Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A3 vagy BMW E46? Melyik...

Audi A3 vagy BMW E46? Melyik autót ajánlanátok? Autószerelők, tulajdonosok, vagy szimpla tanács, minden jöhet.

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Clio 3-masom van (1.5 dCi), alkalmi vétel volt ismerőstől, nem bántam meg, hisz nincs semmi baja.

A lényeg, hogy lecserélném egy hozzám jobban illő, teljesítményben jobb kocsira. Évek óta filózok a következő autóról, de nem tudok dönteni, ezért is halogatom. A3-mas Audi (2. generáció 8P),vagy 3-mas BMW (E46 Coupe)? Mind a kettő tetszik külsőre, viszont nem tudom melyik lenne megbízhatóbb, illetve jobb motorikusan. Sokakkal ellentétben nem vagyok, sose voltam márka őrült, mind a két autót elfogadnám. (nem is értem ezeket a márka rivalizálásokat). A BMW kicsit jobban vonz, mert abból minimum 325-öset vennék és egy sor6, az azért sor6. Más hang, más stílus. Audiból 2.0 TFSI-t néztem, az viszont biztosan jobban mozdul a turbó miatt. M motor kúdu 325-ösről sok rosszat nem írnak motorikusan, viszont korrózió szempontból annál inkább. Az Audi már jobb rohadásilag, viszont motorikusan nem mindenki dicséri. Kölyökkori vágyak stb., nem akarom elfolytani, ráérek még családi autót venni. Tehát kérdésem, hogy mik a tapasztalataitok ezekről az autókról, illetve melyiket ajánlatok?



2020. márc. 10. 23:19
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ha így vesszük minden autó zsákbamacska. Most az, hogy például egy esetleg szükséges E46 kuplung szett 50 ezerrel drágább lesz, mint mondjuk egy Clio-é, nem fog megölni. Le kell nyelni. :) Tehát elmentek a válaszok egy másik irányba. Nem arra vagyok kiváncsi, hogy mennyit kell majd költenem a még nem létező autómra, hanem, hogy akik ismerik a típust, mit mondanak róla, mennyire szervizigényes, mikre kell figyelni választáskor, stb.
2020. márc. 11. 12:40
 12/22 Beviz Elek ***** válasza:

Olyan helyen kellene érdeklődni ahol az ilyen tulajok vannak, nem ott ahol elvétve futsz bele 1-1-be. Audi A3 8P és BMW E46 csoportok.


Az Audi A3 8P csoportban a tulajok pénznyelőnek hívják az autót, azt hiszem hogy ez sokat elárul.

Az enyémben más motor van, de a motoron kívül is mindig előjön valami.

2020. márc. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Üdv, én csak két dolgot nem értek: 1. Miért női autó a Clio? Ez egy teljesen "Unisex" forma, főleg a hármas generáció. Nekem is gall kisautóm van, egy 207-es, de a kutya nem foglalkozik a formájával. 2. Hogy nem megy jól az 1.5-os dci-vel, pedig sokak szerint elég jól viszi a kis kasztnis Renault-ot? 40/ffi
2020. márc. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
De, hogy a kérdésre is, inkább az A3-as Audit, 1.6-os szívó benzinnel (102 le) vagy az 1.8-as turbóval (150).
2020. márc. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Mégis mit nem értessz ezen hogy aki bmw-t vesz az mind, MIND megakarja mutatni hogy az ő bmw-je milyen jó, mennyire gyorsul, és nagyon gyors is.

Míg egy bármilyen egyszerűbb autót megkimélnek , óvatosan mennek vele, nem gyilkolják és ezért jóval tartósabbak mint akármelyik bmw vagy audi.

Egyszerűen nem úgy használják ezeket mint a suzuki, opel vagy renault.

Ezért már 5-6 éves korban taknya-nyála össze van szakadva mindnek.

Hidd el mint irtam, a SÓGOR, neki X 5 volt.

Kb 20 alkalmazottja van, meg vagy 5 autója az X5-ön kivűl. De nem tudta fenn tartani, annyira sok volt a javitási költség és akkor még állandóan leállt, letiltott . Majd 1 óra mulva ment tovább semmi baja utána nem volt. Ezt néha, havonta egyszer kétszer csinálta meg.

Pont a legrosszabbkor amikor sietni kellett neki valahová.

Még annyit, hogy egy sorozat gumi 500000 ft volt rá.

2020. márc. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Már nézegettem A3 és E46 csoportokat is, majd kérdezgetek ott is.


