Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gyári szerviz cseréltetni...

A gyári szerviz cseréltetni akarja azokat a gumikat, amikben bőven benne van még 1-2 szezon. Megtehetik?

Figyelt kérdés
Bőven a kopásjelző szintje fölött van a barázda mélysége a gumiknak és még nem is öregek, de szerintük cserélni kell mind a négyet. A kerekek náluk vannak letároltatva, az ügyintéző azt mondta, hogy így megtagadják a visszaszerelést amíg nem veszek (természetesen náluk) új gumit, mert nem vállalják a felelősséget. Tehetnek ilyet? Vagy van jogom azt mondani, hogy rakják csak fel, a felelősséget én vállalom (nyugodt szívvel, hiszen a gumik hibátlanok)?

2020. márc. 3. 22:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

Aki a szervizben tároltatja drága pénzen a kerekeket az meg is érdemli az ilyen hozzá állást.

Bárhol eltudnád tárolni és akár saját magad is letudnád cserélni, max egy óra alatt.

2020. márc. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

Az autó is, a gumik is a te tulajdonodban vannak, ha jól értem. Olyan nincs, hogy nem adják oda. Ők csak javasolhatnak, de a döntés a tiéd.

A magánvéleményem és saját tapasztalatom, hogy 3-4 mm-es profillal sem biztonságos már minden körülmények között egy gumi. Pedig én is prémium kategóriás gumikat használok. Jelző közelébe soha nem engedem, 3-4 mm-t ha eléri, már kukázom és újat veszek. Jó sokat mehetsz, ha 4 év alatt így lekoptak a gumijaid (ha jó a futómű beállítás). Én évi 25-28ekm-t közlekedek, de pont mire elöregedne az abroncs, 6-7 év után jut erre a szintre, hogy más kopottság alapján is cserélném.

2020. márc. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
24%
Nincs egy emelőd meg egy keresztkulcsod? Mit kezdesz magaddal ha az valahok a halál pötséb deffektet kapsz? Hívsz egy autó mentőt, mert nem tudsz kicserélni egy kereket?
2020. márc. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
33%
Nincs meg a gumi. Feljelented őket lopásért.
2020. márc. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
30%

Elő kell venni a jogszabályt, meg kell benne mutatni, hogy mekkora barázdamélységet ír elő.

#6-os okostojásnak is bele kéne verni a fejét a jogszabályba. Ha megfelel az abroncs, nem tagadhatja meg a munjkát. Ha velem játszaná el, hosszú és fájdalmas jogi procedúra elé nézne.



HU - KöHÉM - KRESZ - 6/1990-es rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 36§ 1-4 pontjai kimondják:

(4)113 Az (1) bekezdésben említett járműveken csak olyan gumiabroncsot szabad használni, amelyen a futófelület mintázatának magassága a teljes felületen eléri:

a) az M1, N1, O1 és O2 kategóriájú járműveken a gumiabroncs átmérőjétől függetlenül az 1,6 mm-t; továbbá

b) az egyéb járműveken a 0,75 métert meg nem haladó átmérőjű gumiabroncsok esetében az 1,6 mm-t, a 0,75 méternél nagyobb átmérőjű gumiabroncs esetében a 3 mm-t.


Le kell mérni tolómérővel és ennyi. Persze az ilyen tetű szerviz bizonyára gondoskodni fog róla, hogy mire az ügyfél megkapja az abroncsát, ne legyen használható állapotban.(...ez már itt szálszakadt volt, félrekopott volt, így volt amikor behozta)

2020. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
30%
Én is arra tippelek, hogy nincs meg a gumi és az a gond
2020. márc. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!