Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy a közlekedő...

Miért van az, hogy a közlekedők egy része helytelenül ad irányjelzést? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Egy általános szituációra gondolok, hogy egy előzénél (és kikerülésnél) a járművezetők kb. 60%-a az előzés megkezésénél használja az irányjelzőt, de visszatérésnél már nem teszi ki a jobbra irányjelzőt, mikor az pont ugyan olyan sávváltás, mint a manőver megkezdésekor, csak épp az ellenkező irányba. Ha az előzés nem jár sávváltással, csak a fezővonal kis mértékű átlépésével, akkor ez a szám mégnagyobb mint 60% az én statisztikám szerint. Ez a szöveg nem egyfajta felháborodás, kritika vagy tanítás a közlekedőkre, mert ez legyen a legnagyobb probléma (...), én sem tartok be minden szabályt (...), nyilván nem egy durva szabálysértés... Csak szimplán nem értem, miért ez terjedt el. Amikre én gondolok:

-ezt látják a többi közlekedőktől, és azt hiszik nem kötelező/nem fontos

-elfelejtik, hogy régen nem így tanulták (+esetleg ezt megerősíti bennük az előző gondolat)

-"vagány" (+más se jelez jobbra)

-"minek? gondolhatja, hogy nem maradok a szembe sávba, vaze"

-egyéb?


Másik kedvencem mikor folyamatosan villogó balra irányjelzővel előznek, ha véletlen visszaveszi a sávváltás után az autómatika, kiteszi, hagy villogjon a balra index, utánna vagy tesz jobbrát is...vagy amit végépp nem értek, leveszi a balra jelzőt, de még egyel feljebb nem mozdítja a kart, hogy legalább egy pislantás legyen márjobbra is. A legigénytelenebb mikor balrával tér vissza jobbra...


Ez már csak kiegészítés, mégegyszer mondom, nem vagyok KRESZ nazi, szimplán csak érdekel, hogy az emberek nagy része miért mulasztja el a jobbra irányjelzést elzőzésnél/kikerülésnél? Elsősorban az előzés befejezésénél nem irányjelzést adó járművezetők válaszát várom! (Nem csak BMW-sek, írjon bárki:) ) Köszönöm előre is az értelmes és hasznos válaszokat!



2020. ápr. 5. 02:20
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

#19 Szerintem te ne okoskodj :)

Én nem okoskodtam, hanem elmondtam egy közlekedési közlekedési szabályt többek között ... nyilván ezt sem sikerült megkülönböztetned az okoskodás fogalmától... had ne definiáljam neked ezt is! :) Ha te egy lakott területen kívüli útszakaszon az alárendelt úton várakozva azt láod, hogy feléd jön egy 70el érkező autó, őt előzi 90el egy másik jámű, két villanással jelzi a sávjába való visszatérést az előző jármű, ez téged megtéveszt, és kifordulsz elé(jük), akkor kérlek a lehető leggyorsabban hagyj fel a járművezetéstől! ;) (mégha az adott jármű le is fordulna, akkor is ott van a megelőzött jármű, akinek elsőbbséget kellene adnod.)

2020. ápr. 10. 01:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!