Korábban leírtam, hogy miért akarok másik autót. A Cliom egy kis fehér, 3 ajtós kocsika, nem megy rosszul, de jól sem, asszem 66Kw. Ismerős adta jó áron, nagyon jó állapotba, kellett egy autó ideiglenesen, ezért elhoztam. A "női autó"-t képletesen kell érteni, nincs vele semmi baj, szeretem is használni, de nem illik hozzám. Azért került hozzám, mert kellett egy autó, amivel biztosan nem lesz bajom pár évig. Sose akartam Clio-t. Mellesleg én egy 'autóbu-zi' vagyok, szeretem ha van egy formája (egy Coupe nem egy 3-mas Clio, bárki bármit mond), szeretem ha jó a hangja és van is benne valamennyi kraft. Mindig is dízel autók közelébe voltam, a Clio is dízel, mellette meg egy 1.9-es PDTDI Octaviát használgatok még. Benzinesek mindig is jobban vonzottak, ezért horgonyoztam le a benyánál. A családba nagyrészt mindig az Audi autók domináltak, ezért is jött fel az egyik lehetőségként ez, mellette viszont a BMW híres megbízható benzines sor 6-os motorja fogott meg, illetve a szerintem mai napig legszebb autó forma, az E46 Coupe. Így kötöttem ki itt, a kettő között, hogy melyik is legyen.


Utolsónak:


Értem amit írsz és igazat is adok, de összekeversz mással. Hiába vagyok fiatal, mindig is nevetségesnek tartottam az autók gyilkolását. Sebesség se érdekel, motoron kiélem magam. Egy olyan autót szeretnék (ahogy fentebb leírtam), aminek van karaktere, megjelenése, stílusa és megbízható. Aki nem ült még nagyobb motorú autóban, az nyilván nem tudja miről beszélek. Egy ilyen autóval jó érzés csak úgy simán lassan menni. Egyáltalán nem csöpög érte a nyálam, de hazudik az, aki azt állítja, hogy egy 4 hengeres 1,5-ös autóval jobb menni, mint egy ilyennel (már ha mondjuk nem számít a fogyasztás) A drifteléses tiltáson szórakozáshoz meg nem tudok mit hozzáfűzni, legutolsó nézőponton, hogy hátsókerekes, messziről hidegen hagy, szívem szakad meg amikor ilyet látok, egy nem erre megépített autóval, ezért is nem tudom kihez fordulják pár kérdéssel, mert ilyen figurákkal nem akarok inkább beszélni. X5-ösökhöz nem értek, nem is tetszik egyébként. Elhiszem, hogy kellett rá költeni, minden autóra kell, függően attól, hogy használták és mennyit.

2020. márc. 11. 17:52
 17/22 Beviz Elek ***** válasza:

Még aszonnya 1.6-ost vegyél :D Ha dombot lát, akkor pedig ki kell ugrani feltolni.


A BMW E46 és a fl A3 8P (főleg S-Line/S3) is nagyon szép, teljesen megértem hogy miért szeretnél egyet. Ugyanebből az okból vettük feleségemnek az A3-at, de a küllemen kívül semmi nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket.


Írtad hogy nincs feleség sem gyerek, ettől függetlenül úgy gondolom hogy nem kell minden pénzt elherdálni. Ne akkor jusson eszedbe a saját ház amikor úton lesz a baba, hanem már most el lehet kezdeni takarékoskodni, van olyan autó is ami nem viszi el minden pénzedet mégis jól néz ki. Nekem egy Nissan 200SX a nagy álmom, de a ház fontosabb volt, majd ráérek akkor pénzt talicskázni a szerelmbe ha minden fontosabb dolog megvalósult.


Viszont ha neked most kell, akkor nincs más hátra mint előre, addig kell kipróbálni amíg megteheted.

2020. márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy valaki megértett. :D

Elsőkörben még van egy pár évem egyetemen, stb. szóval kicsit arébb van még a ház, családalapítás meg ilyenek, de teljesen igazat adok. Köszönöm a tanácsot és a bíztatást. :)


Sajnálom, hogy az Audi a megjelenésen kívül nem vált be. 2.0 TFSI-ről van szó?

2020. márc. 11. 21:10
 19/22 anonim ***** válasza:
A lényeg az állapot és hogy használták, szervizelték. Egy megbízható autót is taccsra lehet tenni és egy megbízhatatlannak tartott is lehet nálad megbízható, ha gondozták.
2020. márc. 12. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Beviz Elek ***** válasza:

#18

Még arrébb van a családalapítás, csak mire odakerülsz lehet jól jönne az a néhány millió önrészként amit a kocsiba lapátolsz.


A motorra azért nem tértem ki mert a sportostól távol áll, az említett aszfaltszaggató 1.6. A feleségemnek vettük kezdő autónak, de kertidísz lett belőle, kapott másikat.

2020. márc. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!