Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vidéken vezetni tanulók,...

Vidéken vezetni tanulók, mikor vezettetek először Budapesten egyedül?

Figyelt kérdés
Jogsi megszerzése után mikor? Mennyire stresszeltetek előtte?

2020. jan. 18. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül 2 évvel később. Nem stresszeltem magam, előtte is egy relatíve nagyobb városban róttam az utakat.
2020. jan. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb 2 hétre rá, egy szombat vagy vasárnap délután. Nagyon f*stam, de édesapám mondogatta, hogy jól csinálom. Azóta nem sokszor vezettem Pesten, most már nincs gyomorgörcs, de csak akkor megyek, ha muszáj.
2020. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogsi megszerzése után kb. másfél évvel, egyszer Ossian koncertre mentünk ketten, egyszer meg cipőt venni hárman. Mind a két alkalommal automata váltós kocsival voltam, illetve este és éjszaka, akkor nem nagyon volt forgalom. Nemrég vezettem Bécsben, de ott egyáltalán nem vészes, szerintem könnyebb, mint Pesten vagy valamelyik nagyvárosban, csak ne lenne minden utcában 7 fekvőrendőr. Amúgy nem szívesen vezetek a fővárosban, sok ismerősöm még 30 éves jogsival meg több százezer levezetett kilométerrel is ódzkodik tőle.
2020. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki megyeszékhelyen szereztem jogosítványt 2000-ben. 2011-ben kerültem Budapestre, mert ott kaptam munkát. Saját autóm addig nem is volt, vezetni se nagyon vezettem. Nem sofőrnek mentem, de a munkakörömhöz hozzá tartozott, hogy időnként céges autókkal, főleg furgonokkal kellett jönni-menni szerte az országban, vagy csak a városban.

Amíg nem volt helyismeretem, addig mindig előre megnéztem útvonaltervezővel, hogy merre menjek az úti célhoz és próbáltam megjegyezni. GPS-t is sokszor használtam. De ennyi. Hamar bele lehet jönni, ha az ember sokszor jár nagyjából ugyan azokon az útvonalakon, nagyjából be tudja tájolni, hogy mi merre... Nem olyan nagy mumus az a Budapest, mint ahogy sokan gondolják. Ott is ugyan olyan szabályok vannak és ugyan olyan autók járnak mint bárhol máshol az országban. Ma már a vidéki nagyobb városokban is elég nagy a forgalom, rendszeresen vannak dugók. Tehát nem olyan óriási a különbség, mint mondjuk a 70-es, 80-as években volt. Egy kis faluhoz képest persze nyilván más.

2020. jan. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is megyeszékhelyen szereztem a jogosítványom, csak én kicsit több mint fél éve, szóval nem valami régen. Este 6-7 fele mennék pestre és arra gondoltam, hogy akkor már talán nem lesz akkora forgalom, mint 4-5 fele.
2020. jan. 19. 11:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Annak idején októberben lett jogsim, és rá következő évre nyáron vezettem Pesten, mert repültünk.
2020. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A jogsi megszerzése után egy évvel vezettem először Pesten. Az M3-as és a 3-as úton Cinkotáig, egyszer pedig az M3-M0-M4-felől a vecsési Market Centralig. Bentebb még sosem voltam, nem is mernék szerintem, maximum a KöKi-ig, vagy az Örsig.

60 ezres városban szereztem jogsit.

2020. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!