Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek a reggeli szélvédőp...

Mit tegyek a reggeli szélvédőpárásodás ellen?

Figyelt kérdés
beülök, semmi pára, majd elindulok, és szinte olyan párás lesz a szélvédő, hogy ki sem látni rajta.... mire bemelegszik a motor és meleg levegőt fúj a fűtés, akkor jön le, sok km múlva
2020. febr. 8. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pollenszűrőcsere először is. Aztán lehet ejszakára berakni ilyen szilikgéles páraelszívó tasakokat rakni.
2020. febr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

milyen az a géles páraelszívó?


új pollenszűrő van benne

2020. febr. 8. 17:46
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Külső geringetésre állitsd.

Persze ha nem folyik be valahol a víz mert akkor szinte mindegy hogy mit csinálsz.

2020. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki hogy mikor beülsz résnyire megnitod a 2 első ablakot és úgy kezded el füteni! Vehetsz ilyen tasakot is amit említettek,vagy vehetsz szilikátos macskaalmot!Majd 2-3 otthonról megmaradt páratlan zoknit jól megtömsz velük,a végeiket elkötöd és főleg éjszakára kirakod a müszerfalra és a kalaptartóra a "csomagocskákat".Hatásosak tudnak lenni!
2020. febr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Torolgesd menet közben....
2020. febr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kapcsold be a klímát
2020. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezt soha nem értettem... Sokan panaszkodnak erre a párásodásra. Nekem is volt már több autóm is és nem tudom mi az oka, de soha nem tapasztaltam zavaró párásodást. Legfeljebb akkor és csak átmenetileg ha hűvös időben szakadó esőben csurom vizes ruhában szállok be a kocsiba. De akkor legfeljebb a szélvédőre irányítom a befúvást és másodpercek alatt lefújja. Egyébként nem szoktam játszani a fűtéssel/klímával, mindig 22 fokon van és általában automata befúváson.
2020. febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7 autója válogatja. Nekem a 80-as 90-es évek autóival nem volt ilyen gond. Valahogy a 2000 utániaknál egyre kevésbé fújta le, illetve egyre tovább tartott. Volt olyan is, amivel ép beértem az utcánkba 30 km utá, amikor leszakadt az ég, az esőtől sem láttam semmit, de elkezdte fújni a párát a szélvédőre. A 2-es golfos időkben nem volt ilyen
2020. febr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
# 8 A legrégebbi autóm 2005-ös volt. A mostani 2018-as. És nincs gondom a párával. Pontosabban hosszabb úton, ha kint -5 foknál hidegebb van akkor a sávtartó és egyben táblafelismerő kamerája párásodik be a neki kialakított házban, de azon kívül a szélvédőn sehol nincs pára. Ha szélvédőre irányítom a befúvást kicsit feltekerem, benyomom a klímát ez is 5-10 perc alatt megszűnik.
2020. febr. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

- Kapcsold be a klímát

- Húzd le résnyire az ablakot

- Alaposan pucold le és zsírtalanítsd belülről az ablakot, mert a koszos ablakon könnyebben megmarad a pára


Ezen kívül tudsz berakni a kocsiba macskaalmot egy krumpliszsákba, az felszívja a párát. Persze az csak akkor segít ha pl. nem tocsog a víz a szőnyegben vagy nem ázik be a kocsi

2020. febr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!