Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek hülyeség lenne...

Szerintetek hülyeség lenne egyből új autót venni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, van egy (szó szerint) nagyon jól fizető munkahelyem. Már van egy régebbi autóm amit még szüleimtől kaptam első autónak, de majd egy évnyi munka után azon gondolkozom, hogy egy pár éves helyett inkább egy teljesen újat vennék. Természetesen nem úgy, hogy egyből fizetném az egész árát, hanem 20-30%-ot és a többit részletekben 4-5 év alatt.

Annak ellenére, hogy pénzügyileg megtehetem, a koromnál fogva szerintetek meg merjem ezt lépni? Mennyire néznének rám furán, hogy ilyen fiatalon beállítanék egy márkakereskedésbe, hogy jöttem úgy kocsit nézni?



2020. febr. 26. 21:40
1 2 3
 21/22 Beviz Elek ***** válasza:

Azt tudod hogy 5 év sok idő?


7 éve havi 600e környékén kerestem. Rengeteget kellett gürizni, tudtam hogy nem fogok életem végéig ott maradni, de azt is tudtam hogy az egy jó lehetőség volt az alapokat megteremteni.

3 évvel később bepakoltam a ruháimat a 3 heti fizetésemből vásárolt autómba (+a pénzt amit nem kéregetett el a család, ez nem volt túl sok), majd elmentem külföldre. Ott közben megismertem a párom, esküvő, vettünk házat hitelre, aztán jöhetett a gyerek.


Nem gondoltam volna hogy ennyire megvàltozhat az életem 7 év alatt. Lett volna lehetőségem pöpec autót venni 5 éves hitelre, de akkor abban az 5 évben nem történtek volna ilyen változások és ezt nagyon bánnám.


Lehet hogy nem akarod a munkahelyed ott hagyni, lehet hogy nem akarsz külföldre költözni, nem is ez számít. A lényeg hogy fiatal vagy, ma még az számít hogy mindenki irigyelje a prémium autódat, de lehet hogy 2 hét múlva már más lesz a fontos, te pedig 5 évre leláncoltad magad.

2020. febr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Na, sikerült prémium autót venni hitelre? Munka megy ugyanúgy? Meddig? Lehet neked igen, de sokaknak nem...


Mindössze egy hónap telt el, lehetett sejteni hogy nagy baj lesz de amíg csak a híradásokból látjuk hogy tőlünk messze milyen gondok vannak, addig hajlamosak vagyunk a szőnyeg alá söpörni és legyinteni. Én sem foglalkoztam a témával és nem gondoltam bele hogy a vírus ennyire elterjedhet, pedig elég egyértelmű volt hogy van esélye.

A gazdaság most térdre fog rogyni, sok embernek kérdéses lesz a jövője és ezt nagyon rossz lenne felesleges autóhitellel tetőzni.


Remélem még nem írtál alá semmit, nem fizettél semmit.

2020. márc. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!