Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlásnál...

Használtautó vásárlásnál hogyan nézed át az autót, miket ellenőtzöl, hogyan próbálod ki?

Figyelt kérdés
17-20 éves autóról van szó(Fiat Punto, benzin)

2020. febr. 21. 08:26
1 2
 11/13 dirtboy ***** válasza:
100%

/ Jöttek az okostojások, hogy ez se jó, az se jó, törve volt, meg ilyenek./


akkor biztos mindig olyan autót adtál mint írod.

valószínű hobbiból mentek megnézni mert még nem láttak olyan kocsit.


ilyen marhaságról még nem hallottam én sem hogy megnézésért fizetni.

akkor oké ha vinni kell a kocsit messzebbre,de az hogy én elmegyek valakinek az udvarán megnézi a kocsit amit ő el akar adni azért hülye lennék fizetni.

ha megnéztem és tetszik akkor meg veszem és nem bánja ő sem az idejét,ha meg nem olyan mint amilyennek leírta akkor sz opjon le és inkább neki kéne fizetnie az én időmért és utazásomért.

2020. febr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"de csak azért nem megyek sehova és nem fizetek szerelőt, hogy az esetleges vevő (hangsúly az esetlegesen) kapjon egy papírt a kezébe."


Nektek komolyan hányszor kell leírni, hogy nem az eladó fizeti az átvizsgálás költségeit, hanem a vevő?

Normális ember nem fog vakon csak úgy kiadni milliókat.

2020. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"akkor biztos mindig olyan autót adtál mint írod."


Igen, olyat adtam el.

Csak egyszerű eset, hogy értsd mire gondolok.

Az egyik hűtőventilátort cserélnem kellett, mert nyikorgott. Pár ezer Ft-os tétel volt az új. Mikor eladó volt az autó még fényes volt a háza. Az állítólagos szerelő, aki jött a vevővel benézett a motortérbe és egyből elkezdte, hogy rommá volt törve az eleje, mert egyetlen egy fényes fém felületet látott. Mondtam neki, hogy nézze meg a lámpákat, csavarokat, nyúlványt, hűtősort, amit akar. Nem volt törve (tényleg nem volt). Erre már ment a szájhúzás. Rövidre is zártam a témát.

Két nap múlva jött egy valóban hozzáértő, megnézte, kipróbálta, elvitte. Arról nem is beszélve, hogy mennyi komolytalan vevő van. Akinek vagy nincs pénze, vagy nem komoly a vételi szándék, csak kipróbálná, mert nem ült ilyenben stb. Nem véletlenül szerepel sok hirdetésben, hogy megtekintés, kipróbálás, átvizsgálás csak foglaló felmutatásával. Különösen ritkább autónál.

Sőt továbbmegyek, a mostani autóm viszonylag ritka, ültetve van /35 gumikkal. Már gondolkoztam rajta, hogy amikor meghirdetem benne lesz a hirdetésben, hogy próbakörre én viszem a vevőt, mert nem fogja se az alját elakasztani sehol, se megpadkázni. Átnézetni persze lehet, de csak komoly vételi szándék esetén.

2020. febr. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!