Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2. Generációs mazda 6-ból...

2. Generációs mazda 6-ból melyik lenne ésszerű választás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi hogy hamarosan autót szeretnék venni és a fent említett modellből melyik lenne a legésszerűbb választás? 1.8-2.0-2.5 benzin motorok jöhetnek szóba mivel a nem megyek annyit hogy a dízel megérje a. Kb. 500-600 km havonta + néha egy hosszabb út. A két kisebb köbcentist általában szerényebb felszereltségű mint nagyobb motoros társai. Viszont úgy vagyok vele ha már egyszer autót veszek nem is kevés pénzért (2,5 m-tól indulnak a 2.5 literesek nagyjából) akkor már megadom a módját. A nagyobb motoros változattól a 11-12 literes fogyasztás az ami kicsit visszatart. Meg nyilván drágább is szervizelése. Nem tudok sokat erről a modellről de elvileg nagyon megbízhatóak.Valaki akinek van tapasztalata tudna segíteni?


2020. febr. 22. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Havi 600 km futásnál irreleváns a fogyasztás. Én a nagyobbat venném. Azt mérlegeld hogy a drágább biztosítása és a magasabb adója belefér-e. Ha igen, akkor egyszer élünk, vedd a 2.5-öt.
2020. febr. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Városban a "kis motorosak" is bekérnek 9-10 litert.

Tehát legrosszabb esetben 3 liter a különbség 100 km-enként.

Az havi szinten 7000 Ft.

Így szerintem simán megéri a 2.5-es.

2020. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami. Mivel nekem volt G Astrám 1.2-es Motorral és 8 l alatt sosem fogyasztott
2020. febr. 22. 13:00
 4/7 A kérdező kommentje:
De cserébe legalább nem is ment
2020. febr. 22. 13:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem drágább semmivel se a szervizeltetése, csak kicsit többet fogyaszt, de havi 500-600 km-nél szerintem felesleges ezt nézni. Amúgy jó mindegyik, de én a 2.5 litereset venném a helyedben. :)
2020. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1.8 hajlamosabb talán jobban enni az olajat, ha nem tartották karban. De én a 2.0 választanám, az dinamikusabb is. Egyébként nagyon megbízhatóak, nem rozsdásodnak.
2020. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért is inkább a legnagyobb motoros felé húz a szívem mert eleve sokkal jobban felszereltek mint a kisebb motoros modellek.
2020. febr. 22. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!