Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B-s Jogosítvány! Érdemes...

Rhink kérdése:

B-s Jogosítvány! Érdemes oktatót cserélem vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már a 16. órámnál tartok a vezetésben de egyre rosszabb, egyre stresszesebb vagyok, rendesen gyomorgörccsel megyek vezetni, mert azt érzem, hogy az oktató nem türelmes és csak stresszel folyamatosan. Az elején sose fulladtam le, szépen figyeltem, nyilván voltak problémák mert 0-ról kezdtem vezetni, de most a vége felé egyre rosszabb, folyton lefulladok, nem tudok elindulni, nem tudom rendesen kezelni a kocsit a stessz miatt. Tény nem vgaoyk egy ős tehetség de az oktató folyton azzal baszogat, hogy tönkre teszem a kocsiját, meg hogy így folytatom belénk jönnek, kereszteződés előtt még kapcsoljak fel, de akkor már túl gyorsan megyek, minek megyek ilyen gyorsa, miért nem fékezek, miért fékeztem le az autót, menjek be a kereszteződésbe, miért mentem ide be stb.. ma a vezetés végén 15 percig osztott, hogy nem tudja, hogy lesz ebből jogsi, meg ha így haladok 80-100 óra lesz mire megtanulok vezetni... Most már teljesen el is ment a kedvem az egésztő.. jogos a fenn akadásom vagy túl reagálom? Köszi a válaszokat

2020. febr. 5. 08:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ja, keress másik oktatót.
2020. febr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Válts.
2020. febr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ha tényleg mindenért fenn akad, és és térd zavar akkor válts. Bár azt azért meg kell hagyni, hogy nem mond hülyeségeket. Kereszteződés előtt miért nem mersz már felkapcsolni? Ha kéri az autó, mindig kell, aztán majd visszaváltani. Ha nem fékezed meg az autót, jó hogy szóvá teszi. Az autó még azért fullad le, mert nem jó a pedál használat, gyors vagy. Szintén igaza van, ennél az óránál ennek már nem kéne folyton gondot okoznia. Ezek olyan dolgok amiket meg kell tanulni, ki kell tapasztalni, de 16 óránál ezek a dolgok még nem csak úgy jönnek maguktól még.

Mellesleg az sem hihetetlen hogy kelleni fog 80 is. Több ilyenről tudok.

Szóval én ebből a leírásból azt szűrőm le, hogy az oktatód szabad szájú, de nem beszél hülyeségeket, van miért össze eszedni magad. Ha fáj a nyers stílus, akkor válts, de önmagában igazakat beszél.

2020. febr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Csak hogy értsd. Az oktatonak az az érdeke hogy minél tovább tartson a jogsi szerzés. Vegyél plusz órákat, ez a célja...
2020. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Egyébként én egy ilyen paraszt oktatónak nyomnék egy repülő rajtot a kocsijával csak, hogy valami kárt tegyek benne, majd kiszállnék, ráköpnék és elsétálnék, aztán intézném a másik oktatót, ha kell, akkor iskolaváltás, ha nagyon muszáj.
2020. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is válts, hagyd ezt a bohócot. Vicces, hogy az autó tönkretételével jön, mivel nem ingyen "tanít" hanem 200 papírért, amúgy meg az összes oktatóautó szét van küldve már, csak szólok :D
2020. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az én oktatóm mindig rám szólt hogy lassan megyek, még 47nél is, hogy 50el lehet menni, nyomjam már. :D

A 20. óra után meg rendszeresen bealudt. xD

2020. febr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Válts oktatót. Nekem is ilyen volt az első. Ordíbált, szétszakítom a kocsit meg ilyesmi... :D Nem is ment a vezetés. Egyszer mondott valamit, kiszálltam becsaptam az ajtót aztán ott hagytam.

Egy nagyon jó fej oktatóhoz átmentem. Egyszer véletlenül úgy indultam el hogy csikorgott a kerék erre asszondja szép nyugodtan " Majd gumit te veszel a kocsira". Ha piros lámpánál álltunk akkor mindig a nőkről dumáltunk, cigány zene üvöltött a kocsiból stb... Full laza.

Ha valamit hibáztam akkor szépen elmondta a dolgokat és átbeszéltük.

10-15 órán keresztül csak vezettem majd utána csak a parkolást gyakoroltam (előző oktatónál azt se tudtam)

Teljesen nyugodt és jókedvű voltam mellette. Vizsga előtt látta, hogy izgulok akkor mondta, hogy nem vezetek rosszul csak a táblákat figyeljem.

Olyan helyre beparkoltam ahol még ő is majdnem a féket nyomta vizsgán párhuzamosnál.

Akkor mondta, hogy ő is leizzadt xd De érdekes módon megtanultam vezetni esőben, jégben mellette.

2020. febr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Válts!!
2020. febr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Áááh ismerős...nekem a 30-31. órán volt, hogy az oktató mindenre ugrott, nekem esett. (35. óra volt a vizsga, így érthető volt, hogy ideges volt:'D) Nem azt mondom, hogy előtte nem szólt a hibákért, de akkor mindenért is! Imádtam a vezetést és az oktatót is, de akkor úgy éreztem, hogy kiszállok a kocsiból, amikor iszonyat kiakadt és kiabált mindenért, ott hagyom a jogsit a fenébe, amit tul.képpen ő szimbolizál. A végén nem is tartott előadást, a hibáimtól eljutottunk odáig, hogy lesz szakításom is...Csak néztem ki a szélvédőn és vártam, hogy végre mehessek. Előtte pont kinevettem az egyik ismerősömet, aki szintén nála vezetett, és elsírta magát a srác. Őszintén ezután elment sétálni és "kisírni a lelkem", akár milyen dolog is ez...

Ha tudnád hányszor kaptam meg, hogy összekarcolom az autóját:DD A vizsga után meg mondta nevetve, hogy amúgy nincs abból semmi.:))

Utólag visszagondolva én csak arra tudok jutni, amit pár ember is tapasztalt, hogy stresszhelyzetbe hozott. Igazából ebből nem tudom mennyi az igaz, de én látok benne némi igazságalapot meg nem is...

Valszleg elég sokan megkapták azt, hogy soha nem lesz jogsijuk, ha nem az oktatótól, akkor mástól. Ne engedd, hogy kedved szegje valami "apróság"! Az egész út, amin végigmész, rögös (akár a magyar utak), hullámvasút. Egyszer fent, egyszer lent. És nem biztos, hogy megéri belevágni egy oktatóváltásba, ami el is húzódhat.

Sok sikert és kitartást!

2020. febr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!