Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek hülyeség lenne...

Szerintetek hülyeség lenne egyből új autót venni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, van egy (szó szerint) nagyon jól fizető munkahelyem. Már van egy régebbi autóm amit még szüleimtől kaptam első autónak, de majd egy évnyi munka után azon gondolkozom, hogy egy pár éves helyett inkább egy teljesen újat vennék. Természetesen nem úgy, hogy egyből fizetném az egész árát, hanem 20-30%-ot és a többit részletekben 4-5 év alatt.

Annak ellenére, hogy pénzügyileg megtehetem, a koromnál fogva szerintetek meg merjem ezt lépni? Mennyire néznének rám furán, hogy ilyen fiatalon beállítanék egy márkakereskedésbe, hogy jöttem úgy kocsit nézni?



2020. febr. 26. 21:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
22 évesen honnan van annyi pénzed, hogy hitelre kihozd? Ez logikátlan. Hitelre egy ötéves is tud venni. Akkor néznének nagyot, ha a zsebedből előkapnád a teljes vételárat.
2020. febr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
51%

Húha hitelre tudnál venni egy autót? Nagyon tudsz.:D

Én 23 vagyok megtehetném, hogy ugyanígy kihozok egy új autót

(Netto 2500 eurot keresek), de van egy megbizható 12 éves japán szivó benzines autóm. Kényelmes, nekem bőven elég, inkább házra gyüjtök.

2020. febr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
92%
Én azt mondom, hogy ne, várjál egy kicsit, ne adósodj el, főleg egy autó új miatt, ami folyamatosan veszti az értékét. Mi baja a mostaninak, amiért le akarod cserélni? 22/F
2020. febr. 27. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Még lakást venni is meredek 20-30% önerővel szerintem, de kocsit meg egyenesen időzített bomba.

Sok mindent leírtak, de én még egy dolgot szoktam hozzátenni.

Ha balested van és totálkár?

2020. febr. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
#14 ha balesetem van és totálkár? Hát ha nem én vagyok a hibás, akkor rajtam nem igazán múlik a végeredmény, 60-80 ezer km-t levezettem már balesetmentesen, nem kell eszetlenül menni és saját hibából nem lehet baj.
2020. febr. 27. 07:51
 16/22 A kérdező kommentje:

Meg ha arra gondolsz, hogy nem lesz kocsi ha összetörik, hát, akkor sem lesz ha kifizettem és úgy lesz totálkáros.

Meg én nem vagyok az a "mivan ha" típus. Persze van esélye, hogy balesetet szenvedek, de ha ilyen alapon nézzük, ki sem megyek az utcára mert a végén még megölnek vagy valami.

2020. febr. 27. 07:53
 17/22 anonim ***** válasza:
46%
Igen, hülyeség lenne!
2020. febr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
87%

"nem kell eszetlenül menni és saját hibából nem lehet baj"


Ez nem így van, a saját példámon keresztül tanultam meg.


De tényleg nem kell betojni. Egyszerűen mérlegelj, mennyi pénzt veszítesz ezzel vagy azzal a lépéssel. A döntés joga a tiéd, bár valamilyen okból megkérdeztél másokat is, akik - legalábbis itt - úgy tűnik, inkább lebeszélnének az hitelre történő új autó vásárlásától, és gondolom jó okuk van rá.

2020. febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, semmi sem garantálja, hogy nem okozol balesetet...
2020. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

" 60-80 ezer km-t levezettem már balesetmentesen...és saját hibából nem lehet baj."


Á!

Én kb. 3 millió km-t vezettem le eddig balesetmentesen, de nem tudtam, hogy van ilyen oltás is...

2020. febr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!