Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti milyen irányjelzést alkalma...

Ti milyen irányjelzést alkalmaznátok itt, illetve hasonló helyeken? Melyik szabályos?

Figyelt kérdés

Linkelem a térképet, de utcanézetet is, mert azon jobban kivehető a lényeg.

Én semmere sem jelzek, mert a jobbra, majd rögtön balra szerintem megtévesztő lenne.


Tehát a térképen:

[link]


Utcanézetben:

[link]


2016. nov. 3. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jobb aztán bal
2016. nov. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha így teszek, akkor nem számít a mögöttem jövő arra, hogy megállok elsőbbséget adni, s belém rombol. Ütközni nem ütköztünk, de dudára már feküdtek rá, hogy miért nem megyek. Pedig az indexem nagyon jól látható.
2016. nov. 3. 16:27
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Annyira közel van a másik utca, hogy az már majdnem egyenesnek minősül.

Itt én sem irányjelzőznék.

2016. nov. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:
76%
Index nélkül átcsapom ;)
2016. nov. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Hát azért egyenesnek nem nevezném, de határeset, szóval itt én sem indexelnék.
2016. nov. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valóban határeset, azt hiszem ilyenkor számít igazán, hogy az autód mozgása segíti-e a többi közlekedőt a szándékaid felismerésében. Én speciel nem indexelnék, mert az inkább a jobbra kis ivű kanyarodásra utalna. Azonban az fontos, hogy az autód orra az utca pontosan az utca folytatasa felé álljon és ne húzódj nagyon a jobb szélre. És fontos a tempó is: ha eleve lassan közeledsz az utolso 20-30 méteren, a következő racer is kénytelen lesz vánszorogni mögötted, ezzel pedig időt nyer félreértés esetén a korrigálasra.
2016. nov. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Értelemszerűen itt akkor mész át, amikor sem jobbról, sem balról nem jön senki..

akkor index nélkül go!

2016. nov. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös:

Én sem neveztem egyenesnek. Ahogy Te is írod határeset ... elfogadjuk.

2016. nov. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem egyenes, de gyakorlatilag még annak számít. A jobbra index csak megtévesztő lenne, mivel azt hinnék, hogy jobbra akarsz menni. Itt tényleg nem érdemes jelezni.
2016. nov. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vizsgaútvonalamba volt egy ilyen (csak ott annyi volt hogy balra nem lehetett menni, de az itt most lényegtelen) és nem kellett, direkt szólt az oktató, pont azért mert ha jobbra kitenném akkor azt hiszik jobbra megyek!
2016. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!