Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorozás igényel különösebb...

A motorozás igényel különösebb tehetséget?

Figyelt kérdés
Vagy gyakorlással és tanulással ez is elsajátítható, mint az autózás? Csak azért van több autós, mert az praktikusabb, és biztonságosabb, nem? Ha annyian akarnának motorozni, mint autózni, akkor abból motorosból lenne sok, nem? Érdekel a motorozás, de félek, hogy nincs hozzá érzékem, azért kérdezem.

2020. márc. 14. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha biciklizni tudsz, akkor motorozni is. Ugyan az, csak gyorsabb. Szvsz azért van több autós, mert nem akarnak megázni az emberek. Meg fázni se. És annyira azért nem vagyunk gazdagok, hogy mindenféle járművet tartsunk.
2020. márc. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem igényel. Mindenki meg tud tanulni biztonságosan motorozni. Érdemes tisztában lenni a képességeiddel, mert ahhoz tudsz választani stratégiát. Azaz ha tudod, hogy ügyetlen vagy, óvatosabban mész.
2020. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A jogsit mindenki meg tudja szerezni, aztán ha elmész rendszeresen vezetéstechnikai képzésre, még viszonylag biztonságos is lesz. Ott megtanítják majd a szükséges technikákat, mint vészfékezés, kis ívben fordulás, ellenkormányzás, stb.
2020. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 dirtboy ***** válasza:

azért ezt nem ártana tisztázni mit is szeretnél megtanulni.

mert nem mindegy hogy A-ból B-be eljutni egy váltós motorral vagy szerpentinezni egy 200kilós 200lovas motorral.

az első könnyen elsajátítható és megtanulható,a második már nem.

2020. márc. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Félni nem kell tőle, de motornál hatványozottan érvényes, hogy ha rossz a vezetési technikád, akkor előbb-utóbb bukni fogsz! Szerintem az sokat elmond, hogy a legtöbb bukás mindig szezon elején történik (még a tapasztaltabbaknál is) és hogy aki rendszeresen eljár vezetéstechnikai tréningekre, az kisebb eséllyel bukik. Nem véletlenül mondják, hogy a motorozás egy életforma.
2020. márc. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
1-es: A bringázással nem volt gondom, már óvodás koromban elkezdtem, aztán egész középsuliig bicikliztem. Igaz azóta jópár év eltelt, és nem tekerek, de ezt nem lehet elfelejteni. 4-es: Nincs szó 200 lovas motorokról. Egyelőre max. A2-es kategóriában gondolkodom.
2020. márc. 14. 21:21
 7/11 anonim válasza:

Levizsgázni szintem bárki letud.de ahhoz hogy jól és biztonságosan tudj motorozni ahhoz sok év gyakorlás kell.(bár ez igaz bármelyik jármű vezetésére)

Ha viszont megvan a korod az A kategóriára szerintem érdemesebb arra menned.Nem kerül sokkal többe mint az A2,a tanulómotor meg sem tömegre,sem teljesítményre nem olyan nagy ugrás hogy ne tudnál azzal kezdeni.Ha meg levizsgáztál vehetsz A2 motort is.

2020. márc. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A motorozni tudás, csak simán egyfajta készség.

A tehetség, viszont ettől több, az már adottság.

Az első tanulható, a második viszont nem tőled függ.

2020. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a válaszadók fele még sose motorozott.

Csak gyakorlás és fokozatosság kérdése az egész.

A mindenkori tudásszintnek megfelelő motor és tempo, fokozott figyelem -nagyobb mint autóban- és simán menni fog.

Ahogy fejlődik idővel, gyakorlással a tudásod úgy lesz egyre "szelídebb" 200 lovas motor is. Ami egyébként nem 200kg.😂

Amúgy a moci súlyát nem érzed menetközben csak amikor tolni kell.🙂

2020. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően motorozni mindenki tud, ha rendben van vele minden fizikailag, viszont kanyarban rendesen bedőlni, meg hasonló manővereket már nem mindenki tud megtanulni.
2020. márc. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!