Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek van elsőbbsége ebben a...

Kinek van elsőbbsége ebben a helyzetben? Jobbkézszabály?

Figyelt kérdés

Városban lekanyarodok a főútról. Jobbról egy lakótelepről kivezető út jön be. Nincs fekvőrendőr a "lakótelepi zóna" lezárásánál, hanem más szintben van az egész út. Magasabban. Szóval "lezökken" az onnan érkező autó elém.

Ez esetben is jobbkéz szabály van érvényben?

Más sebességkorlátozások is vonatkoznak ránk, meg nem is egy szintben van a két út, de a "lakótelep vége" táblán kívül nincs más jelzőtábla.


Friss jogsis vagyok és nemrégiben ledudáltak itt. Mert nem adtam meg jobbról az elsőbbséget. Próbáltam utánanézni a KRESZ füzetemben, de nem találtam meg a választ. A segítséget előre is köszönöm.



2020. febr. 18. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Ha valóban nincs más, ami az elsőbbséget szabályozza, akkor az utolsó lehetőség a döntő: a szabály.

Rendőr - lámpa - tábla - útburkolati jel - szabály... ha csak a szabály marad, akkor az útkereszteződésben a "jobbkéz" szabályt kell alkalmazni

2020. febr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Képpel/google maps-sal nem tudnád illusztrálni? Nekem picit zavaros. Ha főút az egyik, akkor a beacsatlakozó úton egy elsőbbségadás kötelező táblának lennie kéne. Te honnan kanyarpdsz hova? Jobbra vagy balra? Keresztezed a másik autó útvonalát?
2020. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha bezavart a főút említése, csak azért írtam be, hogy arról lekanyarodtam, szóval, hogy én nem főúton haladok, mikor bejön az az utca.

erről az utcáról van szó: [link] (remélem jól illeszti be. Mindkét utca neve Csángó)

2020. febr. 18. 21:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyenesen haladtam, jobbról jött egy autó, ami balra nagy ívben fordult.
2020. febr. 18. 21:26
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem adtad meg a jobbról érkezőnek az elsőbbséget.

Már távolról be kell nézni a kereszteződésekbe is, ha nem vagy biztos abban, hogy kinek is van ott elsőbbsége... ez egy egyenrangú útkereszteződés, és a környéken elég sok van még, lakótelepeken nem ritkaság.

2020. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. febr. 18. 21:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy az az utca 10 centivel meg van emelve, a kereszteződés még szintbeli. Tehát ugyanolyan szabályok vonatkoznak rá, mint bármelyik másik kereszteződésre. (Mivel nincs tábla, ezért jobbkézszabály)
2020. febr. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!