Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motortér mosás után nem indul...

Motortér mosás után nem indul az autó, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Műszakira vittem az autót és nem engedték át, mert olajos volt a motor alja. Átmostam vizzel és nem indul be, hivtam autóvillamossági szerelőt, azt mondta hogy hajszáritóval száritsam, megtörtént még mindig nem jártam sikerrel. Mit tehetnék még?

28 éves Mitsubishi Lancer


2020. márc. 28. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes egy műszaki vizsgaállomás lehet...

Ott 100-ból 60 autó megbukik ezek szerint :D


Amúgy meg várj, hagyd száradni

2020. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eredetileg nem oda terveztem vinni, de a kialakult helyzet miatt csak ez van nyitva jelenleg.


Köszönöm

2020. márc. 28. 12:35
 3/7 anonim ***** válasza:
géprongy, és némi foltbenzin, kesztyű. A motortér mosása rossz ötlet. Ez a végeredmény. Amúgy a gyújtásrész beázott, azt nem szárítod ki egyhamar. Nézd meg hol lehet megbonzani, ott szedd szét, szárítod, aztán vissza. A gyújtókábelek simán beázhattak, mert anszemmell nem látható repedések elviszik a szuflát, ha egyáltalán a zrafó valamit is kiad.
2020. márc. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Probálkozok

Köszönöm!

2020. márc. 28. 12:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet mosni a motorteret, csak nem minden részét és nem nagy nyomásúval. Az akksit kiszedted mielőtt nekiálltál? Remélem igen. Szárítsd meg mindent és várjál, magától is szárad.


Egyébként nem kell most vizsgáztanti az autót, azt is kitolták a helyzetre való tekintettel.

2020. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért kellene kiszedni az akkut, pont annak nem árt a mosás.
2020. márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem is olajsaras (de nem folyik az olaj sehol!) ami húsz évig nem jelentett gondot és most mire ez a bohóckodás műszaki vizsgán nem értem. Nekem is elhúzták e miatt pedig autószerelő vagyok és topp műszakilag az öreg Seat-om. Nem is szabad mosni a blokkot, ennek ezeregy oka van! Megszorulhat a kuplung kinyomó, megrepedhet az öntvény, szenzorok mehetnek tönkre, beleértve az injektort..

Csodálkoztam én hogy senki nem viszi rajtam kívül oda ahol azelőtt húsz éve dolgoztam és a múlt években még sorok álltak vizsgálat során (autóklub) :-(

2022. aug. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!