Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 6 első generáció valóban...

Mazda 6 első generáció valóban ennyire rossz?

Figyelt kérdés
Megtetszett egy 2006-os 2.0 dízel Mazda 6. A cél, hogy egy minél jobb állapotút tudjak megvenni, tehát 1.5 millióit is hajlandó vagyok “rááldozni”. Sokan leszólják a típust, s a végén mindig kiderül, hogy 600-700 ezerért vették, nem is törődtek nagyon vele, stb. Szóval én nem szeretném elkövetni ezt hibát, csak érdekelne, hogy valóban rosszak ezek az autók, vagy csak a nagy mennyiség miatt, amit behoznak alakult ki egyfajta sztereotípia a típussal szemben. 22/F
2020. febr. 8. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom láttad a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=JQj_wvS9Mc8

2020. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nezd meg a linkelt videot. Igen, szinte mind hulladek. Elsore nem latod hogy rohad ha csak odamesz megvenni. A motorrol nem is beszelve.
2020. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ki lehet fogni jó állapotút, nekünk nem sikerült. 2005-öset vettünk belőle 2018 júniusában 959 ezerért. Rögtön volt egy 335 ezres szervizelés, majd nem sokkal később még egy hasonló összegű, tehát néhány hónap alatt 1,7 milliónál tartott a ráta...majd elkezdte kidobálni az 5. fokozatot, ki kellett cserélni a váltót. Majd sok-sok ráköltés (összesen +1 millió forint) után tönkrement a motorja, és eladtuk 150 ezerért...
2020. febr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kollégámnak volt benzines 2.0 automata 2005-ös... Tavaly nyáron vette 1,1 millióért, 200e rá költött, 1 hónapot ment a kocsi, kilukadt a hűtő, hűtő cserénél eltörött az egyik klíma cső is, de az alap szervizen kívül kellett féktárcsákat és betéteket is cserélni a kocsin. Utána 1 hónapot ment az autó, tönkrement az automata váltó, 3 nál feljebb nem váltott. Már nem volt pénze javíttatni, egy új meg irreálisan magas áron lett volna. Több, mint fél év hirdetés után elvitték 300e ftert a kocsit.
2020. febr. 9. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet maradok a Ford Focus vonalon, 1.6 TDCI motorral.
2020. febr. 9. 03:00
 6/7 anonim ***** válasza:

1.5ért már kilehet fogni szépeket.

Én Olaszországból hoztam be egy 2.3 Gt verziót, teljesen rozsdamentes állapotban. Hogy ezt megőrizzem elvittem egy komoly alvázvédőshöz. 16 éves az autó, de egy csepp rozsda nincs rajta.

Műszakilag szintén hibátlan, kötelező szervizeken kívül apróságokra kellet csak költeni.

Én tudom ajánlani a típust, de csak benzinest vegyél belőle, kézi váltóval és inkább a felső ársávban nézelődjél, akkor nem lesz gond.

2020. febr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elengednem a témát , öreg common rail dieselt venni.

Ha nagyon ilyen kell vegyél hondat persze arra is fogsz költeni de jobb.

Az árakat megnézve látni fogod hogy a benzines drágább , nem véletlen.


Ja és az a Mazda 6 rohad is , déli országból hozva jó vétel lehet egy benzines ahogy itt írták.

2020. febr. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!