Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti féltek, amikor egyedül...

Ti féltek, amikor egyedül kellett sétálnotok este Budapesten?

Figyelt kérdés

Jövőre felkerülök Budapestre, ott fogok tanulni. 18 éves fiú vagyok. Voltam már párszor Pesten, ismerem a tömegközlekedést úgy nagyjából, de törzsgyökeres vidéki vagyok :D

Egy kis faluban élek, ahol ha este sétálok sehol egy árva lélek nincs.

Pesten is sétáltam már párszor egyedül, de csak nappal. Este barátokkal mentünk haza egy bulihelyről.

Viszont az esti egyedüli sétától egy kicsit tartok, mert hallottam már embereket, akiket kiraboltak, meg hogy a nyolcadik kerületben szoktak látni bunyókat..

Elképzelhető hogy majd én is innen-onnan este egymagam megyek haza, és a koli pont a nyolcadik kerület közepén van :D

Ezért kicsit tartok az esti sétától. Ez majd elfog múlni egy idő után amint megszokom Pestet? :D


2013. nov. 26. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd, én budapesti vagyok, itt is születtem, mégis félek a mai napig sötétben mászkálni a városban, még akkor is, ha nem egyedül vagyok. Nagyvárosokban sajnos előfordulnak csúnya dolgok, ezzel együtt kell élni. Én szerencsés vagyok, de van aki pórul jár. Ettől független néha muszáj az embernek hazajutnia; ilyenkor persze, félek, elővigyázatosabb vagyok és jobban figyelek magam köré, mást úgysem tehetsz. Minden rendben lesz, ne aggódj.:)
2013. nov. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te fiú vagy, szerintem nem kell annyira aggódnod. Képzeld el, az én lányom 20 éves, törékeny szépség és minden este járkálni kényszerül, mert sokszor késő estig dolgozik a 8ker legrosszabb részén. Borzasztóan aggódok miatta, de eddig nem volt semmi baj. Néha kerülget az utcán ilyen verekedéseket és hozzájuk is mennek be romák időnként és próbálkoznak rablással. De mindig megoldották a dolgokat konfliktus nélkül (lekopogom!) És hihetetlen, de egyszer elhagyta a mobilját, egyszer meg az egész táskáját a buszon, és képzeld, meglett mindene, becsületesek voltak a megtalálók és felhívták mindkáét esetben. Csak hát ezek a jó dolgok persze nem kerülnek bele a hírekbe. Pesten is vannak jó emberek és ha alkalmazkodsz, a romákkal sem lesz bajod. Nyilván érdemes esti sétáknál legalább egy esernyőt és egy paprikaspray-t hordani magunknál, de ez nem csak a belvárosra igaz, hanem már mindenhol. És nem kell kötegnyi pénzzel járkálni, sem kötekedni. :)
2013. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,este ne menj elhagyatott részre, a 8. ker-nek nagy része biztonságos (a Kálvária tértől kifelé necces) A Belvárosban jól lehet csavarogni:)
2013. nov. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem viselkedsz kihívóan és nem veszel elő vagy viselsz látványosan értékes holmikat, akkor egyáltalán nincs mitől tartanod még a Lujza utcában sem, nemhogy másutt. A VIII. kerület amúgy biztonságos, mert jól le van fedve kamerákkal.


Amúgy pont a kihalt, sötét részeket és a gyanús csoportosulásokat kell kerülni egy városban éjjel.

2013. nov. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyire a nyolcadik kerület közepe? Tavaszmező utca? Egyébként egy cipőben járunk, csak én nem faluból, hanem kisvárosból költöztem a Bp-re, de nem érzem magamat kevésbé biztonságban, mint vidéken.
2013. nov. 27. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen Tavaszmező utca :)


Tehát akkor még zenét se hallgassak egy fülesen át? Azt is ki lehet szúrni gondolom..

2013. nov. 27. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!