Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális hogy minden autót el...

Normális hogy minden autót el tudok vezetni ami B kategória?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok egy éve ilyenkor csináltam a jogsit, elsőre sikerült a vizsga és a sikeres vizsga napján vettünk egy manuális Yarist. Amíg kiküldték a jogsit a barátomnál maradt a kocsi, de persze próbálgattam forgalomtól elzárt területen és azonnal tudtam vele menni.

KIjött a jogsi, hazamentem vele és azzal mentem dolgozni, meg mindenhová. Nem okozott gondot.

Nyáron vezettem a barátom corsáját azzal is tudtam menni.

Apukámnak egy nagy hosszú családi

kombija van (opel omega B) azt is kipróbáltam nyár végén és azzal is tudtam menni.

Egyszer a főnöknőm megkért hogy guruljak el boltba a mercijével mert nekem máshol volt a kocsim akkor és azonnal tudtam vele menni.


Drivenowozgatni is szoktam persze nagyon óvatosan azok mind automata luxusautók és velük is azonnal tudok közlekedni.


Ja meg egyszer Margitszigeten vezettem egy elektromos golfkocsit , termeszetesen automata volt es azzal is tudtam menni.


Voltak még robogóim is, meg az exem valtos 300ccm quadját is kiprobaltam már és azokkal is tudtam.


Ez mennyire normális?


Léci ne bántsatok csak kivancsi vagyok hogy friss jogsival ez mennyire normalis?



2020. jan. 29. 08:07
1 2 3 4
 11/36 D. Brasco ***** válasza:
87%
Felteszed majd a szokásos baromságot....a duddantani dumáddal??Hat akkor csúnyán lebuktál te kis idétlen troll......
2020. jan. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Nem baromsag ez engem komolyan erdekel ha nem tetszik ne nyisd meg, annyi kerdes van!! nem ertem miert kell a dudalasert bantani!
2020. jan. 29. 08:32
 13/36 anonim ***** válasza:
96%

"És nem is erdekel a szerelés, inkább csak a vezetes."


Ez a baj a mai öntudatos sofőrökkel: csak a gázpedált tudják/akarják nyomni, aztán meg csodálkoznak, hogy lefingik alattuk a kocsi. Az autóvezetéshez az is hozzátartozik, hogy karbantartod. A ruháidat is kimosod (vasalod), szekrénybe teszed, nem csak lehajítod este a földre, és reggel a földről szemezgetsz, hogy melyik a legkevésbé koszos-gyűrött, nem? Az autóvezetés is ilyen, hogy vannak olyan alap-karbantartási műveletek, amit még a hülye is meg tud csinálni...

2020. jan. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
parom csinalja mar mondtam
2020. jan. 29. 08:35
 15/36 A kérdező kommentje:
hol vagyok ontudatos? megmondtam hogy nem tudom, nem kigugliztam a valaszt-.-
2020. jan. 29. 08:37
 16/36 anonim ***** válasza:
30%

Ügyes vagy, mert ez nem mindenkinek szokott ilyen magától értetődően menni, de ez lenne a normális amúgy :)

Én 13 évesen kezdtem vezetni, 2 lepukkant sz@rral egy vitorlás reptéren. Egyik benzines lada volt, másik egy dízel daihatsu, aminek már lehullott mindkét ajtaja elöl, illetve úgy lötyögött a váltókar minden irányba minden sebességben, hogy csak emlékezetből lehetett tudni, milyen sebességben vagy épp. Én főleg ezeken tanultam meg vezetni, teljesen más kuplunggal, nyomatékkal. Emiatt amikor csináltam a jogsit teljesen gond nélkül tudtam alkalmazkodni. Utána is több különféle autót vezettem, kb 3 hónap után lerobbant a saját kocsink, amikor Pozsonyba mentünk volna barátokkal, úgyhogy egy tök idegen LPG-s Citroen Picassoval mentünk. Hiányzott a kuplungpedálról a gumi, ragacsos volt a teteje, máshogy kellett kuplungolnom, mégis ment, pár lefulladás után. Azt tudom elképzelni, hogy ha valaki 1 autón tanul meg vezetni, 1 autót használ utána, akkor esetleg tart másik autó vezetésétől, főleg ha dízel az az egy. Persze ez is egyéni személyiségtől is függ. Neuroticizmustól is függ, tippre.

2020. jan. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
:) dieselt még nem vezettem, csak a Drivenowokat de azok automaták mind szóval azokat egyszeru
2020. jan. 29. 08:47
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus! Ezt komolyan kérdezed?! Én meg minden biciklin tudok biciklizni. Nagyon menő vagyok, ugye? :D

Nem tudom milyen elképzelés van erről a te fejedben, de nem kell minden autótípusra (kategórián belül) típusvizsgát tenni. Elvileg bármit el kell tudnod vezetni ami B kategóriával vezethető. A Kresz, minden egyéb szabály ugyan az. Az autók is ugyan úgy működnek, nagyjából ugyan ott vannak a pedálok, kapcsolók, kormány mindegyiken.

Munkahelyemen nálunk is van legalább 8-10 típusú autó, a személyautótól a kisteherautóig. Ezek nem személyre szólóak, hanem mindenki vezeti mindegyiket. Nem kértek külön típusvizsgát, gyakorlatot egyik típushoz sem, csak egy B kategóriás jogosítványt.

Normál esetben ez így működik.

2020. jan. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos már nincsenek a postás Barkasok, meg a felhegesztett szabadonfutós trabantok, beállt gömbfejes zsigulik, recsegős kormányváltós wartburgok, stb...

Anno a lakótelepen mindenki a csodájára járt, hogy egy nő egy daciával mászkált dolgozni. Valahogy utálták is érte.

2020. jan. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 D. Brasco ***** válasza:
96%
Akkor csak ráhibáztam,hogy a kretén duddantós troll vagy.......nincs is több hozzáfűznivalóm.......maximum annyi,hogy remélem helyre állt a lelki egyensúlyod hogy az egekig felszophattad magadat meg a képességeidet egy ilyen kérdésnek álcázott baromságban....
2020. jan. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!