Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Irányjelzést nem ismerik sokan?

Irányjelzést nem ismerik sokan?

Figyelt kérdés

Minap majdnem sikerült balesetet szenvednem, mert egy újabb senkiházi nem tanulta meg (vagy elfelejtette az index használatát)

A legszebb az egészben, hogy ő vágott elém jelzés nélkül és még ő mutogatott. Itt hibázott, mert ha ezt nem teszi, akkor szemet hunyok a dolog felett így viszont a műszerfalon elhelyezett kamera rögzítette az eseményeket és feljelentem az illetőt. Jól teszem? Naná :)



2014. dec. 7. 10:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hiányzik a kocsijukból az irányjelző.

Én a legtöbbször a viselkedésükből látom már előre, hogy irányváltoztatásra készülnek. Ezért nem szoktam ilyen helyzetbe kerülni, csak elmormolok egy szitkozódást.


Feljelentheted, majd írd meg mi lett, attól tartok hosszú procedúra elé nézel.

2014. dec. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát valahogy így vagyok én is- Nem baj a hosszú procedúra, most már betelt a pohár, elegem van.
2014. dec. 7. 10:36
 3/21 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem Te alig várod,hogy valaki "hibázzon",mert a kameráddal tudsz rögzíteni,és akkor happy minden,éljen van kamerám.

Biztos tökölsz az úton,és jól kikerült valaki.

Majd biztos a Te mákosképű videód érdekli a rendőrséget.

Lehet,hogy nem is a tulaj vezette a kocsit,meg céges,stb.

Szokj hozzá,hogy ez van.

És bocsi,de tényleg ez van.

2014. dec. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem várom, sőt képzeld én is szoktam. De rohadtul elegem van a kis idiótákból akik nem képesek kirakni egy szájbakúrt indexet, mert marhára megterhelő egy kis kart le vagy felfele tolni. Rengeteg baleset van ez miatt. Az ember sokszor látja, hogy na ez tuti le akar fordulni , ahogy az első írta, de van amikor nem, mert az utolsó pillanatban se jut eszébe. Óvatos az ember, de itt untam meg, hogy a négy éves kislányomat viszem valahova és az ilyen idióták veszélyeztessék az ő vagy bárki életét.

Ő is legalább megtanulja. Még mindig jobb hogy általam, mint egy kamion által.

2014. dec. 7. 11:03
 5/21 A kérdező kommentje:

Egyébként pedig 20 éve vezetek, nem szoktam tökölni. Nem kikerült, hanem bevágott elém. 6 megapixeles videó a kép tűéles. Nem érdekel kivezette objektív felelősség van, aki a kocsi majd lerendezi az illetővel.

Ja és nem szokok hozzá, addig van ez míg az emberek ráhagyják az ilyen idiótákra. Szokjanak ők hozzá, hogy mostantól ez van.

2014. dec. 7. 11:05
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Hajrá!


Támogatom a közlekedési morál EU-hoz való szinkronizálását.

És igen, objektív felelősség...

2014. dec. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én meg azt támogatnám, hogy akinek van kamerája a kocsiban annak legyen olcsóbb a biztosítása. Igenis jól jön, amikor az idióták maguk sem tudják, hogy idióták.


Tegnap eset pl. a Pesti úton (2x2 sáv) én a szélsőbe megyek, kamion a belsőbe (!!), majd a Tesco után közvetlen van egy minimális kis sikán az útban, a hülye baromállatja meg simán kiegyenesítette a sikánt úgy, hogy mellette voltam! Satufék, út szélére fel. És nem is lassított, hanem továbbment.


Rohadjak meg ha az ablakba van egy kamera akkor ezt 100%, hogy feljelentem, de minimum elküldöm a videót a munkaadójának, hogy milyen alkalmatlan hülyéket enged 20 tonnás gépbe ülni.

2014. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem láttam a felvételt, de elég jó bizonyíték lehet. A közúti veszélyeztetés bűncselekmény, tehát szerintem helyes dolog ilyenkor feljelentést tenni. A sztoriban talán az elkövető felkutatása lehet a nehezebb ügy: ha nem látszik jól az arca a felvételeken, akkor a rendszám nem lesz elegendő, mivel ez nem esik az objektív felelősség körébe. (Fura is lenne, ha az volna: mivel itt a börtönbüntetés is játszik, adott esetben a tulajt csuknák le a valódi elkövető helyett :)


Egyébként kamerafelvételek alapján már többeket ítéltek el, jellemzően bőséges hatszámjegyű pénzbüntetés volt a vége a hasonló sztoriknak.

2014. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Még morfondírozok rajta, hogy bemenjek a felvétellel a rendőrségre holnap vagy sem. Senkivel sem akarok kicseszni, de úgy felhúztam magam rajta, hogy még ő mutatott be nekem amikor nem én voltam a szabálytalan és nem először látok ilyet, mindenkit veszélyeztet az ilyen viselkedés.
2014. dec. 7. 11:38
 10/21 anonim ***** válasza:

# 8


Bűncselekmény esetén KÖTELESSÉGE vallomást tenni az autó üzembentartójának, hogy ki vezette a gépjárművet. Egy dologra nem köteles - saját magára terhelő vallomást tenni. De ehhez ugye el kell ismernie, hogy ő vezetett.

2014. dec. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!