Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor nem tud kinyílni a...

Ilyenkor nem tud kinyílni a légzsák?

Figyelt kérdés
Valami oknál fogva (most ez lényegtelen) le kell szerelnem az autóban a kormányt. Szóval az lenne a kérdésem, ha lecsatlakoztatom az autó akkumulátorát, akkor már nem tud kinyílni a légzsák? Valaki csinált már ilyet? Mikre kell figyelni?

2020. febr. 17. 13:09
1 2 3
 11/27 Beviz Elek ***** válasza:

#9

Olyat is írnak hogy statikus feszültség miatt, de olyat is írnak hogy a légzsák modul valamennyi áramot tárol olyan balesetek esetére ahol egyből kiszakad az akksi. Ezt egy légzsákrendszerrel foglalkozó mérnök meg tudná válaszolni, szerintem teljesen felesleges nekünk 2 sör után fotelből osztani az észt.

A lényeg hogy a gyártó valamilyen oknál fogva előírja hogy minimum mennyit kell várni, ezt a saját testi épséged és a pénztárcád érdekében érdemes betartani.

Lehet nem okozna bajt ha egyből nekiesnél. Lehet...

2020. febr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
olyan ötletet is hallottam már, hogy vegyem ki a légzsák biztosítékát a biztosítéktáblából.
2020. febr. 17. 21:57
 13/27 anonim ***** válasza:
Hogyne, attól lemegy a kondenzátorról a töltés....🙄 (ha megvárod az előírt időt 😂)
2020. febr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
#13 nem a várakozási időre értettem, hanem amúgy, hogy ilyen ötletet adtak még (az akksi lekötése helyett)
2020. febr. 18. 08:50
 15/27 anonim ***** válasza:

Miért kellene egyéb ötlet?

Úgy gondolod praktkusabb a lufi jeladóját kikötni, vagy a hozzá tartozó biztosítékot megkeresni és kivenni?

Attól egyszerűbb és biztonságosabb megoldást nem találsz, hogy a sarukat leveszed.

(ügyelj a megfelelő le és visszakötési sorrendre!)

2020. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
azt fogom, az akksit lekötni.
2020. febr. 18. 16:51
 17/27 anonim ***** válasza:

Lekötöd az akkut, utána kezdheted is szétbontani a kormányt azonnal. A légzsák csatlakozója speciális kialakítású, amikor kihúzod akkor rövidre zárja magát, hogy nehogy gyújtóimpulzust kaphasson kívülről.

Egyébként az 1esnek valamennyire igaza van, a légzsák elektronika akkutól függetlenül is működik kb 10 másodpercig, mert elég sok kondenzátor van benne.

De ha nem dobálod, meg nem piszkálod a csatlakozóját akkor nem fog robbanni, nyugi.

2020. febr. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Vajon túl van már rajta? Azóta már megettemvolna százszor,öcsém.Válaszolj sikerült? És hogyan?
2020. febr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Még nem mertem.
2020. febr. 19. 12:16
 20/27 A kérdező kommentje:
Szerintem a kocsimban nincs annyi kondenzátor (legalábbis abból az okból nem, amit a #11-es írt), mivel ebben a típusban az akksi közvetlen a szélvédő előtt, a motortér jobb hátsó sarkában, vagy egyes autóknál a csomagtartó alatt helyezkedik el, szóval ha onnan kiszakad egy pillanat alatt az akksi, akkor a légzsák (és semmi más sem) segítene már az utasokon.
2020. febr. 19. 12:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!