyanaz alatt a név alatt.


Mindenesetre tartom amit mondtam, 100-as benzinben nincs etanol, a MOL-nál és az OMV-nél biztos nem, a Shell így kérdéses, lehet hogy ők gagyiznak Magyarországon, de a német 100-as V-Power biztosan etanolmentes.

2019. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#10 biztos vagy benne? Mert a Mol saját oldala szerint van benne etanol

[link]

[link]

2019. dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Igen, egészen biztos.


[link]


“Az EVO 100 Benzin Plus speciális összetételének, kiváló minőségű biokomponens tartalmának (a MOL már a gyártása során is bio-ETBE magas oktánszámú, megújuló alapanyagból készült komponenst alkalmaz), valamint speciális adalékolásának köszönhetően kevésbé terheli a környezetet.”

2019. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
74%

Csakugyan össznépi tesztelés folyik, csak nem az autóké. Azok elvannak E10-el.

Hanem az embereket tesztelik, hogy mennyire képesek beszopni egy sajtó által generált hisztit, megeszijazetanolazótómotoját...

Nos, a teszt eredményes, aki az emberi butaságra és korlátoltságra épít, betonra épít...

2019. dec. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
99% hogy igazad van. Azt meg, hogy esetleg nem jön-e be mégis az az 1%, azt majd pár év múlva meglátjuk.
2019. dec. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Koszi a sok választ! Nem sokáig lesz nálam az autó pár év múlva már biztos eladom, 10 éve nálam van és nem akarom hogy most menjen tönkre azért kérdeztem. Ha jól értelmeztem, többen azt ajánlottátok hogy menjek biztosra a 100-as benzinnel...
2019. dec. 29. 20:27
 19/19 anonim ***** válasza:
Nyugi nem lesz tőle semmi baja, csak jó magyar szokás szerint bolhából van elefánt. Tőlünk nyugatra évek óta ennyit tesznek az üzemanyaghoz. És ott is hegyekben állnak az emiatt elromlott autók, sőt, ha innen valaki kiment a benzines autójával már csak tréleren hozta haza a kocsiját. Ja nem, mégse, mindenki gond nélkül használja.
2019. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!