Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy a közlekedő...

Miért van az, hogy a közlekedők egy része helytelenül ad irányjelzést? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Egy általános szituációra gondolok, hogy egy előzénél (és kikerülésnél) a járművezetők kb. 60%-a az előzés megkezésénél használja az irányjelzőt, de visszatérésnél már nem teszi ki a jobbra irányjelzőt, mikor az pont ugyan olyan sávváltás, mint a manőver megkezdésekor, csak épp az ellenkező irányba. Ha az előzés nem jár sávváltással, csak a fezővonal kis mértékű átlépésével, akkor ez a szám mégnagyobb mint 60% az én statisztikám szerint. Ez a szöveg nem egyfajta felháborodás, kritika vagy tanítás a közlekedőkre, mert ez legyen a legnagyobb probléma (...), én sem tartok be minden szabályt (...), nyilván nem egy durva szabálysértés... Csak szimplán nem értem, miért ez terjedt el. Amikre én gondolok:

-ezt látják a többi közlekedőktől, és azt hiszik nem kötelező/nem fontos

-elfelejtik, hogy régen nem így tanulták (+esetleg ezt megerősíti bennük az előző gondolat)

-"vagány" (+más se jelez jobbra)

-"minek? gondolhatja, hogy nem maradok a szembe sávba, vaze"

-egyéb?


Másik kedvencem mikor folyamatosan villogó balra irányjelzővel előznek, ha véletlen visszaveszi a sávváltás után az autómatika, kiteszi, hagy villogjon a balra index, utánna vagy tesz jobbrát is...vagy amit végépp nem értek, leveszi a balra jelzőt, de még egyel feljebb nem mozdítja a kart, hogy legalább egy pislantás legyen márjobbra is. A legigénytelenebb mikor balrával tér vissza jobbra...


Ez már csak kiegészítés, mégegyszer mondom, nem vagyok KRESZ nazi, szimplán csak érdekel, hogy az emberek nagy része miért mulasztja el a jobbra irányjelzést elzőzésnél/kikerülésnél? Elsősorban az előzés befejezésénél nem irányjelzést adó járművezetők válaszát várom! (Nem csak BMW-sek, írjon bárki:) ) Köszönöm előre is az értelmes és hasznos válaszokat!



2020. ápr. 5. 02:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Nyilván az durva, ha eleve így tanították, ez egy forgalmi vizsgán nyilván bukás, feltételezem akkor nem került vizsgán előzés/kikerülés helyzetbe az a válaszadó, akinek így tanították...szerencséjére... :) Akkor ebből azt szűröm le, hogy annak az oka, hogy szarul terjedt el, az általam leírt okok összessége... "felesleges, gondlolja hogy visszatérek" és a szabály ismeret és a logikus gondolkodás hiánya, igénytelenség stb. #5 "menj el rendőrnek" honnan tudod hogy nem vagyok az? :D Egyébként a rendőrnek nem az (lenne) a feladata hogy büntessen, sok rendőr sem jelez jobbra ebben a szituációban... Lehet nem tűnt fel, de a szó "Rendőr" nem pedig "Rendbüntess"...vagy valami hasonló... na mind1, ezt a hozzászólást épp nehezemre esik komolyan venni! :)
2020. ápr. 5. 14:35
 12/21 A kérdező kommentje:

#9. Nyilván én is ezt írtam a kérdés alá, hogy nem a világvége. És le is írtam, hogy a kérdés célja nem a háborgás vagy az észosztás. ;)


Engem semmilyen szabálysértés, manőver nem zavar, amíg nem okoz közvetlen balesetveszélyt. (Pl. Ami zavar: szar előzésbe belemegy, kanyarban előz és a szerencsére bízza a kimenetelét, gyalogos lelep a kijelölt gyalogos átkelőhelyre és nem áll meg...)


engem az sem zav

2020. ápr. 5. 14:42
 13/21 A kérdező kommentje:
Befejzezve az előző gondolatomat. Az sem zavar, ha városban 100al megy, záróvonalon előz (és szigorúan jelzi a visszatérését :d), ha tudja hogy ezzel nem csinál bajt. De sok balek, 40el nem veszi észre a zebran a gyalogost, nem mikor azt hiszi hogy nagyon tud. :)
2020. ápr. 5. 14:44
 14/21 anonim ***** válasza:
Hacsak nem többsávos az út, én sem mindig jelzek jobbra, pedig sem kezdő, sem hülyegyerek nem vagyok. Hogy miért? Mert nyilván tudja a kielőzött fél, hogy visszasorolok elé, nem pedig a szembejövő sávban folytatom tovább az utam.
2020. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem kell keverni a sávváltást az előzéssel. ;)
2020. ápr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
#15. Pl. Egy lakott területen kívüli útszakaszon egy autós előzése sávváltásal jár...egy ilyen előzés egyik eleme tudtommal 2db sávváltás. ;)
2020. ápr. 5. 20:36
 17/21 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, haladsz a főúton, megelőzöl valakit, amikor visszatérsz irányjelzel jobbra. Amikor visszaérsz, jön jobbról valaki egy mellékútról, főútra kanyarodik, meglátja hogy irányjeleztél jobbra, kijön eléd, bumm, baleset. Szerintem értelmetlen és veszélyes irányjelezni visszatéréskor.
2020. ápr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Gondolj bele, az irányváltoztatásról 3 féle módon adunk tájékoztatást: sebbesség, helyezkedés, és maga az irányjelző használata. Előzésnél sem a sebesség, sem a helyezkedés (szembe haladó forgalmi sáv) illetve még az irányjelzés időtartama sem arról árulkodik, hogy mi lefordulnánk az alárendelt útra, amin az általad elmlített autó érkezik. Van olyan fogalom, hogy megtévesztő irányjelzés, hidd el ez nem az :) Azt hamarabb elfogadom, hogy nem a legfontosabb irányjelzés, de azt nem hogy megtévesztő.
2020. ápr. 8. 00:01
 19/21 anonim ***** válasza:

Kérdező ne okoskodj!

A #17 pontosan megfogalmazta, hogy mekkora veszély van ebben az esetben.

Maximálisan egyetértek vele.

2020. ápr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azért kell megvárni, hogy tényleg lekanyarodik-e vagy sem, hogy ne legyen veszélyes. Felénk van olyan körforgalom, ami után egy mellékutca van, amikor onnan akarok kijönni, akkor mindig ütközhetnék, ha arra hagyatkozok, hogy indexelnek. Inkább várok 3 percet, de csak akkor megyek ki, ha lelassul a kocsi, és a mozgásából is következik, hogy be akar kanyarodni vagy más meg is kezdte a kanyarodást.
2020. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!